RobertS sub 24.11.2012 17:37
mfrankovic kaže...

A što reći na outlete u kojima su cijene po 70% niže. I to sve roba koja će kod nas doći tek za godinu dana!? I onda uđeš u Skechers tamo, kupiš jedne cipele za $60 a druge dobiješ đaba. A dućan veličine malonogometnog terena i nema broja kojeg nema. Sva sreća pa opet idem u 2. mjesec. Obučem sebe, ženu i dvoje djece za $1000 za cijelu godinu.

Ta racunica se isplati samo ako ti netko plati put do tamo, smjestaj, hranu i ako na povratku ne platis carinu (sto bi za $1000 robe u biti morao). Onda tu su taxi i/ili rent-a-car jer su svi ti outleti van grada i javnog prijevoza (uglavnom), pa onda ako imas peh te airine jos opali zbog dodatnog kofera itd. Uglavnom meh, ja sam odustao od toga. Letim 1-2 puta godisnje tamo i doma donesem maksimalno vrecicu s bombonima koju kupim negdje na aerodromu, zadnji put sam zeni donio i 50ml parfema, to je to. Djeci se odjecu i obucu se ne usudim kupovati jer su im brojevi drugaciji pa obavezno fulam velicinu, a za sebe mi se ne da traziti, imam jedan online ducan gdje sve kupujem i ne da mi se eksperimentirati. Imho, izleti u USA su preskupi da bih tamo vrijeme gubio po shopping mall-ovima, pogotovo sto se ima jos tisucu stvari za vidjeti, ali svakom po svome. Outlet centara ima i po Austriji i pretpostavljam da se u njima, kad se sve zbroji i oduzme, puno vise da ustedjeti za one kojima je to cilj.

mfrankovic sub 24.11.2012 18:24
RobertS kaže...

Ta racunica se isplati samo ako ti netko plati put do tamo, smjestaj, hranu i ako na povratku ne platis carinu (sto bi za $1000 robe u biti morao). Onda tu su taxi i/ili rent-a-car jer su svi ti outleti van grada i javnog prijevoza (uglavnom), pa onda ako imas peh te airine jos opali zbog dodatnog kofera itd. Uglavnom meh, ja sam odustao od toga. Letim 1-2 puta godisnje tamo i doma donesem maksimalno vrecicu s bombonima koju kupim negdje na aerodromu, zadnji put sam zeni donio i 50ml parfema, to je to. Djeci se odjecu i obucu se ne usudim kupovati jer su im brojevi drugaciji pa obavezno fulam velicinu, a za sebe mi se ne da traziti, imam jedan online ducan gdje sve kupujem i ne da mi se eksperimentirati. Imho, izleti u USA su preskupi da bih tamo vrijeme gubio po shopping mall-ovima, pogotovo sto se ima jos tisucu stvari za vidjeti, ali svakom po svome. Outlet centara ima i po Austriji i pretpostavljam da se u njima, kad se sve zbroji i oduzme, puno vise da ustedjeti za one kojima je to cilj.

Idem poslom pa firma placa put a MS troskove smjestaja. Do sada sam bio 4 puta, isao s jednim koferom vracao se s dva. Treba bit lukav pa imat jedan koji ide dole u spemiste aviona a jedan koji ide u kabinu. Do sada me nitko nije nista pitao za odjecu a donosio sam hrpu toga. Uvijek su me samo pitali ima li ipad ili iphone ... Da moram platit put i smjestaj naravno da se ne isplati. Samo sam se nadovezao na temu kupnje i kako se vidi da prava konkurencija čuda čini. Ne znam odakle obraz ekipu u Hr dućane nazivat outletima i imat 5% manje cijene nego u "normalnom" dućanu. Plus za broj nać moraš po države obić. Ne kužim čemu kod tebe toliko strah od donošenja stvari ... Svi koje ja zna i koji idu u USA donose hrpe toga. Ja fino ženi dam limit koliko da nakuca na Amazonu, mene to dočeka u hotelu, jedan dan svrnem do outleta i to je to. Riješio nas svih za male pare.

jumboY sub 24.11.2012 18:51

Kolega programer je nedavno bio u USA. Kupio sebi rMBP, a ponio jos dva za mene i jos jednoga kolegu. Sve uredno bez poreza, nije imao nikakvih problema. Naravno da ih je raspakirao, iako sam se i sam zacudio kako je prosao bez placanja poreza, radi se ipak o 3 laptopa. Ocito nema nekakvih rigoroznih mjera prilikom provjere na aerodromima kod nas.

Wespen uto 27.11.2012 09:29
Gerontius kaže...
Wespen kaže...

A posalji poruku koju hoces, ali ja danas piknuo 128 GB SSD na NewEggu za 64 dolkasa + free shipping :)

 

daj link... ak još uvijek traje ponuda ta :)

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16820239045

 

Ma to je nestalo u roku pola sata. Ja sam u 2 ujutro kupovao.

 

Imaju par tih kako ih zovu "shell shocker-a" koji odu odmah.

Bilo je nesto procova i zadnjih grafa po smjesnim cijenama.

Ja sam 10 puta stavljao disk u kosaricu da bi pisalo out of stock.... nisu stigli dovoljno brzo otvarati koliko je ekipa kupovala.

 

Kupio sam i 32 GB rama :)

170 Kn bio G.Skill 8 GB DDR3 1866 komplet