logic sub 31.7.2010 19:40

Opet isto ;)

Misteriozni nalog  Administrator koji se pojavljuje i nestaje kao duh. Samo prtrljas misa i eto ti Admin naloga ;)

I tebi i onom koji ti je rekao da se tako radi kao i onome koji ti je podesavao xp na kojem si ti radio bih trajno zabranio pristup kompu.

ihush sub 31.7.2010 20:01

- po (cca stoti puta)..

- admin acc. je standardni acc defaultno postavljen u windowsima (i svim ostalim OSevima, ako ukljućimo supervisor i sl.)

- safe mod nema baš nikakve veze s ulaskom ako password postoji. To je samo urbana legenda fah idiota, koji neznaju da se od 98SE nešto izmjenilo.

- u normalnom (ne-safe) modu također se može doći do tog acca, dva puta ALT+CTRL+DEL na loginu i utipka se 'administrator'.

- recimo da je statistička šansa 50-50, da postoji neki password. Ako ga je korisnik postavio, onda ga valjda zna, ako nije postavio moguće da je prazan.

 

naravno, postoje razni alati kojima se to može rješiti ali početnicima je i ovo 'previše'...

dejson sub 31.7.2010 22:11
jura1111 kaže...

ovako treba mi pomoc hitno.

 

imam xp zaboravio sam password od windowsa a imam jako vazne podatke na njemu molio bih da mi neko detaljno objasni kako da to sredim hvala.

Mogu ti dati polovnu pomoc ali se isplati pokusati. Nedavno sam kod prijatelja bio i koristio hiren za tu namjenu pa probaj. Jer on u sebi ima toool za recovery passworda.

 

S druge strne, mozes skinuti erd commander, ne ulogovati se niti u jednu instalaciju i prebaciti na drugu particiju ono sto ti je bitno i reinstaliras windows.

dragans sub 31.7.2010 23:06

Alati sa Hirens Boot CD-a mogu nulirati password postojećeg korisnika, promijeniti nivo korisnika (restricted na administrator), dodati novog admin korisnika.

Oni ne mogu odraditi pravi recovery, tj. saznati nepoznati password.

Za većinu korisnika i to je dovoljno samo ima tu jedan potencijalni problem bilo da nekome ukidate pass iz admin naloga ili iz HBCD-a,

Ako korisnik ima uključenu enkripciju (fajlovi obojeni zeleno u Exploreru) promijenom ili ukidanjem password-a van njegovog naloga može se pozdraviti sa tim fajlovima. Ne mogu se čak ni obrisati i samo format pomaže.

 

Saznati nečiji password se može sa programom SAMInside koji se nalazi na miniPE CD-u. Ali i tu postupak ima smisla za kraće passworde bez specijalnih karaktera. Pri startu program traži putanju do SAM i SYSTEM fajlova registrija. Pošto su ti fajlovi pri radu OS-a zaštićeni (SAM se čak ni ne vidi) program se mora pokrenuti sa CD-a ili se sistemski HDD skopča na komp sa instaliranim SAMInside.

 

jura1111 ned 1.8.2010 00:46

kada ulazim u windows imam samo administrator i trazi me pass kad stisnem ctrl alt del onda mi se pojavi user name i pass  i automatski mi je pod username administrator a password moram upisat   skinuo sam al dobro to..

imam onaj ophcrack samo jel mi moze neko objasnit kako da sad stavim novi pass stavio sam ophcrack na cd .. normalno stisno f12 pri pokretanju i doslo mi je ono prek cega ocu pokrenut stavio sam cd rom  cd se ucitao i pojavilo mi se neki desktop imate tu sliku.  i dalje neznam ko se kuzi u taj ophcrack neka mi objasni sta trebam dalje

logic ned 1.8.2010 08:07
dragans kaže...

Alati sa Hirens Boot CD-a mogu nulirati password postojećeg korisnika, promijeniti nivo korisnika (restricted na administrator), dodati novog admin korisnika.

Oni ne mogu odraditi pravi recovery, tj. saznati nepoznati password.

