Ostalo

Na nebu u Švicarskoj snimljen Bog?!

i_rambo_plache sri 20.10.2010 15:55

Kao prvo, da se bog želi ukazati, sigurno se ne bi ukazao u Švicarskoj. Logično bi bilo da se ukaže u Pančevu u Srbiji.

 

Kao drugo, znanstveno je dokazano da je bog crnac. Na onoj slici su Aragorn i Frodo na putu u Mordor, baš u trenutku kad se Frodo sa Samom razdvaja od družine.

 

Kao treće, bog nosi lakostice, poderane traperice, bijelu košulju i tonu gela. Uvijek je u modi, tako da je nemoguće da ima togu koja više nije šik.

Cesc sri 20.10.2010 17:13
Daniman123 kaže...
Cesc kaže...
TripperNX kaže...
Daniman123 kaže...
Cesc kaže...

lol, pa Bog ne postoji xD

ovo je ionako PS :DD

 

(a vidim skupljaju se TD xD)

  Zar nemožete mišljenje o bogu zadržati za sebe?

Zbog slobode govora?

Smisao za humor ti ne bi škodio ;) (btw znanstveno je dokazano da ateisti znaju više o vjeri nego većina katolika, no neću u off topic) plus ova slika izgleda kao da se nekom djetetu prolila boja po slici na likovnom u osnovnoj xD šala :D Bog je u svima nama (kaže budizam)

  Humor ti je odličan...

Večina govori da su pravi vjernici a neidu nedeljom u crkvu...

Statistika govori da samo 10% katolika ide u crkvu svake nedelje i ponašaju se kao pravi vjernici...

Svečenik govori kako nesmijemo oduzeti bilo kojem živome biću život...

Koliko si ih ti oduzeo?

Ne, ni ja neželim biti svečenik...

Ali neželim prosipati svoja mišljenja o bogu kao večina vas...

 

Eh, bolje imati smisao za humor,nego ga uopće nemati ;)

pogledaj realno, tko više poštuje osnovna načela kršćanstva, recimo predbračnu čistoću, suzdržavanje od opijanja i ovisnosti, pa čak i osnovne vrline poput lijepog ponašanja? takva vrsta ljudi polako izumire....

Ja nisam nijedan život oduzeo,nadam se da nikad ni neću, smatram da jedini život za kojega me može biti briga jest moj vlastiti. Drugi su tuđa stvar

Ajde prosvjetli nas, u ovom slučaju mene, reci nam svoje mišljenje o Bogu (toliko pričaš o Bogu a ni ime mu ne znaš napisati kako treba,ccc veliki vjernik? :) )

pbandov sri 20.10.2010 23:14

Bog je svima dao slobodu.Tako da neće ti ništa biti kakav god ti svjetonazor bio.Ali, naravno, poštuj pravila i bit će ti dobro, čini dobra dijela i bit će ti isplačeno i cijenjeno.Inače, što je isto žalosno, ljudi neke stvari uzimaju malo previše zdravo za gotovo, a da se svi razumijemo, vi ako neželite vjerovati, ni nemojte, ništa nevalja protiv ljudske volje.Imaš slobodu izbora i govora, a tu slobodu ti nitko nemože oduzeti.No ljudi, najveći stručnjaci i biolozi sami tvrde, što više znamo o svijetu, to veći razlog da vjerujemo u Boga.Ne treba navoditi razlike svih ljudi u ponašanju, govoru, izgledu, boji, unikatnim otiskom prsta, način razmišljanja, stvaralaštvo i velika kreativna mašta.Šta svi mislite da je sve to nastalo od jednog kamenčića koji se vrtio 500 milijardi godina u svemiru ? Nemoj me zezat....

 

No poanta svega, i ono što moralna etika objašnjava i poučava, naravno, i Biblija sama te Isusovi citati.Samo činite dobra djela i bit će vam dobro.Zašto baš nabacujem katoličku vjeru ? Pa sve ovo je iz same biblije.....znači papirni dokaz.

 

pbandov sri 20.10.2010 23:37
BlackEagle kaže...

virovanje u boga ti je isto ko virovanje u djeda mraza a molitva ti je isto ko kad pišeš djedu mrazu šta bi htio za božićCoolSmijeh

baš ovakav način razmišljanja tlači vjeru....

a kad već djeda mraza namečeš, postoji ti djed mraz samo ne onaj koji ima sobove na raketni pogon i di baca poklone svima kroz dimnjak....bilo je prije 4 godine na vijestima, neka mala je tu iz hr pisala njemu, i dobila odgovor, u vrlo lijepoj zlatnoj omotnici.

