Igor150 čet 24.8.2017 10:12

A zašto kupovati vodenjaru? Mislim da večina ima baku/djedu u kući sa barem 2 kupatila/2je kade i naravno ventilatori koji su na tavanu s paučinom. Onako se razmišljam zašto se patiti s montažom vodenjare kad možeš fino obići baku i djedu te popiti kavu s njima.Uzmeš drugu kadu koja je bezpotrebna,smontiraš sve u nju i fino odvrneš slavinu da poteče,naravno matori ventilator da cirkulira voda.Uštediš bogovski na novcu a i na vremenu radi montaže,nadam se da nemaju svi debele prste kao ja...Malo je velika ova brojka od 180 watta TDPa za zračno još pogotovo kad je ljeto pa samo Threadripper pripekne.Nekako mi se ne sviđa što su prešli na LGA.

Igor150 čet 24.8.2017 16:30

Neka,to je ono što bih ja uradio...ošao od babe s kadom na leđima.Samo se sjetim AMDovog socketa 939 i ravnanja pinova pincetom i ravnalom te toliko zapkle paste da sam 2x čupnio procesor s ladnjakom i s malo sreće iskrivljenih pinova na procesoru.Ni nesječam se više oznake procesora još manje njegovog TDPa.

Leprechaun čet 24.8.2017 21:21
Igor150 kaže...

Neka,to je ono što bih ja uradio...ošao od babe s kadom na leđima.Samo se sjetim AMDovog socketa 939 i ravnanja pinova pincetom i ravnalom te toliko zapkle paste da sam 2x čupnio procesor s ladnjakom i s malo sreće iskrivljenih pinova na procesoru.Ni nesječam se više oznake procesora još manje njegovog TDPa.

 Athlon 64 3000+, 1.8 GHz, Venice jezgra (90 nm, vjerojatno 65 W TDP), mijenjanje box hladnjaka Zalmanovim AlCu čudom i procesor zaljepljen na hladnjak s u zraku, u ruci. Idući korak bio je skalpel i ista ta, ovaj put mirna, ruka. Uz znoj na čelu, operacija uspjela.

Igor150 čet 24.8.2017 21:45

Da moguće da je to taj.Ma šta mi proc nije proživio...izvlačenje s stock coolerom,ispravljanje pinova i na kraju pucanje plastičnog okvira/stalka za hladnjak od "previsokih" temperatura...na kraju ploča mi mandrknula (chipset),bila gigabyte ga k8 ... rh trionka sa nVidijim čipsetom,sve u svemu nikad prežaljena ploča.

Jebodiah pet 25.8.2017 00:53

Bok

 

Ne zelim koristiti 5 min slave

A jeste me strpali u tu grupu Amisha,

A bas gledam vas, niste mi daleko ....

Jedna bijela kosulja, stofnate hlace (ne traperice) i naramenice, sto se tice odijela

a dizajn  nasih voditelja uz mali dodatak zulufa cuoerka ,,,, ma ko rodeni ste Amish

             :)

 

Da, malo sam seprtljavo u vezi EPS... ima 4x4 pin i 3x4 pin, i na kraju je server/Workastation  pc, huh

kao sto rekoh pokusavam vidjeti preko slike ali najbolje je User Manual skinuti od MBO i tako upoznati sto sve ide

 

Svako dobro