Općenito o mobitelima

"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

btomaso8 ned 12.5.2024 14:30

Nema carine. Ja sam ga kupio prije mjesec dana. Ista shema ko i za većinu stvari na Aliexpressu. Pošiljka dođe u Mađarsku, tu je ušla u EU, i onda do tebe dolazi kao pošiljka iz EU. Tako je prije bilo s Engleskom, kad sam 2019 naručio Oneplus. Pošiljka bi došla u Englesku i onda dalje prema meni kao pošiljka iz EU. Sad kako Engleska više nije u EU našli novu zemlju preko koje ide, a to je Mađarska. Kinezi se uvijek snađu, a i Mađarima dobro dođe jer im vjerovatno plaćaju neku naknadu. A i nama kupcima na kraju dobro.

Mr.Inferno pet 17.5.2024 12:31

Stigao u utorak Oneplus 12 sa TradingShenzhena, zeleni.

Svekupno četiri tjedna od narudžbe. 6 radnih dana HK -> Cro a sve ostalo natezanje sa DPD jer još uvijek nebi dobio telefon. Možete vidjeti na DPD - Iskustva temi.

 

Sve pohvale za trgovinu, također umjesto 12/256 su mi poslali za istu cijenu 16/512 verziju.

 

Pišem neke dojmove za vikend, koji primjer slike itd.

zuper pet 17.5.2024 15:22

Vidim da je to postalo normalno da šalju veću memoriju umjesto manje...

Ali svejedno, mislim da za 600 eura je ovo općenito best buy model. Pogotovo jer tu nema iznimke što se tiče softvera i hardvera, za razliku od Xiaomi.

zvonac pon 20.5.2024 11:17

Trendingshenzen ima neke smartfone koji dolaze sa EU skladišta. Dal je tko od vas naručivao sa EU skladišta, te kolko ste dugo čekali na isporuku?

 

Xiaomi 13Pro je kod nas (12/256) najjeftiniji 900€, a na TR EU warehouse (12/512) 697€..

 

 https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-13-xiaomi-13-pro/xiaomi-13-pro-12gb512gb-leica-kamera-snapdragon-8-gen-2-eu-warehouse

 

Ima i zeleni, 12/256, taj je 597€, al je nedostupan i pitanje kad će opet bit u ponudi.

 

ocean77 pon 20.5.2024 11:43
zvonac kaže...

Trendingshenzen ima neke smartfone koji dolaze sa EU skladišta. Dal je tko od vas naručivao sa EU skladišta, te kolko ste dugo čekali na isporuku?

 

Xiaomi 13Pro je kod nas (12/256) najjeftiniji 900€, a na TR EU warehouse (12/512) 697€..

 

 https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-13-xiaomi-13-pro/xiaomi-13-pro-12gb512gb-leica-kamera-snapdragon-8-gen-2-eu-warehouse

 

Ima i zeleni, 12/256, taj je 597€, al je nedostupan i pitanje kad će opet bit u ponudi.

 

 

 

Dođe unutar 7 dana ako je vec flashan i imaju ga na eu skladistu.

zvonac pon 20.5.2024 11:53

Uzeo ipak 12/512 vegan blue, na skladištu su još dva dostupna i dolaze flešana sa EU romom.  Mada sam ciljao ovaj 12/256 koji je 100€ jeftiniji, al dobro..

 

Jedino me sad zanima taj 4g pošto nema podršku za band 20, na tomatu sam a oni koriste i band 20, budem vidli kak će bit u praksi, iako 4g jako rijetko koristim, izbjegavam 4g najviše radi baterije, pošto 4g više ždere neg 3g mreža.

 

OnTime pon 20.5.2024 13:48
zvonac kaže...

Uzeo ipak 12/512 vegan blue, na skladištu su još dva dostupna i dolaze flešana sa EU romom.  Mada sam ciljao ovaj 12/256 koji je 100€ jeftiniji, al dobro..

 

Jedino me sad zanima taj 4g pošto nema podršku za band 20, na tomatu sam a oni koriste i band 20, budem vidli kak će bit u praksi, iako 4g jako rijetko koristim, izbjegavam 4g najviše radi baterije, pošto 4g više ždere neg 3g mreža.

 

 Pa imaš oko sebe valjda mali milion (usb)utičnica za napunit mob.

DDavorin pon 20.5.2024 19:11
zvonac kaže...

Uzeo ipak 12/512 vegan blue, na skladištu su još dva dostupna i dolaze flešana sa EU romom.  Mada sam ciljao ovaj 12/256 koji je 100€ jeftiniji, al dobro..

