BannedOnThisForum uto 24.1.2012 17:29
Random. kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Ne bih nikad podržavao piratizaciju, ali jednostavno bez nje ne mogu.

  Pitanje: da ne postoje piratizirane igre (teoretski) - bi li kupio i jednu?

Samo one za koje znam da valjaju, a to bi bili nastavci pojedinih igara.

Random. uto 24.1.2012 17:38
BannedOnThisForum kaže...
Random. kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Ne bih nikad podržavao piratizaciju, ali jednostavno bez nje ne mogu.

  Pitanje: da ne postoje piratizirane igre (teoretski) - bi li kupio i jednu?

Samo one za koje znam da valjaju, a to bi bili nastavci pojedinih igara.

  A te iste igre, koje baš znaš da valjaju - kupuješ li ih sada (kada postoje pirati) ili ne?

Exploder uto 24.1.2012 17:40

Ja vjerojatno ne bi. Tj. kupio bi jako jako rijetko tek kada bi dobro pročio demo pojedine igre.

Ili bi možda kao i sada sve više igrao "Free" igre tipa BF:P4F.

 

Nisam igrao "pravu" igru već 6 mj. a mislim da ni neću.

Random. uto 24.1.2012 17:48

Moja logika je ovakva. Prvo se staviš u situaciju (zamisliš) da je igru nemoguće nabaviti drugačije nego da je kupiš.

Onda vidiš bi li razmišljao o tome da je kupiš, kako da skupiš novac i sl.

 

Ako shvatiš da bi tada našao način da kupiš igru - a sada je piratiziraš - štetiš developeru.

 

Ako shvatiš da tada (da nema piratizacije) jednostavno ne bi mogao kupiti igru - onda slobodno piratiziraj - ne štetiš developeru jer je nisi u stanju platiti.

 

BannedOnThisForum kaže...
Random. kaže...

  A te iste igre, koje baš znaš da valjaju - kupuješ li ih sada (kada postoje pirati) ili ne?

Da, kupljeni svi codovi, battlefield bc2.

  A što onda piratiziraš? Singleplayove?

Volvox uto 24.1.2012 17:56

Dali mi možete reć gdje ja sad mogu kupit neki film koji je trenutno u kinima ili 2-3 dana nakon kina, da ga imam u svojoj kolekciji, nesto tipa kao igre sta imaju steam, jel to uopće postoji, ja mislim da ne, e pa kako oni očekuju da ja gledam filmove? Da svaki film idem u kino gledat ili šta?

BannedOnThisForum uto 24.1.2012 18:00
Volvox kaže...

Dali mi možete reć gdje ja sad mogu kupit neki film koji je trenutno u kinima ili 2-3 dana nakon kina, da ga imam u svojoj kolekciji, nesto tipa kao igre sta imaju steam, jel to uopće postoji, ja mislim da ne, e pa kako oni očekuju da ja gledam filmove? Da svaki film idem u kino gledat ili šta?

Razni online serviseri prodaju filmove, te zatim imaš kupiti u bluray izdanju u trgovinama.

1domagoj1 uto 24.1.2012 18:05
Volvox kaže...

Dali mi možete reć gdje ja sad mogu kupit neki film koji je trenutno u kinima ili 2-3 dana nakon kina, da ga imam u svojoj kolekciji, nesto tipa kao igre sta imaju steam, jel to uopće postoji, ja mislim da ne, e pa kako oni očekuju da ja gledam filmove? Da svaki film idem u kino gledat ili šta?

Pa da.

 

Ili cekaj par tjedana/mjeseci da dode i na DVD-ove/Blurayeve. Mislim, zar je toliko bitno da ga imas 2-3 dana nakon kina? Pa pricekaj mjesec dana, pobogu. Neces umrijeti u tih mjesec dana. Danas bi svi nesto htjeli odmah, instant... Jesus, nekad davno, tamo 50-tih godina je otici u kino bila festa, ljudi su se veselili tome tjednima prije, danas bi svi sve na pladnju, istog trena i odmah. Jos najbolje da se film sam gleda, a ti da spavas...

 

Uostalom, sljedecih mjeseci ne idem niti u kino, niti gledam ikakav film, niti kupujem ikakav film, niti ga skidam, nista od toga. Zasto? Odgovor je slika.

Volvox uto 24.1.2012 18:18
1domagoj1 kaže...
Volvox kaže...

Dali mi možete reć gdje ja sad mogu kupit neki film koji je trenutno u kinima ili 2-3 dana nakon kina, da ga imam u svojoj kolekciji, nesto tipa kao igre sta imaju steam, jel to uopće postoji, ja mislim da ne, e pa kako oni očekuju da ja gledam filmove? Da svaki film idem u kino gledat ili šta?

Pa da.

 

Ili cekaj par tjedana/mjeseci da dode i na DVD-ove/Blurayeve. Mislim, zar je toliko bitno da ga imas 2-3 dana nakon kina? Pa pricekaj mjesec dana, pobogu. Neces umrijeti u tih mjesec dana. Danas bi svi nesto htjeli odmah, instant... Jesus, nekad davno, tamo 50-tih godina je otici u kino bila festa, ljudi su se veselili tome tjednima prije, danas bi svi sve na pladnju, istog trena i odmah. Jos najbolje da se film sam gleda, a ti da spavas...

