BlackDog22 sri 23.11.2016 14:56

Prema vlastitom iskustvu od nekoliko stotina odgledanih (novih, ne sa TV-a) filmova u, recimo zadnjih nekoliko godina, cijena po kojoj bi ja pristao da plaćam pojedini film je 5kn. To je prosjek, normalno neki filmovi su mi bili za 25kn, a neke ne bi opet gledao ni da meni plate 25kn. 

 

Serije su isto tako negdje omjer 5kn po epizodi. 

 

Mjesečno pogledam cca. 4-8 filmova i 30-tak raznih epizoda serija. Da postoji negdje nekakva baza svih filmova i serija (a ne 100 raznih kuća i servisa), bio bi spremn platiti 200-250kn mjesečno za serije i filmove, ali da mogu gledat sve i koliko puta želim. S tim da ne moraju ni biti ono odmah iz kina. Ne patim za tim da moram biti prvi ili da moram pogledat odmah čim izađe. Torrente ionako gledam kad izađe nekakva normalna kvaliteta odnosno par mj. nakon što film izađe, a i onda mi znaju stajat na disko još po nekoliko mjeseci. 

Bazen21 sri 23.11.2016 15:42

Navikao sam se kroz godine kupovati sadržaj koji koristim. Tako su Windowsi "pali" kada je upgrade bio za 40$. Za glazbu koristim Deezer preko HT-a za 35 KN, Netflix za filmove i serije, a igre preko G2Play-a i Steama ako baš nešto želim odigrati.

 

FrankMartin sri 23.11.2016 16:46

Ako je nesto tebi osobno skupo nekupujes/nekonzumiras to...
Kao i sa autima...
Zasto nekazete vidi ovih supaka iz BMWa nova petica ~450k kuna...Preskupa je one prije deset godina su bile puno bolje...Da kosta jedno ~100k platio bih ovako cu ukrasti/posuditi...

pqweasdyxc sri 23.11.2016 17:00
FrankMartin kaže...
Ako je nesto tebi osobno skupo nekupujes/nekonzumiras to...
Kao i sa autima...
Zasto nekazete vidi ovih supaka iz BMWa nova petica ~450k kuna...Preskupa je one prije deset godina su bile puno bolje...Da kosta jedno ~100k platio bih ovako cu ukrasti/posuditi...

 Film nije auto.

Večina filmova se kupuje digitalno a to znači da za svaku kopiju koju skineš proizvođač ne potroši ni lipe, jednostavno kloniraš film.

Ajde da filmovi nisu večinom tako užasni možda bih razmislio o kupnji i podržao ekipu.

Nakon što sam pogledao malo više od 30min Gods Of Egypt-a odmah sam išao produžiti licencu winrara za još 2 godine.