 

Jedino me sad zanima taj 4g pošto nema podršku za band 20, na tomatu sam a oni koriste i band 20, budem vidli kak će bit u praksi, iako 4g jako rijetko koristim, izbjegavam 4g najviše radi baterije, pošto 4g više ždere neg 3g mreža.

 

 Nećeš još dugo koristiti 3G mrežu odlazi u povijest. Tako da će ti dobro doći i B20 frekvencija, a nemaš ni B28.

zelenapaprika pon 20.5.2024 19:41
zvonac kaže...

Uzeo ipak 12/512 vegan blue, na skladištu su još dva dostupna i dolaze flešana sa EU romom.  Mada sam ciljao ovaj 12/256 koji je 100€ jeftiniji, al dobro..

 

Jedino me sad zanima taj 4g pošto nema podršku za band 20, na tomatu sam a oni koriste i band 20, budem vidli kak će bit u praksi, iako 4g jako rijetko koristim, izbjegavam 4g najviše radi baterije, pošto 4g više ždere neg 3g mreža.

 

 Ako već ideš u rizik i kupuješ mobitele iz Kine, provjeri sve frekvencije. Ovdje nekolicina pljuje po meni čim to spomenem. Neki od OnePlus mobitela navodno imaju sve potrebne frekvencije (tako im piše u toj istoj trgovini). A neki drugi mobiteli nemaju neke frekvencije. Izbor je na tebi.

 

HT-ova 3G mreža je u postupku gašenja. U Zagrebu u srpnju. Osijek je već trebao biti obavljen. Pa je pitanje kada će to napraviti A1 (Tomato) i Telemach. Prije ili kasnije hoće.

zvonac pon 20.5.2024 20:19

Da, bas citam, HT gasi mrezu, tj vec je u postupku. Jel tko sto cuo za A1 mrezu (tomato)? 

Ak je tak, onda bolje da odustanem od kupnje.

 

Edit: A1 mreza krece s gasenjem 3g mreze pocetkom 2025te godine..

 

Mr.Inferno pon 20.5.2024 21:03

Par osvrta na Oneplus 12 nakon par dana:

  • haptički odaziv je izvrstan, snažan i pristojno glasan.
  • vanjski zvučnik, odličan stereo balans i ne primjetim distorziju zvuka kad je pojačan do kraja. Kvaliteta zvuka mi je dobra jer vokali i srednji tonovi zvuče jako prirodno, niski i visoki su OK.
  • zvuk na slušalicama, BT i kabelu je isto dobar, dovoljno glasan i uštiman iako nije najbolji do sada iz prijašnjih iskustava. Pozivi, glasni i jasni.
  • ekran je naravno izvrstan, nema problema sa vidljivošću a senzor svijetline odrađuje OK. Nisam išao za time niti sam osobno primjetio, nego je netko negdje na redditu napisao kako se dešava kašnjenje odaziva na početcima zakrivljenja ekrana i to je istina kad sam baš obratio pažnju.
  • generalna povezivost WIFI i GSM, tu nemate problema, sve radi kako treba iako sam naručio kinesku verziju.
  • o bateriji neću puno, treba se potruditi isprazniti za jedan dan.
  • tipke za glasnoću i otključavanje - kliktavi. Dok je nisam imao nisam niti znao zapravo koliko mi je potrebna zasebna tipka koja se nalazi sa lijeve strane za tonove: silent, vibration, sound.
  • imao sam Oppo što se tiće skina. Dosta slično iako je Oneplus malo zreliji po pitanju nekih sitnica oko prilagodbe. Generalno, sve jako brzo radi.
  • kamera, što mnogi pišu kao minus ovog telefona, mogu odmah reći da nije istina. Nije me baš poslužilo vrijeme u oba smisla ovaj tjedan nešto ozbiljnije je uključiti, dole ima par sitnih primjera (x0.6, x1,x3) (nekad na x3 zna promašti malo WB). Odmah mogu istaknuti softversku obradu koja je jako diskretna, nema pretjeranog izoštravanja i napucavanja boja pa dodatnog obrađivanja, sve to nekako prirodno izgleda sa dobrom količinom detalja a posebno istaknuti bokeh blur. Usporedno sa Samsungom S23 Ultra, koji me jako kratko poslužio na žalost, kamera je pravo osvježenje. Jedino sa x10 samsung dobiva ovdje. A video, meni izgleda isto na jednom i drugom, tu nemam previše iskustva a niti interesa.
zuper uto 21.5.2024 00:21
zvonac kaže...

