Ostale hardverske teme

Rashlađivanje sobe (custom build)

vlad0 pet 16.7.2010 23:34
crni pauk kaže...

evo zanima me kako bi mogo izvuči iz starog napajanja i starog procesora ventilatore , izvadio sam je ja van al i ne pašu oni utori u komp kako da ja to spojim da bi radilo i da mi  hladi novi komp xD premjestio ovo u ovu temu xD pa kažite xD

 

Nema frke. Fino odrežeš žice i npr. (ovako najbrže rješenje iz glave) ili spojiš direktno na molex neki ili odrežeš neki USB kabel koji ne trebaš pa spojiš na njega. U svakom slučaju, jedno 10 min posla. Smijeh

 

vlad0 pet 16.7.2010 23:44
crni pauk kaže...

Iznenađen  a nemože se tu dogoditi nikakav kratak spoj da ja nezeznem matičnu i sebe Iznenađen jer kakve sam sreče sve je moguče Belji se

 

Gle... Crvena ti je +, crna ti je - (0). Spoji 1:1 žice i zbilja trebaš biti NAJGORI pehist na svijetu da ti krepa matična. Smijeh

 

Naravno, ne odgovaram za eventualnu štetu nastalu tvojim brljanjem po hardveru. Cool

crni pauk pet 16.7.2010 23:46
vlad0 kaže...
crni pauk kaže...

Iznenađen  a nemože se tu dogoditi nikakav kratak spoj da ja nezeznem matičnu i sebe  Iznenađen jer kakve sam sreče sve je moguče  Belji se

 

Gle... Crvena ti je +, crna ti je - (0). Spoji 1:1 žice i zbilja trebaš biti NAJGORI pehist na svijetu da ti krepa matična. Smijeh

 

Naravno, ne odgovaram za eventualnu štetu nastalu tvojim brljanjem po hardveru. Cool

  hhahaha ok xD budem ja to sutra ujutro rješio, jutro je pametnije od noči, p.s ako mi neizgori matična javim vam  Smijeh

vlad0 pet 16.7.2010 23:49
crni pauk kaže...
vlad0 kaže...
crni pauk kaže...

Iznenađen  a nemože se tu dogoditi nikakav kratak spoj da ja nezeznem matičnu i sebe Iznenađen jer kakve sam sreče sve je moguče Belji se

 

Gle... Crvena ti je +, crna ti je - (0). Spoji 1:1 žice i zbilja trebaš biti NAJGORI pehist na svijetu da ti krepa matična. Smijeh

 

Naravno, ne odgovaram za eventualnu štetu nastalu tvojim brljanjem po hardveru. Cool

  hhahaha ok xD budem ja to sutra ujutro rješio, jutro je pametnije od noči, p.s ako mi neizgori matična javim vam Smijeh

 

OK, sorry... I žuta ti je plus, ako baš hoćeš spajati žutu. Namigiva (Sorry što te zezam, ali vikend je... xD)

Don Kihoty sub 17.7.2010 00:55
the economist kaže...
Don Kihoty kaže...

Pa imam i ja ogromnu glavu, 100+kg, pa me ne yebe... Namigiva

 

Ujutro dođem kad je hladno u 7:30, na poslu klima.

S posla krenem u 20:30, i već je vani podnošljivo.

 

Do jaja...

Ne može biti do jaja sa takvim radnim vremenom kolega :)

 

Državna služba: dođem u 07:30 (ne palim klimu), krenem u 14:00 na Mrežnicu ili Koranu (taman kada zagrije)...

A kad se dižeš? Moj sat zvoni u 5:30, da dođem u 7:30.

Moje radno vrijeme je od 8:00 do 16:00, subotom  do 13:00.

 

Ali ja radim duže ako hoću. Mogu kako hoću.

Drugačije je biti običan radnik,a drugačije je biti šef servisa.

 

Hyperion je bio (i ostao) moj praktikant, zna kakva je odgovornost imati par ljudi/praktikanata

pod nadzorom, voditi reklamacije i usput biti dovoljno opušten i inspirirajući drugim ljudima,

te ugodan u razgovoru kad te "glupe" mušterije naživciraju.

 

Jednostavno moraš imati "balls" da budeš bistra uma, jakih muda, a usput i

voditi i posao, i probleme doma, i sve to spariti u 24h, te ostaviti dovoljno vremena za odmor i zabavu...

 

Da, alkohol pomaže. Da svaki dan ne popijem 3-4 pive, il pol litre Votke + soka,

ne vjerujem da bi bio normalan. A još sam "mlad", i "normalan"...

 

Nedam se. Namigiva

 

PS - Dosta sam popio, skoro je 1:00, nemam pojma koliko sam "nabaljezgao", vidjet ću komentare sutra ROFL! xD

the economist sub 17.7.2010 14:03

Da, alkohol pomaže. Da svaki dan ne popijem 3-4 pive, il pol litre Votke + soka,

ne vjerujem da bi bio normalan. A još sam "mlad", i "normalan"...

 

Nedam se. Namigiva

 

PS - Dosta sam popio, skoro je 1:00, nemam pojma koliko sam "nabaljezgao", vidjet ću komentare sutra ROFL! xD

Po mojem iskustvu bolje pomažu plemenite biljke, snize tlak pa je lakše izdržati temperature :)

vlad0 sub 17.7.2010 18:05

Evo, ventovi su konačno stpani u kućište (tamo gdje i spadaju). S obzirom da je danas toliko vruće, zadovoljan sam s temperaturama koje su se spustile u prosjeku za ~3°C u odnosu na standardne ventove koji su došli s kućištem. E sad, trebalo bi pričekati da temperature zraka padnu (slušam na vijestima da je ovo kao najtopliji dan dosad, LOL) pa vidjeti kolike će biti u normalnim vremenskim uvjetima, ali i ovo je posve OK.

 

Grafička je toliko "vruća" jer je riječ o modelu s pasivnim hlađenjem, pa su joj to zapravo standardne temperature (doduše kad je temperatura vanjskog zraka niža, i njene temperature dosta padnu). Mogao bi nakeljiti jedan manji vent da puše po "rebrima", ali stvarno nema potrebe - sustav je stabilan.

 

Sad još samo treba smisliti što da napravim s ventovima koje sam izvadio... Smijeh

vlad0 čet 22.7.2010 19:51
vlad0 kaže...
crni pauk kaže...
vlad0 kaže...
crni pauk kaže...

Iznenađen  a nemože se tu dogoditi nikakav kratak spoj da ja nezeznem matičnu i sebe Iznenađen jer kakve sam sreče sve je moguče Belji se

 

Gle... Crvena ti je +, crna ti je - (0). Spoji 1:1 žice i zbilja trebaš biti NAJGORI pehist na svijetu da ti krepa matična. Smijeh

 

Naravno, ne odgovaram za eventualnu štetu nastalu tvojim brljanjem po hardveru. Cool

  hhahaha ok xD budem ja to sutra ujutro rješio, jutro je pametnije od noči, p.s ako mi neizgori matična javim vam Smijeh

 

OK, sorry... I žuta ti je plus, ako baš hoćeš spajati žutu. Namigiva (Sorry što te zezam, ali vikend je... xD)

 

I jel bilo na kraju nešto od toga svega? Smijeh