Iskreno, ja bih bio presretan da tak šta dobijem, jer inače jedina pošta koju ja primam su reklame i naruđbe sa eBaya.Ili uplatnice za donacije, to je isto učestalo...

 

TripperNX čet 21.10.2010 08:12
pbandov kaže...

Bog je svima dao slobodu.Tako da neće ti ništa biti kakav god ti svjetonazor bio.Ali, naravno, poštuj pravila i bit će ti dobro, čini dobra dijela i bit će ti isplačeno i cijenjeno.Inače, što je isto žalosno, ljudi neke stvari uzimaju malo previše zdravo za gotovo, a da se svi razumijemo, vi ako neželite vjerovati, ni nemojte, ništa nevalja protiv ljudske volje.Imaš slobodu izbora i govora, a tu slobodu ti nitko nemože oduzeti.No ljudi, najveći stručnjaci i biolozi sami tvrde, što više znamo o svijetu, to veći razlog da vjerujemo u Boga.Ne treba navoditi razlike svih ljudi u ponašanju, govoru, izgledu, boji, unikatnim otiskom prsta, način razmišljanja, stvaralaštvo i velika kreativna mašta.Šta svi mislite da je sve to nastalo od jednog kamenčića koji se vrtio 500 milijardi godina u svemiru ? Nemoj me zezat....

 

No poanta svega, i ono što moralna etika objašnjava i poučava, naravno, i Biblija sama te Isusovi citati.Samo činite dobra djela i bit će vam dobro.Zašto baš nabacujem katoličku vjeru ? Pa sve ovo je iz same biblije.....znači papirni dokaz.

 

Zar se nije najprvo tvrdilo da je dokaz u kamenu onaj dokaz koji je jedini valjan? SmijehA i kod nas se isto spominje, znaš onu recitaciju kojom nam je mozak ispiran "ko na tvrdoj stini svoju povist piše" -- jel to znači da je Hrvatska utemeljena u predisusovo vrijeme? Ali, ostao bog bez tinte pa nas nije spomenuo u bibliji? Smijeh

 

500 mlrd godina? WTH? Ti znaš nešto što mi ne znamo?

Jesi li ikada čuo za koncile na kojima su ti cenzurirali taj tvoj "neoborivi pisani dokaz"?

 

Ne miješaj moralnu etiku sa vjerom; jedno je pokušaj realizacije međusobne humanosti, međusobnog uvažavanja i obzirnosti jednih prema drugima, a ovo drugo je... je... je... je... je nešto nedefinirano koje potvrdu treba tražiti u photoshop-iranim fotografijama, greškama na objektivu, CMOS-u upropaštenom direktnim izlaganjem prejakom svjetlu, antropomorfizmu, koje je neoborivi dokaz nesigurnosti u sebe i svoju osobu, i sl.

 

P.S. Katolička vjera? A slučajno si zaboravio spomenuti genocid kojeg je katolička crkva - bastion katoličke vjere - provodila i poticala u vrijeme križarskih ratova, osvajanja Amerike, itd.? Znaš da je postojanje katoličke vjere zapravo izravno suprotstavljanje kršćana svome bogu? Jer kršćanski bog je utemeljio kršćansku vjeru, a ne katoličku, pravoslavnu, protestantsku, grkokatoličku, jamajkansku, marijansku, sveti-franjo-asišku, don-vinko-grubišićku, i sve ostale kultove?

 

 

BTW, budi hrabar pa probaj činiti dobra djela bez da te netko potiče na to? Bez da ti treća osoba to kaže? Probaj biti čovjek prema drugim ljudima i ne tražiti nagradu u vidu vječnog života zato jer si "eto, poslušao riječ božju koju ti je prenio lokalni vrač". Koliko ćeš izdržat? Minutu il dvije? Milisekundu? Najverojatnije nisi ni svjestan koliko ljudi međusobno mogu biti grubi pa kakav je ogavan osjećaj kad nadrljaš iako si se samo sažalio i pokušao pomoć drugome jer je čovjek kao i ti? Lako je tako nešto činiti kada imaš privid koji će ti biti zahvalan umjesto one osobe koja ti se uistinu treba zahvaliti.

BlackEagle čet 21.10.2010 09:57
pbandov kaže...
BlackEagle kaže...

virovanje u boga ti je isto ko virovanje u djeda mraza a molitva ti je isto ko kad pišeš djedu mrazu šta bi htio za božićCoolSmijeh

baš ovakav način razmišljanja tlači vjeru....

a kad već djeda mraza namečeš, postoji ti djed mraz samo ne onaj koji ima sobove na raketni pogon i di baca poklone svima kroz dimnjak....bilo je prije 4 godine na vijestima, neka mala je tu iz hr pisala njemu, i dobila odgovor, u vrlo lijepoj zlatnoj omotnici.

