Internet

YouTube - tips & tricks

njuskac pon 11.12.2023 11:45

Da li netko zna sta trebam upisati u adsense i dali uopće trebam jer me traži da ispunim neki porezni upitnik (All YouTube creators and partners are required to submit tax information to ensure any applicable taxes on your payments are accurate), ne znam šta tu trebam napravit. Spojio sam youtube sa adsense i sad sam tu zapeo. Radio sam to jednom davno i zaboravio.

maxy0 sri 13.12.2023 19:50

Jel zna netko kako vratiti one crne stupce sa strana kad je video u 16:9 formatu? Sad su obojali pozadinu što mi nikako nije ugodno za oči 

Edita: kada ste u horizontalnom načinu rada, kliknite na postavke i uključiti ambijentalni način 

CyberDemonVZ pon 15.1.2024 15:08
maxy0 kaže...

Jel zna netko kako vratiti one crne stupce sa strana kad je video u 16:9 formatu? Sad su obojali pozadinu što mi nikako nije ugodno za oči 

Edita: kada ste u horizontalnom načinu rada, kliknite na postavke i uključiti ambijentalni način 

 Hvala ti na ovome!

Tek sam sad vidio, isprobao na mobitelu i radi odlično!

Ista opcija je i na PCu? Imam ultrawide i užasno izgleda kad je šareno okolo, pogotovo u mraku. Kad je crno, ni ne vidim gdje je rub monitora :D Sad trebam i tamo isprobati kad stignem kući.

 

Edit: tako je, ista stvar na desktopu. Hvala!

_itsmoriarty uto 30.1.2024 09:56
Posmatrač kaže...
_itsmoriarty kaže...

pozdrav, 

 

kako da na kompu ugasim onaj hebeni ' beep ' ili kako da ga nazovem svaki put kad otvorim youtube? 

 

bas mi ide na zivac 

 

hvala i lp

 Kakav beep?

 pa svaki put kad otvorim stranicu od youtube dobijem neki kratki zvuk kao na tv.u ono kad se ucita youtube ..

 

edit: evo LINK pa poslusaj pusti par puta ako treba haha 

Posmatrač uto 30.1.2024 10:40
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_....

 pa svaki put kad otvorim stranicu od youtube dobijem neki kratki zvuk kao na tv.u ono kad se ucita youtube ..

 

edit: evo LINK pa poslusaj pusti par puta ako treba haha 

 Nema to veze sa YT. Nikad ni cuo ni vidio to....Otvori volume mixer pa vidi koja ti aplikacija proizvodi taj zvuk....

Evo jos jednog prijedloga. Pokreni neki browser koji inace ne koristis i nema nikakvih dodataka u njemu pa provjeri. 100% neces imati taj zvuk. Vrlo vjerovatno ti neki dodatak to proizvodi ili ti mozda AV reaguje na nekakvu skriptu... YT 100% nije problem....

hrka11 uto 30.1.2024 10:45

Bas sam gledao na guglu i spominje se youtube startup sound ali nemam pojma kako ga neki imaju neki ne...

mislim spominje se na reditu kao da su dodali to,ali opet je moguce da je neka obavijest u win koju ne znaju ugasit...samo nagađam.

Posmatrač uto 30.1.2024 11:18
hrka11 kaže...

Bas sam gledao na guglu i spominje se youtube startup sound ali nemam pojma kako ga neki imaju neki ne...

mislim spominje se na reditu kao da su dodali to,ali opet je moguce da je neka obavijest u win koju ne znaju ugasit...samo nagađam.

 Spominje se ali samo za TV app a ne na PC....

_itsmoriarty uto 30.1.2024 12:21
Posmatrač kaže...
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_....

 pa svaki put kad otvorim stranicu od youtube dobijem neki kratki zvuk kao na tv.u ono kad se ucita youtube ..

 

edit: evo LINK pa poslusaj pusti par puta ako treba haha 

 Nema to veze sa YT. Nikad ni cuo ni vidio to....Otvori volume mixer pa vidi koja ti aplikacija proizvodi taj zvuk....

Evo jos jednog prijedloga. Pokreni neki browser koji inace ne koristis i nema nikakvih dodataka u njemu pa provjeri. 100% neces imati taj zvuk. Vrlo vjerovatno ti neki dodatak to proizvodi ili ti mozda AV reaguje na nekakvu skriptu... YT 100% nije problem....

 evo probao na chrome i nemam taj zvuk, svasta. 

 

EDIT:  rijesio sam problem, ovim. : 

 

Open edge://flags

 

Search for "Media foundation for clear" , set to default/disabled

 

Restart Edge.

 

to je inace zvuk ' voice searcha ' na youtube iz nekog razloga se to dogadja na Edgu samo ... ali eto problem je rijesen pa ako netko ima isti, tu vam je rjesenje. 

Posmatrač uto 30.1.2024 12:25
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_....

 pa svaki put kad otvorim stranicu od youtube dobijem neki kratki zvuk kao na tv.u ono kad se ucita youtube ..

 

edit: evo LINK pa poslusaj pusti par puta ako treba haha 

 Nema to veze sa YT. Nikad ni cuo ni vidio to....Otvori volume mixer pa vidi koja ti aplikacija proizvodi taj zvuk....

