Kućišta i napajanja

MS FIGHTER V315 - kako promijeniti/ugasiti RGB?

Hoblito uto 13.12.2022 00:11

Pozdrav,

 

kupio sam si nedavno novu kantu s MS FIGHTER V315 kućištem koje mi sa svojim "lightshowom" izgleda doslovce grozno. Pokušao sam promijeniti boje ili ih naprosto ugasiti raznim programima koji bi to trebali moći kontrolirati, ali nisam uspio. U čemu je caka? Netko je spomenuo da to ni nije pravi RGB (ako je to istina, ne znam zašto ga onda MS tako reklamira). Ako već ne mogu promijeniti boje, mogu li naprosto nekako pogasiti te lampice, a da ventilatori i dalje rade? 

Hoblito uto 13.12.2022 16:59

Hm, otvorio sam kućište i ne vidim da ima ikakav RGB kontroler. Isto tako ne vidim nikakva 2 kabla nego po jedan iz svakog ventilatora, a ne bih bome rekao ni da idu u matičnu, nego se gube negdje u kaosu kablova sa stražnje strane. Čak vidim na matičnoj gdje bi trebao biti taj RGB header, ali u njemu nije ništa. Znam, noob sam i laik sam, ali ništa ne kužim. Zato sam i dao da mi slože komp, a ne da sam moram prtljati po tome :(

 

 

fer-de-lance uto 13.12.2022 17:34

Aha, može biti da su to neki koji imaju fiksne ledice.

Kolege će znati, nisam baš upućen u različite izvedbe (ja mrzim RGB ledice u računalu, čak i ove indikacijske ne uštekavam, a one na matičnoj pokrijem crnom izolirkom)

Probaj baš pratiti gdje kabeli iz ventilatora idu, možda imaju obični razdjelnik pa su prek njega spojeni na ploču, a napajanje dobivaju preko molexa, ili su direktno uštekani u molex bez ikakve kontrole.

 

darkborg uto 13.12.2022 19:42

Da, upitno je jesu li stvarno rgb ili ne.
Ako ide po jedan kabel iz svakog ventilatora onda teško da možeš isključiti samo osvjetljenje.

Ja bi na tvom mjestu (ako nisi u stisci s lovom) uzeo 4 Arctic F12 pwm pst ventilatora i kompletno zamijenio ove originalne.

Hoblito uto 13.12.2022 23:27

Da, malo sam dodatno istraživao po netu te kopao po kućištu i kablovima pa sam naučio da se radi o fake cheap RBG-u (fiksne ledice su u pitanju) i sve ide preko molexa bez ikakve kontrole tako da jedino mogu ili isključiti i svjetlo i ventilatore ili ostaviti sve da radi. Uglavnom, izgleda da je smeće i od kućišta i od ventilatora... što je najbolje, zbog njih sam i uzeo kućište... rek'o bolje 4 nego 2 za tu cijenu pa ću lampice već pogasiti ako mi budu smetale. Što reći, čovjek uči dok je živ. Uglavnom, hvala na pomoći obojici i na preporuci za ventilatore... nije neka lova tih 200-tinjak kuna tako da ću vjerojatno to i učiniti da naprosto zamijenim... više mi ide na živce što ću opet na kraju sam morati to mijenjati i spajati, a taman sam lijepo sve uzeo u istoj trgovini da mi oni to naprave... ali ajde, bar ću onda sljedeći put valjda biti stariji i pametniji :) 

Hoblito čet 22.12.2022 11:57

Ako koga zanima, na kraju sam problem riješio po seljački tako da sam naprosto na svakom ventilatoru prerezao smećkastu žičicu koja napaja LED-icu - ventilatori i dalje normalno rade, ali glupog svjetla više nema :) 

Damir22 čet 22.12.2022 12:45

Pajser sistem je najbolji...

Ms kuciste, nije za ocekivati full argb, to su ventovi gdje je "kontroler" vec unutra, nista ne mozes podesavati, nista mjenjati, cim dobije struju radi i vent i osvjetljenje....

Ako bas zelis neki argb, postoji masa ventilatora, setova, neki s svojim kontrolerom, neovisno o ploci, skuplji su full podrzani na manje vise svim plocama/softveru....

Neznam ima li toga jos uvijek, no, gamdias ili lc power su imali te povoljne ventove s svojim kontrolerom i daljinskim, mogao si podesavati osvjetljenje, brzinu vrtnje ventova i sl.....

