Beno uto 15.5.2012 11:33
Random kaže...

Znači teleportacija jest ako preneseš recimo atom sa jednog mjesta na drugo, a da pritom originalni atom nestane a na zadanom mjestu se pojavi atom jednak onome koji je nestao. Ali, kako znaš da je to taj isti atom? Možda je samo rekreacija onog prvog? Ne znam previše o tome pa baljezgam.

Podsjetio si me sad na knjigu koju sam davno citao - "Spock mora umrijeti" (James Blish), u kojoj Spock i Doc (ako se ne varam) razgovaraju o tome da li je ona originalna osoba zapravo mrtva jer je unistena prilikom prve teleportacije te ako je tijelo klonirano, sta je sa "dusom".

 

OffTopic, sorry...

 

tnakir uto 15.5.2012 11:42

Teleportacija nema veze sa tim.

 

Bit teleportacije (ovakve kakva danas postoji) je da kvantno stanje npr. fotona preslikaju na neki drugi (nepovezani) foton. Dakle, foton B poprima sva kvantna svojstva fotona A.


Stoga, fotoni B i A su identicni.

Random. uto 15.5.2012 15:44
Beno kaže...
Random kaže...

Znači teleportacija jest ako preneseš recimo atom sa jednog mjesta na drugo, a da pritom originalni atom nestane a na zadanom mjestu se pojavi atom jednak onome koji je nestao. Ali, kako znaš da je to taj isti atom? Možda je samo rekreacija onog prvog? Ne znam previše o tome pa baljezgam.

Podsjetio si me sad na knjigu koju sam davno citao - "Spock mora umrijeti" (James Blish), u kojoj Spock i Doc (ako se ne varam) razgovaraju o tome da li je ona originalna osoba zapravo mrtva jer je unistena prilikom prve teleportacije te ako je tijelo klonirano, sta je sa "dusom".

 

OffTopic, sorry...

 

  Pa tako nekako.


Zamišljam si da će u dalekoj budućnosti moći teleportirati velike količine atoma, pa tako i stanica, ali ne vidim takav pristup kao nešto uspješno za teleport živih bića - jer bi na drugom kraju dobio običnu ne-živu nakupinu mesa, zar ne?

 

tnakir kaže...

Bit teleportacije (ovakve kakva danas postoji) je da kvantno stanje npr. fotona preslikaju na neki drugi (nepovezani) foton. Dakle, foton B poprima sva kvantna svojstva fotona A.Stoga, fotoni B i A su identicni.

  To bi moglo dovesti do ogromnog napretka u brzini prijenosa podataka, zar ne?

tnakir uto 15.5.2012 15:49

Pa podaci se vec prebacuju velikim brzinama laserom i RF komunikacijama.

Poanta je da ce se u dalekoj buducnosti moci klonirati kompleksan objekt, pocevsi sa atomima, molekulama, pa i cijelim "stvarima".

 

Mislim da je najvece trenutacno ogranicenje computing power koji nije dovoljno jak da obradi sve podatke kompleksnijih objekata. Nisam siguran, trebalo bi Bypassa pitat.