alen-c pet 18.2.2011 17:06
Kečko kaže...

O čemu ti pričaš? Imaš li pojma po kojem principu Bill Gates radi? Znaš li da već sad ima oporuku da 99% svojeg bogatstva ostavlja u dobrotvorne svrhe?

Baš sam neki dan cuo ovako nešto:

"Ljudi cesto cijeli svoj život zgrcu pare. Rijetko kad ucine nešto dobro i podjele s drugim iz cistog

zadovoljstva i plemenitosti. Onda ostare i shvate da nisu ništa doista korisno napravili, pogotovo za druge.

Onda im se nerjetko upali onaj kliker, što ako Bog postoji i raj i pakao? Pa ajmo se osigurat i dati

sve što imamo oporucno nekome.

A onda Bog i svatko normalan može to ovako vidjeti. Cijeli život ništa ne daješ i

sad si se našao dijeliti kad to na što si navezan nemožeš ponjeti sa sobom u smrt.

Doista si plemenita duša, nema šta.. "

U svakom slucaju nemojte me krivo shvatiti, nemam ništa protiv da ljudi daju u plemenite

svrhe oporucno. Dapace, bolje tako nego da daju nekoj bahatoj budali u nasljeđe.

Samo želim skrenuti pozornost da darivanje neceg oporucno i nije neznam kakvo djelo

ili velicina. To ionako nemožeš dalje nosit sa sobom...

Mentalist pet 18.2.2011 17:08
alen-c kaže...

Samo želim skrenuti pozornost da darivanje neceg oporucno i nije neznam kakvo djelo

ili velicina. To ionako nemožeš dalje nosit sa sobom...

 

Da, ali on je jako, jako malo ostavio svojoj djeci... Dakle vecinom su to novci namjenjeni humanitarnim udrugama.

tnakir pet 18.2.2011 17:17
Mitch kaže...
S-IPS sa 8bita ima lošiji prikaz od najkvalitetnijeg TN-a (Acer s243h).

 

  Većina na našem tržištu ima TN, tako da ti priča ne drži vodu.


A za ovo, se ispričavam makar sam u postu napisao "bez uvrede".

{#}

alen-c pet 18.2.2011 17:35
Mentalist kaže...

 

Da, ali on je jako, jako malo ostavio svojoj djeci... Dakle vecinom su to novci namjenjeni humanitarnim udrugama.

 To da. Nisam mislio rec da je on loš ili nešto. Neznam covjeka osobno i glupo mi je takve stvari

govoriti. Isto tako ni Stevu neznam pa mi je glupo govoriti kao neki ovdje da je pohlepnik

ili dobrotvor. Htio sam malo skrenut pozornost na to shvacanje oporucne dobrote,

koju sam i sam smatrao necim vrijednim, ali kad bolje razmislim (osim što je korisno),

ne govori previše o dobroti osobe.

Ovo što nije ostavio svojoj djeci previše nije fulao. Ja gotovo da neznam dijete koje je

rastuci u izobilju i pretjerano punim džepom izraslo u poštena i vrijedna covjeka.

Iznimakak ima, ali malo..

alen-c pet 18.2.2011 17:38
Mitch kaže...
Šta rofl ?
Pa s-ips je najstariji ips a ujedno i najlošiji na našem tržištu.

Usporedite Apple od 24 ili 27" i Dell u2311h

Najstarije ne znaci ujedno i najlošije. e-IPS matrice nisu nista posebno bolje (cak obrnuo) i nisu

ih kreirali da bi nam ucinili život boljim, nego da bi si pojeftinili proizvodnju i više zaradili.

Tako ti je i s LED tehnologijom pozadinskog osvjetljenja koja puno obecava, a malo daje.

Puno daje proizvođacima {#}

Nije sve što je novo, fancy itd.. ujedno i bolje od starog...

naxeem pet 18.2.2011 17:42
alen-c kaže...
Kečko kaže...

O čemu ti pričaš? Imaš li pojma po kojem principu Bill Gates radi? Znaš li da već sad ima oporuku da 99% svojeg bogatstva ostavlja u dobrotvorne svrhe?

Cijeli život ništa ne daješ i


Samo želim skrenuti pozornost da darivanje neceg oporucno i nije neznam kakvo djelo

ili velicina.

Ali Gates jako puno daje u dobrotvorne svrhe. Neoporezivo, ali daje.

Mitch pet 18.2.2011 18:21
alen-c kaže...
Mitch kaže...
Šta rofl ?
Pa s-ips je najstariji ips a ujedno i najlošiji na našem tržištu.

Usporedite Apple od 24 ili 27" i Dell u2311h

Najstarije ne znaci ujedno i najlošije. e-IPS matrice nisu nista posebno bolje (cak obrnuo) i nisu

ih kreirali da bi nam ucinili život boljim, nego da bi si pojeftinili proizvodnju i više zaradili.

Tako ti je i s LED tehnologijom pozadinskog osvjetljenja koja puno obecava, a malo daje.