Za većinu korisnika i to je dovoljno samo ima tu jedan potencijalni problem bilo da nekome ukidate pass iz admin naloga ili iz HBCD-a,

Ako korisnik ima uključenu enkripciju (fajlovi obojeni zeleno u Exploreru) promijenom ili ukidanjem password-a van njegovog naloga može se pozdraviti sa tim fajlovima. Ne mogu se čak ni obrisati i samo format pomaže.

 

Saznati nečiji password se može sa programom SAMInside koji se nalazi na miniPE CD-u. Ali i tu postupak ima smisla za kraće passworde bez specijalnih karaktera. Pri startu program traži putanju do SAM i SYSTEM fajlova registrija. Pošto su ti fajlovi pri radu OS-a zaštićeni (SAM se čak ni ne vidi) program se mora pokrenuti sa CD-a ili se sistemski HDD skopča na komp sa instaliranim SAMInside.

 

Jesi li siguran u to sto tvrdis? Koliko ja znam enkripcija je vezana za korisnika i kljuc a ne za pass. A ovdje se ukida samo pass. Po tvome sama promjena passa bi ucinila enkrpiptirane fileove neupotrebljivim. Ali promjena passa je nuzna i cak se forsira preko group policija. Nekako mi ta tvrdnja ne drzi vodu. Jesi li provjerio to?

passat ned 1.8.2010 15:52
Genoxxx kaže...

to možeš riješit bez programa, ovako: kad upališ komp dođe ti ono da odabereš kor. ime e kad dobiješ to stisni alt+ctrl+delte i upiši u prvo polje administrator i stvorit će ti se jednokratni administrator dakle on se obriše kad se odjaviš i onda u tom adnimnistratoru odi u upravljačku ploču-korisnički računi i tamo ćeš vidi svoj račun i stisni da ti ukloni ili promjeni lozinku sa tvog korisničkog imena to ćeš već skužit i to ti je to samo se odlogiraj od tog jednokratnog i ulogiraš se u svoj...... tako sam ja radio na infromatici na xp-u valjda će upalitSmijeh ...

...osim ako nije stavio i na admina(kad je installo winse) password...

mirkolj ned 1.8.2010 17:29

nismo mi tulavi,tulav si ti što ti se to zaključalo što nisi zapamtio svoj pasvord,još jednom ti kažem kako se to može sigurno napraviti u saffe modu a ima i profesionalni program koji to skloni za par sekundi ali se ne može skiniti besplatno da je manji ja bi ti ga poslao da ga skineš imam ga na dvd-u kompletnog.

1domagoj1 ned 1.8.2010 17:54

...and here we go again...

 

(a vidim baš temu da je bumpana, reko nije valjda opet neko se našel pametovat, a izgleda da je)

 

HINT: Ajde pročitajte cijelu temu prije postanja, znači sve 4 stranice, kaj je to tak puno?

jura1111 ned 1.8.2010 18:08

ee kad bi mi barem neko znao pomoc o ovome :(

 

imam onaj ophcrack samo jel mi moze neko objasnit kako da sad stavim novi pass stavio sam ophcrack na cd .. normalno stisno f12 pri pokretanju i doslo mi je ono prek cega ocu pokrenut stavio sam cd rom  cd se ucitao i pojavilo mi se neki desktop imate tu sliku.  i dalje neznam ko se kuzi u taj ophcrack neka mi objasni sta trebam dalje

 

logic ned 1.8.2010 21:51
mirkolj kaže...

nismo mi tulavi,tulav si ti što ti se to zaključalo što nisi zapamtio svoj pasvord,još jednom ti kažem kako se to može sigurno napraviti u saffe modu a ima i profesionalni program koji to skloni za par sekundi ali se ne može skiniti besplatno da je manji ja bi ti ga poslao da ga skineš imam ga na dvd-u kompletnog.

Ajd nam otkrij tajnu kako u safe modu brises password na Administratorskom nalogu a nemas niti jedan drugi nalog? Prosvijetli mene i mnoge ovdje koji se bavimo kompovima toliko godina a ne znamo te fore. Udijeli nam mamlo mudrosti molim te.