Da, bas citam, HT gasi mrezu, tj vec je u postupku. Jel tko sto cuo za A1 mrezu (tomato)? 

Ak je tak, onda bolje da odustanem od kupnje.

 

Edit: A1 mreza krece s gasenjem 3g mreze pocetkom 2025te godine..

 

 Koristimo 5G, a ti bi i dalje 3G...

Šta te toliko muči baterija na mobilnoj mreži? Koja su tvoja očekivanja? Evo ja sam od prvog dana non stop na mobilnoj mreži na s24+ koji baš nije štedljiv po tom pitanju i uredno izdrži dan.

Ja ne vjeruje da će tebi Xiaomi 13 Pro biti loš po pitanju baterije na mobilnim podacima

zvonac uto 21.5.2024 09:07
zuper kaže...

 Koristimo 5G, a ti bi i dalje 3G...

Šta te toliko muči baterija na mobilnoj mreži? Koja su tvoja očekivanja? Evo ja sam od prvog dana non stop na mobilnoj mreži na s24+ koji baš nije štedljiv po tom pitanju i uredno izdrži dan.

Ja ne vjeruje da će tebi Xiaomi 13 Pro biti loš po pitanju baterije na mobilnim podacima

 

 

Da završimo priču s baterijama i mreži, pošto to nije tema.

 

Imam Nord 2, baterija mi značajno kraće traje na 4g nego na 3g.. Pretpostavljam da sa novim čipovima SD2 i SD3 je stvar daleko bolja po pitanju potrošnje baterije 4g mreže..

 

 

 

 

Nego, odustao od kupnje Xioami 13Pro 

Pošto nemaju podršku za 4g mrežu, a već je u tijeku gašenje 3g mreže HT, a sljedeće godine A1 gasi 3g mrežu.

 

zelenapaprika 

 

Tnx na informacijama

 

TR sad ima sužen izbor smartfona, pošto većina nema podršku za 4g, jedina alternativa je 5g, al trebat će pričekat još neko vrijeme dok se mreža ne raširi po svim krajevima domovine, a do tad...

 

OP12 i Oppo smartfoni imaju podršku za sve mreže i s njima je čovjek siguran po tom pitanju.  Najpoznatiji kod kineza xiaomi, nema podršku za 4g, a imaju odlične modele po jako dobrim cijenama.

sisko93 uto 21.5.2024 10:33

Xiaomi ima full podršku za 4g ali na modelima namjenjenim za EU tržište, što s telefonima sa te stranice nije slučaj.
Osobno sam kupio xiaomi 13 i do sada nikada nisam imao problema sa signalom (a bio sam u ruralnim područijima), ali zato često imam problema sa google pay servisom.

OnTime uto 21.5.2024 10:49
tomislav10 kaže...

Na E-kupi su dobre coijena za Honor mobitele:

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Mobiteli-i-dodaci/Mobiteli/c/10087?q=%3Arelevance%3Abrand%3AHonor&text=#

 

Razmišljam i Magic 6 lite. Vrijedi li 237 €? Hvale mu bateriju, kakve su  mu kamere?

 Imam ga ja, ako nisi kamera fanatic i nemaš teški ocd ko neki ovdje kamera je čist pristojna, slika i video skroz ok. Mob u ruci izgleda premium, sve klizi, ekran fluidan, nema štekanja, niti jedan problem niti štek u cca 5 mjeseci korištenja. Cijena top. 

 

Lik novi zapakiran vakumiran prodaje za 200 eura.

https://www.njuskalo.hr/huawei-honor/honor-magic-6-lite-oglas-43771360

dino91 uto 21.5.2024 13:46

Bok,

 

Vidim da vas dosta uzima OnePlus 12 sa TradingShenzen pa imam par pitanja.

 

1. Jamstvo? Vraća se mobitel nazad njima ili se preko OnePlus supporta sve riješava?

2. Carina i PDV? Koliko vidim nema? Niste ništa plaćali?

3. Frekvencije? Vidim da za 4G je sve kompatibilno u HR, ali za 5G n20b nije podržan od strane mobitela, pretpostavljam da nije neki big deal, kako vam lovi signal i da li je okej throughput? 

 

Hvala na odg!

 

P.S. Postoji li kakav kupon još dostupan na TS?

 

 

zelenapaprika uto 21.5.2024 19:19
zvonac kaže...

 

 

 

 

Nego, odustao od kupnje Xioami 13Pro 

Pošto nemaju podršku za 4g mrežu, a već je u tijeku gašenje 3g mreže HT, a sljedeće godine A1 gasi 3g mrežu.

