Kupnja - Ostalo

[Kupovina] Kupujem starije konzole

Juksi pet 2.2.2024 00:30

Kupujem starije konzole, npr. PS1, PS2, PS3 (ne super slim), Nintendo Wii, Nintendo Gamecube, Nintendo nes, snes, Sega...možda sam neke i zaboravio

Uglavnom, ako nešto imate i željni ste prodati, javite se pa ćemo se dogovoriti.

 

Kraće vrijeme pokušavam uloviti PS2 na njuškalu, ali svi prodavači su retardi . Ili ne odgovaraju na poruke koja je verzija, jer eto, "sve je navedeno u opisu" (osim verzije), ili prodaju po načelu "viđeno-kupljeno", odnosno, silno ne daju da se provjeri ispravnost konzole jer "njihova kuća nije laboratorij" ili pak "pa i atari je star 50 godina pa radi". Bugovcima bih vjerovao i na riječ, ali takvim ljudima sa njuškala koji silno inzistiraju da se ispravnost ne potvrdi - neću.

 

Poželjno primopredaja, Zagreb/Pula, ali realno nije bitno.

 

Alkaline pon 5.2.2024 22:19

PS2 je bio junk kad je izašao, a kamo li sada. To govorim kao fan te konzole. Pomiri se da svaki koji kupiš moraš refurbishat.

 

Nova RTC baterija, novi laser, ubaciš SSD ako je fat sa HDD adapterom, component kablovi (ili HDMI) adapter i vozi.

 

To je jeftilen konzola koja se raspadala ko nova, slim posebno

.

Kupnju konzole sa ispravnim laserom 100%, a da nije popravljana nedavno zaboravi. Zato ti nitko ne da isprobavat, da ga ***š kak ti štekaju igre.

Juksi uto 6.2.2024 14:45
Alkaline kaže...

PS2 je bio junk kad je izašao, a kamo li sada. To govorim kao fan te konzole. Pomiri se da svaki koji kupiš moraš refurbishat.

 

Nova RTC baterija, novi laser, ubaciš SSD ako je fat sa HDD adapterom, component kablovi (ili HDMI) adapter i vozi.

 

To je jeftilen konzola koja se raspadala ko nova, slim posebno

.

Kupnju konzole sa ispravnim laserom 100%, a da nije popravljana nedavno zaboravi. Zato ti nitko ne da isprobavat, da ga ***š kak ti štekaju igre.

 

To je i za očekivati. Ali, na kraju dana, što će mi laser ako budem koristio freemcboot i ubacim HDD s igrama? Eventualno zamijenim ventilator da ne bude toliko glasan.

Ne čini mi se kao previše rizika i posla ako konzola (osim lasera) radi. 

Iskreno, nisam se baš previše dao u istraživanje, pa ako znaš nešto više iz prve ruke ili sa interneta, slobodno daj savjet tu ili u poruke.

Alkaline uto 6.2.2024 21:48

Što te točno zanima? Dok sam kupovao odnosno bavio se PS2 konzolama moj setup je bio PS2 slim

(bilo koji iako su ranije slim verzije kompatibilnije sa PS1 igrama jer kasnije emuliraju MIPS IOP na PowerPC arhitekturi)

i igranje preko mreže, odnosno OPL+SMB kombinacija. Danas imaš čak i MX4SIO odnosno adapter za SD karticu koji gurneš u MC slot 2.

Možeš i sa sticka ali je USB 1.1 pa je sporo, MX4SIO je brži, mreža još brža, a disk najbrži.

 

Laser ne moraš naravno ali to sam spomenuo ako želiš igrati i PS1 igre. Naravno ima POPS koji je emulator ali nije

toliko kompatibilan jer se igre ne vrte na IOPu, odnosno MIPS R3000A koji je u biti PS1 CPU.

A dok ne srede Deckard PS1 emulaciju odnosno ODE na Deckard slimovima to je najkompatibilniji način.

 

U današnje vrijeme vrtim AetherSX arm verziju na M1 Airu u i ne bakčem se s pravom konzolom.

Na PCu PCSX2 (AetherSX je u biti arm fork) radi istu stvar, kompatibilnost sa igrama je visoka.

 

Vidim da sam dobio TD na post, valjda istina boli. Sony je pobrao class action lawsuit zbog kvarljivog lasera i disc read errora.

Opet napominjem fan sam Sony-a od malih nogu i imam(imao sam) sve njihove konzole osim PS5.

 

Juksi čet 8.2.2024 00:23

Iskreno, nisam ni razmišljao da bi mogao postojati adapter za sd karticu koji ide u mc slot. Mislio sam da je fat (3900x i 5000x) najbolji jer ima mogućnost za hdd.

 

Za PS1 me nije briga, za to bi uzimao posebno konzolu.

 

Znači slim je čisto ok?

Alkaline čet 8.2.2024 10:44

Da. Makar i u rane slimove možeš nagurati HDD adapter ako ti se lemi po ploči, odnosno IDE na SD adapter. Ma joj, 100 čuda s tim konzolama. Scena je i dan danas aktivna, izlaze novi exploiti, modovi, hackovi...

 

Izbjegavaj samo zadnju 90000 seriju jer na njima uglavnom ne radi fmcb nego fortuna. Ali ako ima čip onda uzmi jer sa R1 kod boota uglavnom možeš pokrenuti .elfove sa kartice pa tako i uLE pa OPL.

 

Uglavnom kombinacija sa OPLom i SMB ili MX4SIO i vozi.

 

Ako ti vrijeme stoji i resetira se na 2000. svaki put kad upališ konzolu moraš zamijeniti CMOS/RTC bateriju.

Kod fatova ju ne moraš lemiti, a kod slimova (uglavnom) moraš.

Juksi čet 8.2.2024 17:02

Hvala ti na savjetima.

 

 


BTW, i dalje tražim, Nintendo GC, Wii..., PS3. Preferiram slim model. Također ako imate neke druge konzole (i nenavedene), javite mi se.