 

I na hirensboot cdu imas nekoliko tih programa i free su. Zamisli.

dejson pon 2.8.2010 22:01
mirkolj kaže...

nismo mi tulavi,tulav si ti što ti se to zaključalo što nisi zapamtio svoj pasvord,još jednom ti kažem kako se to može sigurno napraviti u saffe modu a ima i profesionalni program koji to skloni za par sekundi ali se ne može skiniti besplatno da je manji ja bi ti ga poslao da ga skineš imam ga na dvd-u kompletnog.

Malo sam prelistao tvoje odgovore na drugim temama.

 

Molim te ne nakrcavaj teme nepotrebnim ( beskorisnim naputcima )

logic pon 2.8.2010 23:43

Preko racuna gost ili bilo kojeg drugog ako nije admin neces nikako provaliti racun admin. zmi neki od alata koji su puno puta spominjani u ovoj temi i rijesit ces problem za minut. Ako ti je tesko citati onda se pati. Nismo mi ovdje besplatna tehnicka podrska i samo cekamo kad ces ti ili neko drugi doi sa problemom i ocekujes rjesenje a tesko procitati par postova. Procitaj temu i znat ces sve sto se treba znati o passwordima na xpu. Ako ti je tesko onda se pati. 

dragans pet 6.8.2010 15:44
logic kaže...

Jesi li siguran u to sto tvrdis? Koliko ja znam enkripcija je vezana za korisnika i kljuc a ne za pass. A ovdje se ukida samo pass. Po tvome sama promjena passa bi ucinila enkrpiptirane fileove neupotrebljivim. Ali promjena passa je nuzna i cak se forsira preko group policija. Nekako mi ta tvrdnja ne drzi vodu. Jesi li provjerio to?

Ovo je sa: http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc700811.aspx

"For Windows XP and Windows Server 2003 local accounts, a password reset disk can be used to safely reset a user's password. (Domain passwords cannot be reset using the disk.) If an administrator uses the "reset password" option from the user's account in the Computer Management console users container, EFS files won't be accessible. If users change the password back to the previous password, they can regain access to encrypted files."

 

Ista je stvar sa i sa promjenom password-a preko drugih programa. Samo ispravan pass na originalnom nalogu (onom koji ih je kriptovao) može otključati fajlove. Ili se ključevi mogu importovati ako su sačuvani.

 

Još sa istog sajta:

"By far, the most frequent problem with EFS occurs when EFS encryption keys and/or recovery keys aren't archived. If keys aren't backed up, they cannot be replaced when lost. If keys cannot be used or replaced, data can be lost. If Windows is reinstalled (perhaps as the result of a disk crash) the keys are destroyed. If a user's profile is damaged, then keys are destroyed. In these, or in any other cases in which keys are damaged or lost and backup keys are unavailable, then encrypted files cannot be decrypted. The encryption keys are bound to the user account, and a new iteration of the operating system means new user accounts. A new user profile means new user keys. If keys are archived, or exported, they can be imported to a new account. If a revocation agent for the files exists, then that account can be used to recover the files. However, in many cases in which keys are destroyed, both user and revocation keys are absent and there is no backup, resulting in lost data."

 

Jednostavnost kriptovanja u Windowsu je ujedno i najveći problem. Ljudi to uključe i misle sve su time riješili. Eksport ključeva je već malo komplikovanija stvar za koju mnogi i ne znaju da postoji. Imao sam par puta situacije da ljudima strada desetak gigabajta važnih dokumenata zbog njihove gluposti.

logic pet 6.8.2010 18:37

Nisam nikad to radio pa iskreno ne znam a zasto nisam radio ti si napisao. Neuporedivo jednostavnije je stvari staviti u rar sa passom i ne zavisim ni od koga i ni od cega. Naravno sa backupom istog. Ne moze se provaliti takodje. 

softwaremaniac ned 25.3.2012 21:27
Vili94 kaže...

Može mi neko detaljnije objasnit skinuo sam erd commander imam windows 7,pa mene zanima šta treba stavit na cd i kako ući u komp sa time.

sprži iso fajl na cd programom imgburn te stavi cd u komp i restartaj ga.Postavi u BIOSu opciju da ti je cd/dvd drive first boot device i onda bi trebao automatski bootati s cd-a.