Opće teme i ostali operateri

Najisplativiji bežični internet

eurupa čet 22.2.2024 07:48

Pozdrav ekipa.

 

Zanima me koji je trenutno  najisplativiji internet (homebox) za stan.

Da je bez ugovorne obaveze jer se nikad nezna.

Te da je kojih 500GB prometa ( valjda je dosta samo za gledanje televizije HBO Netflix)

Ima li na bonove ili mjesecna pretplata?

 

Molim neke prijedloge i savjete

 

Bio bih zahvalan.

 

Lp

zvonkob pet 23.2.2024 11:52

Sva tri vendora su 500-600 GB. 

Najbitniji korak je provjeriti koji telekom na tvojoj lokaciji 

ima dobar signal od na pr 18-21 h (tad su ljudi doma, a još nisu 

otišli spavati).

Sva tri daju, ako imas ugovornu obavezu, prva tri mjeseca za 1 euro ili 1 kunu

Cryogenic pet 23.2.2024 12:40

Sačuvaj živce i radije fiksnu liniju, tipa kabelski internet od A1 ako si u mogućnosti naravno, ili nešto slično. Ja sam otkazao fiksnu liniju i uzeo prije godinu i pol od t-com bežični internet 4g/5g da budem mobilan što se tiče interneta i razočarao se, ok je imat internet posvuda, ali večinu vremena sam doma kao i večina ljudi i nemam lijepa iskustva. Moje susjedstvo je naraslo za jedno 4-5 zgrada, znači navala ljudi koji su pokupovali bežične internete i dolazi do zagušenja repetitora između 12 u podne i  skroz do 00:00 dok ljudi ne odu spavat, veza padne sa 180 Mbitaa na 5-30 Mbita, poslije 00:00 kad ljudi zaspu veza skoči opet na cca 180 Mbita, znači nemožeš skidat nešt i gledat iptv ili youtube ili šta već u to vrijeme. Slao milion mejlova, milion poziva SZK kako im je repetitor zagušen, i kažu razumiju i kažu poslat ćemo tehničare. I nakon uvida tehničara ja dobijem poruku kako repetitor radi unutar gabarita. I tako par puta. Čekam da istekne ugovor i da ih steram u tri krasna kurca i pređem na kabelski internet.  

 

Zagreb - Prečko

 

 

ajimerej ned 25.2.2024 10:11

Uzeo sam neograničen mobilni internet tarifu za mob. telemach. I nije neka sreća, nakon 60GB kad potrošim u danu onda moram poslati poruku "nastavi", pa onda svakih idućih 5GB potrošnje moram stalno slati poruku "nastavi".
I osjeti se malo pad brzine uvečer kad se puno ljudi nakači na repetitor. Također kao da tele2 mulja što se tiče brzine, skužio sam da kasno u noć, (nisam duboko istraživao, možda se varam) ali kod provjera brzine dosta je manja nakon ponoći.

PS nakon iskorištenih cirka 80-90 GB u 24 sata skinu brzinu sa 4G na 3G. Mobitel više ne može dohvatiti 4G.

Cryogenic čet 7.3.2024 21:27

Čini se da su upgrade'ali repetitor nakon mjeseci i mjeseci zvanja SZK, slanja tehničara. Čini se da nisam bio jedini sa problemima. Zagreb, Prečko, vrijeme 21:27,  4g, i dalje katastrofalno loše, 15 Mbps. Ali 5g brzina na Honor Magic 4 lite, 550 Mbps.  Nisam još testirao na otvorenom.