Puno daje proizvođacima  {#}

Nije sve što je novo, fancy itd.. ujedno i bolje od starog...

  Trenutno samo Apple ugrađuje s-ips, a-ips ili ti ips-a ili ti alpha ips se sad najčešće ugrađuje (Panasonic, Dell), dok su zbog skupe, skupe proizvodnje prebacili s-ips na mobitele, gdje je takva proizvodnja jeftinija.

 

e-ips ugrađuje samo LG, koji je prestao proizvoditi te panele jer se izbacio standard 16:10 monitora i televizora.

 

Sve dok apple ne počne ugrađivati h-ips, ili barem 16 bitne s-ips onda nevrijede soma eura po 24" monitoru.

alen-c pet 18.2.2011 18:35
Mitch kaže...

  Trenutno samo Apple ugrađuje s-ips, a-ips ili ti ips-a ili ti alpha ips se sad najčešće ugrađuje (Panasonic, Dell), dok su zbog skupe, skupe proizvodnje prebacili s-ips na mobitele, gdje je takva proizvodnja jeftinija.

 

e-ips ugrađuje samo LG, koji je prestao proizvoditi te panele jer se izbacio standard 16:10 monitora i televizora.

 

Sve dok apple ne počne ugrađivati h-ips, ili barem 16 bitne s-ips onda nevrijede soma eura po 24" monitoru.

 S-IPS uopce nije loš i tvrditi da je TN bolji je po meni glupost.

Nacelno se slažem da Apple u segmentu dodatne opreme pa i monitora stavlja preeveliku cijenu.

Slažem se da mogu imat skuplje proizvode od ostalih jer su se uspijeli izgraditi kao premium brand,

ali baš toliko bome ne.

Sad imamo situaciju da Apple LED Cinema od 27" košta 8000+kn. 5000kn bi još možda i prošlo,

ali 8000+kn je jednostavno previše za neki monitor.

Sam posjedujem 24" LED Cinemu, ali nebi je nikad kupio po cijeni koliko je u ducanu (7000-8000kn),

vec sam ju uspio dobiti potpuno ispravnu za 2/3 manju cijenu, ali sad prelazimo previše u off-topic,

pa bi bilo bolje da stanemo! {#}

 

Kako god, još jednom želim reci da bi volio da Stevo oporavi jer ipak je važan (premda ne

i esencijalni) dio Applea...

naxeem pet 18.2.2011 18:35
Mitch kaže...

Trenutno samo Apple ugrađuje s-ips...<bla bla> Sve dok apple ne počne ugrađivati h-ips, ili barem 16 bitne s-ips onda nevrijede soma eura po 24" monitoru.

O čemu ti govoriš? S-IPS panele u svoje nove modele ugradili su i Dell i HP - ZR30W i U2711/U3011 su 10(12)-bitni wide gamut monitori i trenutno su, ako izuzmemo duplo skuplje Eizo i NEC modele, genijalni. Kakvih 16-bitnih? Što će ti to? O čemu ti? (Btw Apple je 72% gamut monitor, bitno lošiji od ove trojice).{#}

 

{#} - tema je Steve Jobs i njegova bolest.{#}

 

 

P.S. I ne, 8000 nije skupo. 20,000 je mrvicu skupo...

artfull pet 18.2.2011 20:23

koliko gluposti i dezinformacija na jednom mjestu ... ovo o matricama. tn je obično smeće. 27 iMac, 27 dell pa i Nec i eizo u nekim high end modelima koriste iste lg matrice btw. al, ot. jobs i Apple su ikone it ja i uvijek će biti. želim čovjeku sve najbolje. I da ne volim Apple sve drugo bi bio manjak kulture, ljudskosti i inteligencije.

naxeem pet 18.2.2011 22:14
artfull kaže...
koliko gluposti i dezinformacija na jednom mjestu ... ovo o matricama. tn je obično smeće. 27 iMac, 27 dell pa i Nec i eizo u nekim high end modelima koriste iste lg matrice btw. al, ot. jobs i Apple su ikone it ja i uvijek će biti. želim čovjeku sve najbolje. I da ne volim Apple sve drugo bi bio manjak kulture, ljudskosti i inteligencije.

Opet smo off-topic, ali tema je ionako otišla k vragu jer se uz odvratno naslađivanje lošim zdravljem čovjeka, ništa pametno ne da pročitati.

A propos monitora, Apple u svom 27" koristi znatno lošije LED osvijetljenje od CCFL-a u Dellu i HP-u. Cinema nudi 16 milijuna, HP/Dell 1 milijardu boja (uz odgovarajući hardver naravno). I još Cinema D. je glossy govnast, a ovi pravi monitori su mat. Osim toga Cinema ima odvratan bleed... Tako da ne, nisu ni približno ista kategorija. Vidio sam oba.

Šef pet 18.2.2011 22:42
Mentalist kaže...
Šef kaže...
Evo naseg Steve, ziv i zdrav (koliko-toliko), na veceri s ostatkom CEO-ova US kompanija i Obamom.

 

Jedva casu drzi.

