BarbaVeli uto 13.6.2023 14:29

Mene već godinama zovu s broja 01/8848-885 i sličnih s pozivima na ulaganja. Ljubazno govore, ali su dosadni. Baš svaki put im kažem istu priču da sam im već rekao da *nisam* zainteresiran i da me prestanu zvati, da ne znam odakle im moj broj i da si više ne daju truda, ali oni moraju barem jednom u 6 mjeseci nazvati.
Prekidam razgovor niti da čujem što nude. Znam samo da obećavaju bogatstvo.

Svaki put si kažem da ću si broj staviti na onaj popis Ne zovi, ali stavljanje svoga broja na taj popis je namjerno tako zakomplicirano da bi to trebalo na Ustavni sud. Ne razumijem u čemu je problem da (1) otvoriš neku jbn web-stranicu, (2) upišeš svoj broj telefona i (3) dobiješ potvrdu SMS-om i (4) upišeš neki kod na web-stranicu i eto te u popisu Ne zovi. Jedna minuta. Čemu fck formulari?! Čemu to mora moj provider slati HAKOM-u??
Dajte više idite na ono mjesto s tom nepotrebnom administracijom...

X3M uto 13.6.2023 15:59
BarbaVeli kaže...
Mene već godinama zovu s broja 01/8848-885 i sličnih s pozivima na ulaganja. Ljubazno govore, ali su dosadni. Baš svaki put im kažem istu priču da sam im već rekao da *nisam* zainteresiran i da me prestanu zvati, da ne znam odakle im moj broj i da si više ne daju truda, ali oni moraju barem jednom u 6 mjeseci nazvati.
Prekidam razgovor niti da čujem što nude. Znam samo da obećavaju bogatstvo.

Svaki put si kažem da ću si broj staviti na onaj popis Ne zovi, ali stavljanje svoga broja na taj popis je namjerno tako zakomplicirano da bi to trebalo na Ustavni sud. Ne razumijem u čemu je problem da (1) otvoriš neku jbn web-stranicu, (2) upišeš svoj broj telefona i (3) dobiješ potvrdu SMS-om i (4) upišeš neki kod na web-stranicu i eto te u popisu Ne zovi. Jedna minuta. Čemu fck formulari?! Čemu to mora moj provider slati HAKOM-u??
Dajte više idite na ono mjesto s tom nepotrebnom administracijom...

pa jel ti nije lakse na mobitelu blokirati pozivatelja, pa te nece moci vise nikada dobiti?

 

nemas na mobitelu opciju "block this caller" ?

 

 

jopis pon 26.6.2023 15:28

Prošli tjedan pozivi na viber i normalni pozivi sa 020898452. Blokiram nakon 20ak poziva jer sam se 2-3x javio, s druge strane muk.

Danas krenuli pozivi isto i viber i normalni sa 020898459. Dubrovnik po pozivnom, ali zove prvo na viber nekoliko puta, onda gsm poziv.

Broj ne postoji u nijednom imeniku.

Antoniio22 sri 28.6.2023 22:22

Nema tu ništa čudno. Javljanje odrađeno odmah nakon što si nazvao, samo što su ti pustili snimku tuljenja, pa si mislio da se nitko ne javlja.

Mislim da od operatera možeš tražiti ispis pa vidjeti jesu li ti skinuli lovu i koliko. S policijom ne znam koliko ćeš se usrećiti s obzirom na iznos.

Ima imenik hr pa se tamo može pogledati čiji je broj. Dostave uglavnom sve imaju u evidenciji, a možeš ih pratiti i online. Ako te budu trebali, budu i ponovno zvali, tako da nema potrebe zvati ih nazad. Barem ja tako radim kad su nepoznati brojevi u pitanju.

Marko :D sri 28.6.2023 22:52

Mene opsjedaju ovi. Jednom sam se javio i robotski glas nešto vezano za rehabilitacijski centar, ovo ono—samo poklopio. Još me Google bio upozorio da je spam, ali nisam vidio pa sam se javio. Od tad uključio ono da mi samo odbije spam pozive. Sad mobitel više ne zvoni, ali vidim povremeno u povijesti poziva da piše spam i njihov broj (imaju cijeli rang brojeva). Jedan dan su me zvali desetak puta, s različitih brojeva. Morat ću dodat broj u registar ne zovi, pod hitno.

 

Ne znam ni otkud im moj broj, ali sumnjam na neki web shop.