nontryer ned 2.5.2010 16:04

Instalirao sam ga i ja sinoć, sve mi odlično radi.. ali imam jedan mali problem.

 

Instalirao sam NTFS configuration tool da NTFS particiju sa mjuzom, filmovima i ostalim automatski mounta odmah pri bootanju..

 

Ali pošto mi je i vanjski hard bio spojen dok sam to radio, sada mi pri bootanju izađe "error" koji kaže da ne može nać vanjski hdd, da stisnem S da nastavim bootat bez njega..

 

Jel zna tko kako da maknem vanjski hard sa boot liste? Probao sam preko NTFS configuration tool-a ali bez uspjeha..

4ndY ned 2.5.2010 16:18

Moraš izbrisati njegov unos iz fstab tablice:

sudo gedit /etc/fstab

I izbrišeš cijelu liniju koja predstavlja taj HDD (vjerojatno /dev/sdb ako ti je to drugi HDD ili /dev/sdc ako ti je to treći HDD).

 

Za više informacija pogledaj na HOW.

Stoja ned 2.5.2010 16:30
cro_blue kaže...

Imao sam isti problem. Riješio sam ga OVOM metodom!

 

Inače, ovaj bug s GRUB-om je primjećen već prve večeri nakon izdavanja Ubuntua 10.04 i mislim da je uklonjen u imageima koji su preuzeti nakon prvog dana.

Puno ti hvala, evo napokon sam ga pokrenuo! Sad ide teži dio, učenja mene(i starog) kako radi linux i objašnjavanje da mu nije potreban win xp krcat virusaBelji se

4ndY ned 2.5.2010 19:43
nontryer kaže...

To je to, hvala puno.. sinoć sam se sat vremena mučio s tim.. :D

NP.

 

btw skokni tu i tamo na HrOpenWiki kad naletiš na problem, jer smo ga zbog ovakvih stvari i osnovali, a ako imaš kritika/savjeta/komentara u vezi istog, slobodno nam javi  Namigiva

DragonShit ned 2.5.2010 22:56

Instalirao sam ubuntu 10.04 x64 i sada ma pati flash player. Postoji li flash plugin za chrome koji radi u 64-bitnoj verziji? Firefox mi je spor na linuxu, čak i kad ga ugasim kursor mi se svaki put promijeni kao da nešto radi "loading" na neko vrijeme i to mi jako smeta. Postoji li rješenje ili da skinem 32-bitnu verziju samo da mogu koristiti chrome+flash?

djigibao pon 3.5.2010 00:21
Robi kaže...

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

Alo, mozes mi samo rec koji program koristis da ti se prikazuju one informacije (cpu, ram...) na desktopu?

Ako moze link na taj program?

Dali znas mozda neki program (slican everestu) za prikaz temperature?

Puno hvala unaprijed Namigiva

hrvooje pon 3.5.2010 10:03
djigibao kaže...
Robi kaže...

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

Alo, mozes mi samo rec koji program koristis da ti se prikazuju one informacije (cpu, ram...) na desktopu?

Ako moze link na taj program?

Dali znas mozda neki program (slican everestu) za prikaz temperature?

Puno hvala unaprijed Namigiva

 

conky. imaš ga u repozitoriju. no konfiguracija je po volji, može se tu dodati svega i svačega. evo i tu na forumu

awnelius sri 5.5.2010 17:06

upravo sam ga instalirao i zadivljen sam brzinom i izgledom...dosad sam koristio 9.04 jer sam imao problem sa DSL konekcijom na 9.10....eh sad idem da testiram i da vidim kakv je taj novi software centar..svidja mi se novi IM client.fin chat window...sve u svemu svidja mi se verzija......

Robi sri 5.5.2010 22:39
djigibao kaže...
Robi kaže...

Ja sam nadogradio prije 5-6 dana. Tako da izbjegnem gužvu kad izađe konačna verzija, a razlika će mi biti mala.

Alo, mozes mi samo rec koji program koristis da ti se prikazuju one informacije (cpu, ram...) na desktopu?

Ako moze link na taj program?

Dali znas mozda neki program (slican everestu) za prikaz temperature?

Puno hvala unaprijed Namigiva

 

Conky http://conky.sourceforge.net/ .. imaš ga u repozitoriju. Ovo možeš naštimati i temperaturu. Pogledaj malo dokumentaciju