Aha... doktor na daljinu...

 

Isto su i ovi rekli, na temelju jedne prelose slike, oni zakljuce da mu je ostalo 5-6 tjedana!

 

 

Ono sto je meni smijesno, a totalno je offtopc je da na tom sastanku nije bio Steve Ballmer! {#}{#}

Mitch sub 19.2.2011 00:04
naxeem kaže...
Mitch kaže...

Trenutno samo Apple ugrađuje s-ips...<bla bla> Sve dok apple ne počne ugrađivati h-ips, ili barem 16 bitne s-ips onda nevrijede soma eura po 24" monitoru.

O čemu ti govoriš? S-IPS panele u svoje nove modele ugradili su i Dell i HP - ZR30W i U2711/U3011 su 10(12)-bitni wide gamut monitori i trenutno su, ako izuzmemo duplo skuplje Eizo i NEC modele, genijalni. Kakvih 16-bitnih? Što će ti to? O čemu ti? (Btw Apple je 72% gamut monitor, bitno lošiji od ove trojice).{#}

 

{#} - tema je Steve Jobs i njegova bolest.{#}

 

 

P.S. I ne, 8000 nije skupo. 20,000 je mrvicu skupo...

  Da ali ugraditi s-ips u 24" monitor i s-ips u 30" monitor meni nije isto.

 

Ispravak na tvoj post :

Nova ultrasharp serija (u3011 i u2711) ima h-ips panele, a opet su za par inch-a više jeftiniji (1300$ u3011, 1000$ u27), a osjetna razlika u odnosu na s-ips se vidi (kod s-ipsa : lošiji pixel density, puno veći GTG i input lag, a počeli su mijenjat aspect ratio)

 

Mislim da bi bilo dosta OFT kao što je kolega (alen-c) rekao.

Mitch sub 19.2.2011 00:05
artfull kaže...
koliko gluposti i dezinformacija na jednom mjestu ... ovo o matricama. tn je obično smeće. 27 iMac, 27 dell pa i Nec i eizo u nekim high end modelima koriste iste lg matrice btw. al, ot. jobs i Apple su ikone it ja i uvijek će biti. želim čovjeku sve najbolje. I da ne volim Apple sve drugo bi bio manjak kulture, ljudskosti i inteligencije.

  Razlika je o kakvom sam ja TNu govorio, appleov s-ips ima gotovo jednak prikaz boja i osvjetljenja kao Acerov zadnji TN (s243h, pokazao test u bugu da je najbolji) uz pet put (razlika je 10ms) veći input lag i GTG.

tnakir sub 19.2.2011 00:29
Mitch kaže...
artfull kaže...
koliko gluposti i dezinformacija na jednom mjestu ... ovo o matricama. tn je obično smeće. 27 iMac, 27 dell pa i Nec i eizo u nekim high end modelima koriste iste lg matrice btw. al, ot. jobs i Apple su ikone it ja i uvijek će biti. želim čovjeku sve najbolje. I da ne volim Apple sve drugo bi bio manjak kulture, ljudskosti i inteligencije.

  Razlika je o kakvom sam ja TNu govorio, appleov s-ips ima gotovo jednak prikaz boja i osvjetljenja kao Acerov zadnji TN (s243h, pokazao test u bugu da je najbolji) uz pet put (razlika je 10ms) veći input lag i GTG.

Ebo vas test u Bugu. Bug daje ocjenu vise radi dodatnih USB portova sa strane. To je na monitoru jako bitno!

Svaki IPS je bolji od svakog TN-a. Zapamtite to.

Kečko uto 22.2.2011 08:37
alen-c kaže...
Kečko kaže...

O čemu ti pričaš? Imaš li pojma po kojem principu Bill Gates radi? Znaš li da već sad ima oporuku da 99% svojeg bogatstva ostavlja u dobrotvorne svrhe?

Baš sam neki dan cuo ovako nešto:

"Ljudi cesto cijeli svoj život zgrcu pare. Rijetko kad ucine nešto dobro i podjele s drugim iz cistog

zadovoljstva i plemenitosti. Onda ostare i shvate da nisu ništa doista korisno napravili, pogotovo za druge.

Onda im se nerjetko upali onaj kliker, što ako Bog postoji i raj i pakao? Pa ajmo se osigurat i dati

sve što imamo oporucno nekome.

A onda Bog i svatko normalan može to ovako vidjeti. Cijeli život ništa ne daješ i

sad si se našao dijeliti kad to na što si navezan nemožeš ponjeti sa sobom u smrt.

Doista si plemenita duša, nema šta.. "

U svakom slucaju nemojte me krivo shvatiti, nemam ništa protiv da ljudi daju u plemenite

svrhe oporucno. Dapace, bolje tako nego da daju nekoj bahatoj budali u nasljeđe.

Samo želim skrenuti pozornost da darivanje neceg oporucno i nije neznam kakvo djelo

ili velicina. To ionako nemožeš dalje nosit sa sobom...

BIll Gates je davao cijeli život velike svote u humanitarne svrhe.