Evo jos jednog prijedloga. Pokreni neki browser koji inace ne koristis i nema nikakvih dodataka u njemu pa provjeri. 100% neces imati taj zvuk. Vrlo vjerovatno ti neki dodatak to proizvodi ili ti mozda AV reaguje na nekakvu skriptu... YT 100% nije problem....

 evo probao na chrome i nemam taj zvuk, svasta. 

 Ja bih isao na dodatke. Iskljucuj jedan po jedan dok ne vidis koji pravi problem....

_itsmoriarty uto 30.1.2024 12:28
Posmatrač kaže...
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_itsmoriarty kaže...
Posmatrač kaže...
_....

 pa svaki put kad otvorim stranicu od youtube dobijem neki kratki zvuk kao na tv.u ono kad se ucita youtube ..

 

edit: evo LINK pa poslusaj pusti par puta ako treba haha 

 Nema to veze sa YT. Nikad ni cuo ni vidio to....Otvori volume mixer pa vidi koja ti aplikacija proizvodi taj zvuk....

Evo jos jednog prijedloga. Pokreni neki browser koji inace ne koristis i nema nikakvih dodataka u njemu pa provjeri. 100% neces imati taj zvuk. Vrlo vjerovatno ti neki dodatak to proizvodi ili ti mozda AV reaguje na nekakvu skriptu... YT 100% nije problem....

 evo probao na chrome i nemam taj zvuk, svasta. 

 Ja bih isao na dodatke. Iskljucuj jedan po jedan dok ne vidis koji pravi problem....

 gore post.

zigrit pet 9.2.2024 11:12
T700 kaže...

U posjednje vrijeme sve češče primječujem da ne mogu pustiti neke pjesne iz početka. 

Ne samo na smartphoneu već i na računalu. 

 

O čemu se tu radi?  Zašto ne mogu čuti cijelu pjesmu na početku? 

Kao naprimjer ova. 

https://youtu.be/aJxrX42WcjQ

 Kod mene sve potpuno normalno radi. Koristim Firefox sa dodacima noscript, ublock origin i enhacer for youtube na računalu. Nema reklama, prekidanja, čekanja...

CyberDemonVZ sub 10.2.2024 22:18
T700 kaže...

U posjednje vrijeme sve češče primječujem da ne mogu pustiti neke pjesne iz početka. 

Ne samo na smartphoneu već i na računalu. 

 

O čemu se tu radi?  Zašto ne mogu čuti cijelu pjesmu na početku? 

Kao naprimjer ova. 

https://youtu.be/aJxrX42WcjQ

Nekoliko ideja:

 

1.  Ako ti preview odvrtio dio videa, i tek onda klikneš na njega onda će krenuti tamo gdje je stao na preview (ako si na PC klikni 0, vratit će te na početak)

Za one koji nisu znali, u browseru klik na brojku je skok na postotak videa - 0 - 0%, 1 - 10%, 2 - 20%...

 

2. Ako imaš neki dodatak (PC ili mob) koji sam pokušava vidjeti i preskočiti reklame - događalo mi se s ReVanced na mobitelu - preskakivao je i dio videa koji sam htio vidjeti. PRekopaj po opcijama pa vidi dal ima "skip self promotion", il tak nešto

 

3. Probaj drugi browser. Imaš možda isti browser na računalu i mobitelu, pa je nekako vezano?

 

Daj javi ako nešto uspije, baš interesantan problem... OK, možda ne za tebe :D

Boris grozni pon 12.2.2024 19:48

Pozdrav svima, neznam dali sam lud no pratim hrpu kanala i uglavnom je to sve na 4k no cini mi se da se i 4k prikaz brutalno srozao, vise nije onako tack sharp i to me ubija u pojam jer je malo mutnjikavo? Probao sam na vise browsera slika je identična!

Widowmaker čet 7.3.2024 13:20
pukycro kaže...

Ima jedna kineska serija, three body, na youtube sa generiranim prijevodom na hrvatski i engleski.

Kad skinem epizodu na računalo nema tog prijevoda. 

Ima li rješenje tog problema i kako ?

Instaliraj program JDownloader 2 i skini pomoću njega.

Sada sam probao i kada ubacim link od tog Yt videa ponudi mi da skinem samo tonski zapis, video (zajedno je sa zvukom) i engleski titl.

Odabereš video i titl i skine bez problema.

Ako si već skinuo videe onda možda možeš samo skinuti titlove da brže ide.

mp3david čet 11.4.2024 00:00

U youtube studiju cim udem non stop mi trazi potvrdu putem broja mobitela, to prije nije bilo, sad me trazi non stop toliko da je postalo frustrirajuce.
Na laptopu na kojem sam non stop spojen na isti racun i cim udem u studio odma mi izbaci: Potvrdite da ste to vi
Za nastavak sesije izvršite kratku potvrdu. Taj dodatni korak potvrde identiteta pomoći će nam zaštititi vaš račun.

Jel iko zna kako vise ukloniti to sranje?

Petar hw sri 17.4.2024 22:34

jel jos nekom youtube u proteklih par dana ukakio lijevi izbornik na desktop homepageu, nema vise direktnih favoritesa nego treba kliknuti playlists pa zatim unutar stranice favorites

 

i kad stisnem favorites, krene odmah u player koji sastrane prikaze max 200 pjesama (a imam 1300) i ne mogu doci do zadnjih