Ja sam davno ove uzeo, 2 seta, jos uvijek rade bez greske...

https://www.lc-power.com/en/product/archive/fans-fan-controller/lc-cf-rgb-combo/

PessimisticallyOptimistic čet 22.12.2022 20:25
Hoblito kaže...

Da, malo sam dodatno istraživao po netu te kopao po kućištu i kablovima pa sam naučio da se radi o fake cheap RBG-u (fiksne ledice su u pitanju) i sve ide preko molexa bez ikakve kontrole tako da jedino mogu ili isključiti i svjetlo i ventilatore ili ostaviti sve da radi. Uglavnom, izgleda da je smeće i od kućišta i od ventilatora... što je najbolje, zbog njih sam i uzeo kućište... rek'o bolje 4 nego 2 za tu cijenu pa ću lampice već pogasiti ako mi budu smetale. Što reći, čovjek uči dok je živ. Uglavnom, hvala na pomoći obojici i na preporuci za ventilatore... nije neka lova tih 200-tinjak kuna tako da ću vjerojatno to i učiniti da naprosto zamijenim... više mi ide na živce što ću opet na kraju sam morati to mijenjati i spajati, a taman sam lijepo sve uzeo u istoj trgovini da mi oni to naprave... ali ajde, bar ću onda sljedeći put valjda biti stariji i pametniji :) 

 Neznam sto si ocekivao za budget kuciste.

Neznam po cemu je "smece" kuciste.Temperature za ne mesh kuciste su ok i to sa stock cpu coolerom.I to je najvaznija stvar.

RGb ces dobit na vecini budget stvari, a ocekivat neki pravi rgb za ispod 500 kn je smijesno.

 

Bilo bi ti bolje za te pare sta bacas da bi se rijesio "rgb problema ",da uzmes neko drugo kuciste.

picajzla0707 čet 22.12.2022 20:46
Damir22 kaže...
Ms kuciste, nije za ocekivati full argb, to su ventovi gdje je "kontroler" vec unutra, nista ne mozes podesavati, nista mjenjati, cim dobije struju radi i vent i osvjetljenje....

 da se uzet i kod njih full argb, samo treba malko više platit

ovo dolje sam uzeo za dječji komp, argb zadnji vent i prednja argb 'lajsna', spaja se na asusovu ploču i sustav aura

sasvim ok kućište za manje zahtjevnu konfu, sad je unutra rajzen 2400g + gtx 1060, sve fercera skroz ok

 

link

Hoblito sri 28.12.2022 08:59
PessimisticallyOptimistic kaže...
Hoblito kaže...

Da, malo sam dodatno istraživao po netu te kopao po kućištu i kablovima pa sam naučio da se radi o fake cheap RBG-u (fiksne ledice su u pitanju) i sve ide preko molexa bez ikakve kontrole tako da jedino mogu ili isključiti i svjetlo i ventilatore ili ostaviti sve da radi. Uglavnom, izgleda da je smeće i od kućišta i od ventilatora... što je najbolje, zbog njih sam i uzeo kućište... rek'o bolje 4 nego 2 za tu cijenu pa ću lampice već pogasiti ako mi budu smetale. Što reći, čovjek uči dok je živ. Uglavnom, hvala na pomoći obojici i na preporuci za ventilatore... nije neka lova tih 200-tinjak kuna tako da ću vjerojatno to i učiniti da naprosto zamijenim... više mi ide na živce što ću opet na kraju sam morati to mijenjati i spajati, a taman sam lijepo sve uzeo u istoj trgovini da mi oni to naprave... ali ajde, bar ću onda sljedeći put valjda biti stariji i pametniji :) 

 Neznam sto si ocekivao za budget kuciste.

Neznam po cemu je "smece" kuciste.Temperature za ne mesh kuciste su ok i to sa stock cpu coolerom.I to je najvaznija stvar.

RGb ces dobit na vecini budget stvari, a ocekivat neki pravi rgb za ispod 500 kn je smijesno.

 

Bilo bi ti bolje za te pare sta bacas da bi se rijesio "rgb problema ",da uzmes neko drugo kuciste.

 Kao što sam napisao u uvodnom postu, laik sam. Vidio sam da se to kućište spominje u preporukama za konfiguracije od nekih 6000 kuna, pretpostavio da je to zbog 4 ventilatora pa ga uzeo. A što sam očekivao? Pa isto tako laički da se svjetla u najmanju ruku mogu nekak jednostavnije ugasiti bez rezanja žica. Ali ok, našao sam metodu kakva jest da jest. I ne moram bacati pare ni na što. "RGB problem" riješen.