 

Uostalom, sljedecih mjeseci ne idem niti u kino, niti gledam ikakav film, niti kupujem ikakav film, niti ga skidam, nista od toga. Zasto? Odgovor je slika.

Sve si rekao, kako onda neću skidat filmove, kad su mi dostupni kad i u kinu.

torrente uto 24.1.2012 18:22

pisu gluposti,tek toliko da izraze bunt bez pokrica...tako je...da zalost bude veca, vecina i nezna kako izgleda vhs traka, kino, deck kasetas... sve blagodati koje je nekadasnje vrijeme skromnosti pruzalo obicnom nepohlepnom konzumentu.

 

nemaju pojma ni kako izgleda videoteka u kvartu.  obrt koji je zavrsio u povijest.  neprocjenjiv osjecaj vrcenja one kutije u ruci prilikom izbora, te vikendom 3+1 gratis rentavanje. 

sto sad rade...kupe 2TB diskovnih ploca i natiskaju sve...od 1080p do CAM sran*a. ugasen servis ili dva i odma histerija.  imate p2p protokele pa seedajte.  ovdje su jedino osteceni oni sa premium accountima prozvanih servisa.

 

bezocni lazov onaj tko tvrdi da se na steamu preko vikend i godisnjih akcija nemoze jeftino naigrat i nauzivat blagodati steamovog servisa.

a gdje su tek oni sto uredno na svaku vijest u kojoj se spomene sony ,moraju doc kenjkat.   pretezno oni bez kune i lipe,a kamoli ps3 konzole...i onda pametuju kako im sony krsi prava,jer cacka po firmweru.   hoohoho...luzeri.. samo zagadjujete e-eter.

cuspajz uto 24.1.2012 19:36
BannedOnThisForum kaže...
1domagoj1 kaže...

Hahahahahaha, vidi, samo oni koji zapravo IMAJU dovoljno novaca da priušte sebi takav ćejf, da kupe sebi neku igru za 400 kn će tako govoriti, a šta za one koji nemaju? U životu sam kupio 5 igara, i svaku od njih sam prvo piratsku igrao da vidim da li mi se uopšte isplati, i dan danas ih igram, i nije mi žao. TO je poanta pirata, da prvo PROBAŠ da li valja, ako ne valja ostaviš, ako valja KUPIŠ. Sad maši parama nekom drugom, ili idi u prodavnicu i plati hljeb i mlijeko.

Oćeš tako prvo ukrast auto pa ako valja ćeš ga kupit, a ako ne valja ćeš ga vratit?

 

 

Ezio uto 24.1.2012 19:47

Zvucis kao da si pao sa marsa. Film prvo dodje u kina pa se nakon nekog vremena izda na drugim medijima i mozes ga kupiti. Da, ocekuju da ga pogledas u kinu, ali nadam se da su svjestan da nije tvoja duznost pogledati svaki film.
Lose je to sto nemamo mogucnost ko amerikanci pogledati film sa nekog legalnog online servisa. Valjda ce se to promijeniti.

Volvox uto 24.1.2012 19:53
cuspajz kaže...
BannedOnThisForum kaže...
1domagoj1 kaže...

Hahahahahaha, vidi, samo oni koji zapravo IMAJU dovoljno novaca da priušte sebi takav ćejf, da kupe sebi neku igru za 400 kn će tako govoriti, a šta za one koji nemaju? U životu sam kupio 5 igara, i svaku od njih sam prvo piratsku igrao da vidim da li mi se uopšte isplati, i dan danas ih igram, i nije mi žao. TO je poanta pirata, da prvo PROBAŠ da li valja, ako ne valja ostaviš, ako valja KUPIŠ. Sad maši parama nekom drugom, ili idi u prodavnicu i plati hljeb i mlijeko.

Oćeš tako prvo ukrast auto pa ako valja ćeš ga kupit, a ako ne valja ćeš ga vratit?

 

 

Jebal*i vas auti, svaki put uspoređujete te aute šugave dal neko oće ukrast, da ukrao bi da znam da mi nitko ništa neće napravit kao šta mi nitko ništa neće ako skinem igru, kvragu i auti, nitko nesmije napisat ništa vezano uz piratstvo, da trojica ne dođu i pitaju dal bi tako ukro auto.

Isus bog.

cuspajz uto 24.1.2012 20:14
Volvox kaže...
cuspajz kaže...
BannedOnThisForum kaže...
1domagoj1 kaže...

Hahahahahaha, vidi, samo oni koji zapravo IMAJU dovoljno novaca da priušte sebi takav ćejf, da kupe sebi neku igru za 400 kn će tako govoriti, a šta za one koji nemaju? U životu sam kupio 5 igara, i svaku od njih sam prvo piratsku igrao da vidim da li mi se uopšte isplati, i dan danas ih igram, i nije mi žao. TO je poanta pirata, da prvo PROBAŠ da li valja, ako ne valja ostaviš, ako valja KUPIŠ. Sad maši parama nekom drugom, ili idi u prodavnicu i plati hljeb i mlijeko.

