Komentari Anketa

Idete li nekamo na odmor ovog ljeta?

Vezano uz: Idete li nekamo na odmor ovog ljeta?

PzKpfw pon 24.7.2017 18:15

Ne, idem.

Zbog okolnosti u posljednje vrijeme sam ionako bio izvan posla(bolovanje).

Promijenio firmu, našao posao u struci(ICT), imam mogućnost otići na godišnji, al' ne idem. Hoću raditi, bit' će vremena za godišnje odmore.

Pa, čovječe kaj će mi godišnji odmor, pa svaki vikend sam slobodan. Nešto za kaj nisam znao prošlh godina...

Samo treniranje, rad i Dinamo.

 

Međutim, zarad sve gore navednog, pošto, osobno imam sve kaj mi treba, usrećiti ću ljude sa kojima živim.

Yvan sri 26.7.2017 09:36

Imam djedovinu na moru tako da tamo ljetujem. Da obiteljski ne posjedujemo nikakvu nekretninu na moru išao bih u Grčku, prekrasna mediteranska zemlja u kojoj bi u prosjeku godišnji odmor bio 58.5% jeftiniji nego u Hrvatskoj. Odkuda 58.5%? Pa računao troškove smještaja, puta i popratnih troškova. (srednje viša klasa smještaja i cijene u solidnim restoranima)

Bio sam već poslovno nekoliko puta u Grčkoj tako da znam stanje i cijene iz prve ruke. Na Jadranu se osjećam kao moron kada u predvečernjoj šetnici po mjestu potrošim 150kn. Djeca bi sladoled, 12kn kuglica (dva puta po dvije kuglice plus slatki kornet 50 kn), supruga i ja kukuruz 15kn klip (ona jedan ja dva maznem 45kn), bocica vode je 9kn. Na Jadranu je još najblje potrošiti u luksuznom restoranu gdje jedino dobijem pravi value for money, ispod 40EUR po osobi je povoljno, naravno pod uvjetom da zaista znate da jedete u kvalitetnom provjerenom restoranu, najjeftinije stvari u principu ispadnu najskuplje, tako je sa turistickim subjektima i objektima na hrvatskom Jadranu.

BlueMax pet 28.7.2017 08:16

Danas zadnji radni dan do 16.08. Nekako smo uspjeli organizirati kolektivni godišnji.

Anketa ne predviđa nas koji živimo na moru :) Da mogu pobjeći negdje u brdo sigurno bi to napravio. Ne razumijem ljude koji žele doći u ovaj mravinjak i pržiti se na +35.

Prošli tjedan jedan gost na odlasku mi je rekao "blago ti se, ti možeš svaki dan na plažu a ja sad moram ići". Više je on u tih 7 dana proveo u moru nego ja u zadnjih 7 godina.

syncmaster245b sub 29.7.2017 13:05
BlueMax kaže...

 

Anketa ne predviđa nas koji živimo na moru :) Da mogu pobjeći negdje u brdo sigurno bi to napravio. Ne razumijem ljude koji žele doći u ovaj mravinjak i pržiti se na +35.

Prošli tjedan jedan gost na odlasku mi je rekao "blago ti se, ti možeš svaki dan na plažu a ja sad moram ići". Više je on u tih 7 dana proveo u moru nego ja u zadnjih 7 godina.

 Evo pipam se po glavi i provjeravam da li curi odnekuda.

 

Ko' da sam sam pisao.

Minneyar sri 2.8.2017 11:19
BlueMax kaže...

Danas zadnji radni dan do 16.08. Nekako smo uspjeli organizirati kolektivni godišnji.

Anketa ne predviđa nas koji živimo na moru :) Da mogu pobjeći negdje u brdo sigurno bi to napravio. Ne razumijem ljude koji žele doći u ovaj mravinjak i pržiti se na +35.

Prošli tjedan jedan gost na odlasku mi je rekao "blago ti se, ti možeš svaki dan na plažu a ja sad moram ići". Više je on u tih 7 dana proveo u moru nego ja u zadnjih 7 godina.

 To je uvijek tako, trava je uvijek zelenija s druge strane. Osobno ne shvacam ekipu koja zivi na moru i ne zna uzivati u tom, ali it is what it is, a znam da vas ima puno takvih.

 

I ovdje (Zg) je uglavnom vrucije nego na moru + nema mogucnosti za osvjezenje :)

deckard čet 3.8.2017 09:12

To je tako. Ko živi na moru njemu je mora češće nego rjeđe puna kapa. Isto je s planinama, dolinama, nacionalnim parkovima, šumama, rijekama, (vele)gradovima... A kad s kontinenta dođeš (najčešće) jednom u godini na tjedan-dva izležavati se, žderati i uživati 0-24 bez da moraš šljakati i nervirati se, onda ta slika takvog "mora" obično postaje pojam idealnog načina življenja i mnogima neki ideal za dostizanje sreće i zadovoljstva. Ono spika kad bih barem dobio na lotu i preselio se na more :-). Jednom sam se prilikom po povratku s ljetovanja spuštao sa Zavižana u smjeru Senja i stao na jednom zavoju fotkati prizor otoka i mora na kojem se presijavalo popodnevno sunce. Iz ničega se iz pustare stvorio neki čiča. Gleda me onako sumnjičavo i pita da što fotkam. Kažem more i super prizor. Veli on, da, more, pa što ima zanimljivo u tome? Veli da on gleda u to već 35 godina i ne kuži što ima zanimljivoga. Pa eto. Bit svega je da čovjek napravi pauzu i promjenu od svakodnevne rutine koja ga malo-pomalo čini nesretnim i umornim. Idealno bi bilo razlupati te pauze na više puta kroz godinu. Meni je idealno otići u rano proljeće u visoko gorje/planine, pa iskombinirati početkom ljeta planine/more, pa opet negdje u 9. mj. otići u neku pustaru na moru kad nema više skoro pa nigdje nikoga. Izbjeći ljetni kokošinjac i nenormalne cijene. Košta to možda malo više ali uz posao u IT-u (vjerujem da nas je ovdje ipak značajniji broj koji radimo nešto vezano uz IT) i malo snalaženja može se svašta iskombinirati. A onda opet znam ljudi koje more ili planine ne zanimaju nego se radije vucaraju ljeti po smrdljivim svjetskim velegradovima. Ima i onih koji ne žele nikud. Ima onih kojima su gorice vrh vrhova. Ima nas svakakvih.

MSX čet 3.8.2017 09:55

Ja živim na moru, ali bio sam i na godišnjem -- opet na moru. Preferiram otoke. Kupanje mi nije toliko bitno (očito), ali malo promjene okoline uvijek dobro dođe, a otoci mi baš imaju takav "štimung"; nisi jako daleko - a opet imaš osjećaj da jesi.