Iskreno, ja bih bio presretan da tak šta dobijem, jer inače jedina pošta koju ja primam su reklame i naruđbe sa eBaya.Ili uplatnice za donacije, to je isto učestalo...

 

 

 

da samo što je djeda mraza izmislila coca-cola

 

pbandov čet 21.10.2010 14:08
TripperNX kaže...
pbandov kaže...

Bog je svima dao slobodu.Tako da neće ti ništa biti kakav god ti svjetonazor bio.Ali, naravno, poštuj pravila i bit će ti dobro, čini dobra dijela i bit će ti isplačeno i cijenjeno.Inače, što je isto žalosno, ljudi neke stvari uzimaju malo previše zdravo za gotovo, a da se svi razumijemo, vi ako neželite vjerovati, ni nemojte, ništa nevalja protiv ljudske volje.Imaš slobodu izbora i govora, a tu slobodu ti nitko nemože oduzeti.No ljudi, najveći stručnjaci i biolozi sami tvrde, što više znamo o svijetu, to veći razlog da vjerujemo u Boga.Ne treba navoditi razlike svih ljudi u ponašanju, govoru, izgledu, boji, unikatnim otiskom prsta, način razmišljanja, stvaralaštvo i velika kreativna mašta.Šta svi mislite da je sve to nastalo od jednog kamenčića koji se vrtio 500 milijardi godina u svemiru ? Nemoj me zezat....

 

No poanta svega, i ono što moralna etika objašnjava i poučava, naravno, i Biblija sama te Isusovi citati.Samo činite dobra djela i bit će vam dobro.Zašto baš nabacujem katoličku vjeru ? Pa sve ovo je iz same biblije.....znači papirni dokaz.

 

 

 

BTW, budi hrabar pa probaj činiti dobra djela bez da te netko potiče na to? Bez da ti treća osoba to kaže? Probaj biti čovjek prema drugim ljudima i ne tražiti nagradu u vidu vječnog života zato jer si "eto, poslušao riječ božju koju ti je prenio lokalni vrač".

da, nisi valjd mislio da sam zbog vjere "human".Ja sam takav kakav jesam, sa strane, moja osobna stvar, vjerujem u Boga.A moji su razlozi zašto činim i nečinim dobra djela.U tome biranju mi nitko nije igrao ulogu, kao što stara kineska izreka kaže, Samo mudar čovjek donosi vlastitke odluke, a budala preuzima javno mnjenje.No ipak i da jesam motiviran crkvom da činim dobra djela, što je tu loše ? Nisi ti prisiljen ili da ti netko oduzima pravo da budeš svoj.Ti si dobio savjet neke iskusne osobe, i tvoja stvar očeš ga preuzeti ili ne.Dapače, treba ljude i pohvaliti, i reći svaka čast što si odabrao onu dobru stranu, što radiš kako treba.

 

Isto tako i za drugi citat, brate ja ti doslovno ubijem sebe koliko se znam za druge zalagat.I ne da to radim jer očekujem za 100 godina besplatnu kablovsku na raju, već je meni drago i voljno drugima pomagati.Osjećam se odlično kad nekome pomognem, mislim, svatko se tako osjeća, barem bi trebao.I da, kad prijateljima računala popravljam, makar da me to pol dana koštalo, stvarno mi je teško novac prihvatiti.Jer mislim, "prijatelj si mi, ovo je bio mačji kašalj...

 

no nije bitno, neželim sad tu puno pričat jer će ljudi odma reagirati da offtopičarimo.Smijeh Sve u svemu, slika je fejk i kraj tog djela priče ^^

 

 

pbandov čet 21.10.2010 14:17
BlackEagle kaže...
pbandov kaže...
BlackEagle kaže...

virovanje u boga ti je isto ko virovanje u djeda mraza a molitva ti je isto ko kad pišeš djedu mrazu šta bi htio za božićCoolSmijeh

 

 

 

da samo što je djeda mraza izmislila coca-cola

 

zašt si si citirao vlastitu poruku Izlanuo se

je, istina coca cola je izmislila ovog suvremenog djed mraza za kampanju i reklame, zato i je crvene boje, iako oni nisu prvi.Djed mraz ti je poznat još u norveškoj prije mnogo godina prije.Malo guglaj pa češ vidjeti