Cybril čet 2.5.2024 19:33

Tako su nam i za 5G pričali bajke o čudima koja nas čekaju kad se uvede a kad ono, ćorak.... Bar ja kao laik ne primjećujem neku preveliku razliku u odnosu na prije (imam 5G mob, malo mi je brže surfanje i to je to. .

 

 

gpd čet 2.5.2024 21:56
xebeche kaže...

Čemu uopće 100 Gbps na mobitelu??? Koja bi to mogla bit svrha, ma i 1 Gbps a kamoli 100?? 4g sa dobrom pokrivenošću je sasvim dovoljan za sve normalne potrebe, ostalo su bajke i marketing. 

Za sve normalne potrebe 4G je dovoljan, 

 

Međutim kad navali ekipa sa smart mobitelima, satovima , električna vozila spojena u mrežu, iot i pametne kuće , pametni grad, pametni nadzor, svaki i sve spojeno na internet, onda 4G više nije dovoljan.

Potrebno je 10x-100x više svega. latencija koja će podržavati djecu koji igraju profesionalno igrice ,  Industriju 4.0 gdje svaki senzor aktuator i motor mora biti spojen na internet , telemedicina, AR naglavnici, VR nakurnjaci, ...

 

Očekuje se da će sve to navalit ovih godina, samo što nije. Zato 5G.

 

 

bruno1026 pet 3.5.2024 12:12

plus za napredak tehnologije.
otkad mi je prije 7-8 godina test za 4g pojeo pola mjesečnog data prometa i pokazao nekih 70-80mbps, do danas mi nije točno jasno što bi s toliko brzinom trebao raditi na mobitelu. 5g još manje, a tek 6g... osim da nas zasipaju s reklamama kako najnoviji još sporiji mobitel ima 6g i gazilion megabita po sekundi.

zzib pet 3.5.2024 15:24
bruno1026 kaže...
plus za napredak tehnologije.
otkad mi je prije 7-8 godina test za 4g pojeo pola mjesečnog data prometa i pokazao nekih 70-80mbps, do danas mi nije točno jasno što bi s toliko brzinom trebao raditi na mobitelu. 5g još manje, a tek 6g... osim da nas zasipaju s reklamama kako najnoviji još sporiji mobitel ima 6g i gazilion megabita po sekundi.

 Točno. Iznad 3G, veće brzine imaju smisla samo na flat internetu.