ihush čet 25.4.2024 15:37
Thinker kaže...

Bugtemazo, nisu Windowsi 11 dovoljno opterećeni raznim procesima, pozli mi svaki put kad otvorim Task Manager, nego su sad još i ovo morali zafitiljit.  

 -to je zato što gledaš očima juzera-korisnika, s ove strane ekrana i vlasništva računala koje ekšli nešto treba raditi.. no ako to gledaš očima ms-a, tad je to ok, očekivano-normalno .. jedino što očekujem jednako neku eu kaznu za takvo ponašanje, ne bi bilo prvi put, pa zašto ne.. tj umjesto da juzer klika-isključuje reklame, eu mora zauzeti pravni stav da ms ako želi gurati reklame kroz win-os, prvo mora dobiti takvu dozvolu-privolu juzera i to ne eula-rollupom koju je već prije x-godina kliknuo nego zasebno, kao što je sad za neke gogole-meta-face stvari ... tj kad bi eu bila nešto jako-ozbiljno, kad ne bi o svemu ovisili o unclesamu pa i tome da ga ne naljutimo prečesto-previše..

.. no tad bi bilo dosadno? :)

pqweasdyxc čet 25.4.2024 15:54

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

zvir12 čet 25.4.2024 17:13
Horned Reaer kaže...
Jbt led pa kuda ide ovaj svijet same reklame picku materinu vise sad jos i u opreativnom sustavu da ih gledam. Pljuc

 To je tek početak. Uskoro će se to proširiti i na frižidere, perilice robe i suđa, klima uređaje, četkice za zube, sapune, tanjure, krevete, stolove... Što bi rekli....stari Kinezi, samo nebo je granica, dakle reklame će i na nebu uskoro biti dostupne.

OnTime čet 25.4.2024 17:24
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Nema smisla ostati na masnim čevapima sa lepinjom, savjetujem da se prijeđe na vegetarijansku prehranu, to se može koristiti bez ikakvog znanja. Gubite kilograme samo tako i samo se trebate priviknuti na novu dijetu i to je to.

Cryogenic čet 25.4.2024 17:27
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

Cryogenic čet 25.4.2024 19:10
Santana kaže...
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

 https://learn.microsoft.com/en-us/windows/sudo/

 To je novi fičr na windowsima, pričam o sudo na linuksu :)

pqweasdyxc čet 25.4.2024 19:57
Cryogenic kaže...
pqweasdyxc kaže...

Nema smisla ostati na Win za one koji ne igraju neke drm igre ili ne koriste Adobe softver i sl. Linux se može koristiti bez terminala i bez ikakvog znanja. Prebacivanje s Win na Linux je kao da kupujete novi mob. Samo se treba priviknuti na novo sučelje i to je to.

 Ja kad vidim negdje da piše "sudo" počne mi se povračat.

 Onda koristi "doas"

BMT pet 26.4.2024 08:44
HoceNece kaže...

Nebih imao nista protiv reklama koje bi davali garanciju od barem 10 godina ali kad daju 1 god garancije ... ffffffffkkkkkk

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

sirka666 pet 26.4.2024 08:59
BMT kaže...
HoceNece kaže...

Nebih imao nista protiv reklama koje bi davali garanciju od barem 10 godina ali kad daju 1 god garancije ... ffffffffkkkkkk

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

Be the change you want to see in world.

dagoberhr pet 26.4.2024 10:23

Naci ce se i za to rjesenje dugorocno jer vec ce nego razvalit u registryu tu opciju za trajno iskljucenje bez klikanja po ikakvim gumbicima i slicno koje ce MS zasigurno uklonit jer reklama se mora vrtiti ako je placena htjeo to juzer ili ne. 10-ka je zakon i valja je drzat dok god ce je krpat te se drzat podalje od ovog 11-tog MS-ovog smeca iliti bloatwarea.

ajimerej sub 27.4.2024 08:40

@Cryogenic ne znam što koristiš na računalu i dali bi ti trebao sudo uopće, osobno koristim Ubuntu godinama (od 2015.) i ne sjećam se kad sam zadnji put uopće otvarao terminal, možda prošle godine.

To su vaše priče iz prošlog ili čak pred prošlog desetljeća za Linux i sudo.
Opet ne kažem da ne treba ponekad koristiti terminal ali ako ćeš koristiti normalne programe, kao normalan ne zahtjevan user, takvima ne treba terminal nit znaju što je to.

Cryogenic sub 27.4.2024 08:52
ajimerej kaže...
@Cryogenic ne znam što koristiš na računalu i dali bi ti trebao sudo uopće, osobno koristim Ubuntu godinama (od 2015.) i ne sjećam se kad sam zadnji put uopće otvarao terminal, možda prošle godine.

To su vaše priče iz prošlog ili čak pred prošlog desetljeća za Linux i sudo.
Opet ne kažem da ne treba ponekad koristiti terminal ali ako ćeš koristiti normalne programe, kao normalan ne zahtjevan user, takvima ne treba terminal nit znaju što je to.

 To je bila samo metafora da se ne želim gnjaviti sa nepotrebnim stvarima, želim što je moguće jednostavniji operativni sistem, da sve radi iz prve bez previše zajebavanja oko nečega, a to su mi Windowsi. Što manje tipkanja tim bolje. Kakvi terminali, naredbe. Užas. A i teško čovjek prijeđe na nešto novo kad je dosta navikao na staro jbg. Ali naravno svakome svoje.

movie sub 27.4.2024 18:40
BMT kaže...

 Ne bih imao ništa protiv reklama da su Windowsi besplatni.

 Nisu besplatni ali kupiš ključ za 12 eura na netu i sve radi. Kupio sam još za osmicu i evo danas sam na 11 i sve radi. To su one korporativne licence koje se i danas prodaju.

rambox ned 28.4.2024 17:00
pqweasdyxc kaže...
Nije baš pametno isključiti update.

Dokazi pokazuju usprotno, s obzirom kakve budale rade u Mikrošufu ili kako pristupaju vrlo ozbiljnim problemima koje je napravio još jedan u nizu trulih Windows Update-ova.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/windows/windows-10-problemi/228866.aspx?page=220&jumpto=6721134&sort=asc&view=flat

 

Ja sam Windows 7 gural kolko pet godina sa Windows Updates na spavanju.I kaj se dogodilo pa ništa, osim kaj sam preskočil raze izdarije koje su stvorili razni WU problemčiči tokom godina.

 

Windows 10 ista priča, kod mene je WU isključen jer za njim nema nikakve realne potrebe.

 

- ne popravljaj ako nije pokvareno