Punti čet 28.3.2024 14:20

Naslov članka "Hrvatski građani među prvima u svijetu putuju uz osobnu iskaznicu ili putovnicu na mobitelu" je zavaravajući jer sugerira da se u članku piše o nečemu vezanom za osobnu iskaznicu ili putovnicu na mobitelu, ali o osobnoj iskaznici u članku nema niti riječi.

Ajar pet 29.3.2024 11:04

totalno uhljebski suludo i besmisleno forsiranje = tipično rvacki. tko putuje (iseljavanje, turistički, poslovno, bježi od murije ...) neće mu biti problem nositi običnu putovnicu/osobnu uza se, ako je već mora nekome pokazivati. s dvojnim državljanstvima je još veselije. 

telefon 2 čet 4.4.2024 12:51
Feudalac kaže...

Certiliju već koristim, ali bih radije da to ide kroz Apple wallet i faceID. Certilija je živa muka za upogonit i svako malo je neki zastoj

 Ja sam preglupa da bih shvatila sve te šeme.

ajde, certifikate sam nekako aktivirala (), al sad ta mobilna aplikacija Certilia - čemu to? pogledala neki video, ne znam uopće o čemu pričaju...

i na samom početku, prilikom aktivacije certifikata za osobnu - kaže "odite na www.eoi.hr", a kad tamo bum: nije eoi.hr nego eid.hr   

 

jel se mora imati ta Certilia mobilna aplikacija? Čemu ona služi?

ministar čet 4.4.2024 22:22
telefon 2 kaže...
Feudalac kaže...

Certiliju već koristim, ali bih radije da to ide kroz Apple wallet i faceID. Certilija je živa muka za upogonit i svako malo je neki zastoj

 Ja sam preglupa da bih shvatila sve te šeme.

ajde, certifikate sam nekako aktivirala (), al sad ta mobilna aplikacija Certilia - čemu to? pogledala neki video, ne znam uopće o čemu pričaju...

i na samom početku, prilikom aktivacije certifikata za osobnu - kaže "odite na www.eoi.hr", a kad tamo bum: nije eoi.hr nego eid.hr   

 

jel se mora imati ta Certilia mobilna aplikacija? Čemu ona služi?

imaš u njoj zdravstvenu iskaznicu i osobnu + potpisivanje digitalnih dokumenata