 

zelenapaprika 


 

TR sad ima sužen izbor smartfona, pošto većina nema podršku za 4g, jedina alternativa je 5g, al trebat će pričekat još neko vrijeme dok se mreža ne raširi po svim krajevima domovine, a do tad...

 

OP12 i Oppo smartfoni imaju podršku za sve mreže i s njima je čovjek siguran po tom pitanju.  Najpoznatiji kod kineza xiaomi, nema podršku za 4g, a imaju odlične modele po jako dobrim cijenama.

Kada imaš vremena, pogledaj što se nudi, a da podržava sve naše frekvencije. Ima ljudi kojima taj nedostatak ne smeta, a meni smeta, jer je, konkretno HT dosta presložio svoju mrežu i sada se koriste brojne frekvencije u mojoj okolini u kojoj boravim i radim, tako da mi je stalo da mi mobitel podržava što više frekvencija. A možda naletiš i na neki novi i veći popust.

 

"Najpoznatiji kod kineza xiaomi, nema podršku za 4g" - ima, samo moraš znati koje se frekvencije koriste na kojoj mreži, to je kod tebe - Tomato.

btomaso8 uto 21.5.2024 22:21

Iskreno za jamstvo nemam pojma. Ovo mi je četvrti oneplus mobitel, nikad ni s nijednim nisam imao nikakav problem. Imam u obitelji oneplus 7 kupljen iz Kine prije 5godina i još radi bez problema. Tako za garanciju se nisam posebno ni raspitivao.
Carine nema 100%, to je već x puta ovdje napisano.
Ne znam gdje si vidio da nema za 5G n20, koliko ja vidim u specifikacijama mobitela stoji n20 za 5G mrežu. Ja imam dvije kartice u mobitelu, A1 i T-com, internet je uvijek na A1, na relaciji od Dubrovnika do Zadra sve radi tip top. Jedino gdje nisam na 5G je kad prođem Pelješki most na odmaralištu na Peljašcu sam na 4G, drugo sve uvijek 5G.
Mislim da nitko nema problema s frekvencijama s Oneplus 12.

zvonac jučer 08:40
zelenapaprika kaže...

Kada imaš vremena, pogledaj što se nudi, a da podržava sve naše frekvencije. Ima ljudi kojima taj nedostatak ne smeta, a meni smeta, jer je, konkretno HT dosta presložio svoju mrežu i sada se koriste brojne frekvencije u mojoj okolini u kojoj boravim i radim, tako da mi je stalo da mi mobitel podržava što više frekvencija. A možda naletiš i na neki novi i veći popust.

 

"Najpoznatiji kod kineza xiaomi, nema podršku za 4g" - ima, samo moraš znati koje se frekvencije koriste na kojoj mreži, to je kod tebe - Tomato.

 Mislim da samo Oppo i OnePlus imaju full podršku za 4g.. Većini kineza fali b20 (4g). pričamo o smartfonima koji su kupljeni na TR.

A1 (tomato) radi na b1(2100), b3 (1800) i b20 (800). 

Ovo je podrška za LTE: B1 / B3 / B4 / B5 / B7 / B8 / B12 / B17 / B18 / B19 / B26 / B34 / B38 / B39 / B40 / B41 / B42, radi se o Xiaomi 13 Pro.

 

 

 

 

 

 

 

U slučaju kvara, smartfon šaljete TR na adresu, a  ispostava im je u Njemačkoj, pa se i tam popravljaju.

Mr.Inferno jučer 08:41

Ako nekoga zanima SOT nakon par punjenja Oneplus 12.

Trebalo je nekih 4-5 ciklusa da se normalizira, prije toga oko 6h bi dobio. Generalno korištenje, ništa posebno za istaknuti osim možda za 5g mrežu, koja je ugašena jer na mom području nema neke pokrivenosti. Eto, što se tiče baterije neće razočarati.

 

Pitao sam OP podršku zašto nemamo opciju RAW u punoj rezoluciji, pa ćemo vidjeti što mi odgovore. Mislim da je kamera više nego sposobna za neki benefit, ispravite me ako sam u krivu.

 

Mr.Inferno jučer 12:10

Još jedna mala zanimacija oko OxygenOS-a.

Ako vas zanima više o Trinity Engine-u, revolucionarna stvar kod Oppo i Oneplus, možete si skinuti sa apkmirror stranice pod sekcijom Oppo apk-s Phone Manager + dodatno sa Oneplus apk-s sekcije App Optimisation i vidjeti malo više informacija i dobiti neke dodatne mogućnosti. Dole na slikama kako to izgleda