Kriptovalute

Bitcoin - Kupovanje, Prodaja i porezi

It'sMe932 uto 29.8.2023 21:04
mariclius kaže...

Osoba iz moje obitelji se jednom registrirala na neku stranicu gdje je dobila 25 dolara Bitcoina kao dar. 

 

Sad nakon par godina je zovu neki brokeri da ima 4400 dolara i pokušavaju joj objasniti kako da prebaci novac na svoj račun. 

Jel moguće tako nešto? 

Ja baš nemam pojma ništa o tim stvarima. 

Na ovoj stranici...

Blockchaincom: Crypto Wallet... 

 

Bio sam prisutan dok je razgovarala sa njima. Pričaju hrvatski, ali dosta loše. 

Još ponudili da joj oni to srede sa anyDesk remote desktope i tada sam joj rekao da ne pristane na tako nešto jer se  može pozdraviti sa svojim podacima na mobitelu. 

 

 

 

 

Jako sumnjivo. I po nekoj računici je tih 25$ trebala dobiti prije cca 10 godina.

jojo_surf sub 2.9.2023 17:25
mariclius kaže...

Osoba iz moje obitelji se jednom registrirala na neku stranicu gdje je dobila 25 dolara Bitcoina kao dar. 

 

Sad nakon par godina je zovu neki brokeri da ima 4400 dolara i pokušavaju joj objasniti kako da prebaci novac na svoj račun. 

Jel moguće tako nešto? 

Ja baš nemam pojma ništa o tim stvarima. 

Na ovoj stranici...

Blockchaincom: Crypto Wallet... 

 

Bio sam prisutan dok je razgovarala sa njima. Pričaju hrvatski, ali dosta loše. 

Još ponudili da joj oni to srede sa anyDesk remote desktope i tada sam joj rekao da ne pristane na tako nešto jer se  može pozdraviti sa svojim podacima na mobitelu. 

 

 

 

 

 prevara. svi takvi emailovi, sve je to prevara. 

Udes sri 6.3.2024 08:17

Pozdrav,

 

Nisam našao info za situaciju: Kupio sam kripto prije 2+ godine = ne plaćam porez ako sada vadim pare van ali trebam li svejedno ispuniti JOPPD obrazac iduće kalendarske godine do kraja 2 mjeseca kako bi oni znali da je to sve što ću izvaditi van od kupovine prije 2+ godine?

 

Ako može neki link na konkretnu informaciju, super jer ja nisam pronašao.

Switch sri 6.3.2024 08:49
Udes kaže...

Pozdrav,

 

Nisam našao info za situaciju: Kupio sam kripto prije 2+ godine = ne plaćam porez ako sada vadim pare van ali trebam li svejedno ispuniti JOPPD obrazac iduće kalendarske godine do kraja 2 mjeseca kako bi oni znali da je to sve što ću izvaditi van od kupovine prije 2+ godine?

 

Ako može neki link na konkretnu informaciju, super jer ja nisam pronašao.

 Koliko znam mora se ispuniti.

Proući si malo na ovom forumu. Ekipa se tu bolje konta.

danko99 sri 6.3.2024 15:15
jdv kaže...

Gdje bi bilo najisplativije anonimno podignuti keš s Coinbasea?

Pa ako imaš account na Coinbase, onda imaš napravljen KYC?

Ako je tako, ne postoji šanasa da išta anonimno podigneš.