Oćeš tako prvo ukrast auto pa ako valja ćeš ga kupit, a ako ne valja ćeš ga vratit?

 

 

Jebal*i vas auti, svaki put uspoređujete te aute šugave dal neko oće ukrast, da ukrao bi da znam da mi nitko ništa neće napravit kao šta mi nitko ništa neće ako skinem igru, kvragu i auti, nitko nesmije napisat ništa vezano uz piratstvo, da trojica ne dođu i pitaju dal bi tako ukro auto.

Isus bog.

Nekontam zašto onda kupuješ igre ako ti krađa auto ne predstavlja problem (u slučaju da te nitko ne uhvati)?

Volvox uto 24.1.2012 20:16
cuspajz kaže...

 

 

Jebal*i vas auti, svaki put uspoređujete te aute šugave dal neko oće ukrast, da ukrao bi da znam da mi nitko ništa neće napravit kao šta mi nitko ništa neće ako skinem igru, kvragu i auti, nitko nesmije napisat ništa vezano uz piratstvo, da trojica ne dođu i pitaju dal bi tako ukro auto.

Isus bog.

Nekontam zašto onda kupuješ igre ako ti krađa auto ne predstavlja problem (u slučaju da te nitko ne uhvati)?

Igre kupujem i to neke zato jer želim probat mp, a to iskustvo nemogu doživit sa piratskom igrom. Naravno da mi krađa auta predstavlja problem, to cjelo vrijeme govorim, nać će me sigurno i bit ću u zatvoru, a za ovo šta skidam igre i filmove mi ama baš nitko nemože ništa(barem ne u našoj državi).

power_user uto 24.1.2012 20:31
cuspajz kaže...
Volvox kaže...
cuspajz kaže...
BannedOnThisForum kaže...
1domagoj1 kaže...

Hahahahahaha, vidi, samo oni koji zapravo IMAJU dovoljno novaca da priušte sebi takav ćejf, da kupe sebi neku igru za 400 kn će tako govoriti, a šta za one koji nemaju? U životu sam kupio 5 igara, i svaku od njih sam prvo piratsku igrao da vidim da li mi se uopšte isplati, i dan danas ih igram, i nije mi žao. TO je poanta pirata, da prvo PROBAŠ da li valja, ako ne valja ostaviš, ako valja KUPIŠ. Sad maši parama nekom drugom, ili idi u prodavnicu i plati hljeb i mlijeko.

Oćeš tako prvo ukrast auto pa ako valja ćeš ga kupit, a ako ne valja ćeš ga vratit?

 

 

Jebal*i vas auti, svaki put uspoređujete te aute šugave dal neko oće ukrast, da ukrao bi da znam da mi nitko ništa neće napravit kao šta mi nitko ništa neće ako skinem igru, kvragu i auti, nitko nesmije napisat ništa vezano uz piratstvo, da trojica ne dođu i pitaju dal bi tako ukro auto.

Isus bog.

Nekontam zašto onda kupuješ igre ako ti krađa auto ne predstavlja problem (u slučaju da te nitko ne uhvati)?

Piratstvo nije krađa, to je skidanje kopije. Da dođem u Pariz i slikam Mona Lisu, da li bi me optužili za krađu? Jedino što bih imao je bezvrijedna kopija, a da nje nema jednostavno tu sliku ne bih ni vidio jer je ne bi ni kupio(loš primjer jer je ipako malo skuplja od prosječnog filma, ali...)

 

Da filmove ne skidam, ne bi ih ni gledao, jer mi kino nije blizu, a prije će biti na TVu nego dostupni za kupiti(bar kod nas). Muziku ne slušam, TV serije skidam jer ih nema na TVu kod nas, a igre kupim ako to zaslužuju(čitava AC kolekcija, BF3, Minecraft, Portal 2...). Nije da potičem na piratstvo i da mogu bi prije kupio, ali ovako mi je brže, jednostavnije i obično bolje.

Arnold Layne uto 24.1.2012 22:48
Unix kaže...
Arnold Layne kaže...

 

evo vam link za Piratebay brod kojeg si onda samo isprintate sa 3D printerom 

 

 

samo

 

inače svi imamo 3D printer ispod stola, ako zatreba

pa dobro ,ali to je korak naprijed :)

 

inace neki ga imaju i na stolu 

athlon64 uto 24.1.2012 22:49
Random. kaže...
BannedOnThisForum kaže...

Ne bih nikad podržavao piratizaciju, ali jednostavno bez nje ne mogu.

  Pitanje: da ne postoje piratizirane igre (teoretski) - bi li kupio i jednu?

dobro pitanje, vjerojatno bi prestao igrat singleplayere i kupovao iskljucivo kvalitetne multije na kojima cu napravit sati, npr za bf3 mi nije bilo tesko dat 300kn, za singleplayer koji ce otic u par sati je :/ , jbga, kako je netko vec rekao, "ne podržavam piratizaciju al neznam kako cu zivit bez je".