Internet

Vaši rezultati-Speedtest.net

rambox pon 4.3.2024 15:56

Solidan upgrejd brzine, i to na starom bakru ili žicetini fučkaj ga sad.

 

Hardver ili modem je ostao isti, stari Zyxel VMG5313-B30A VDSL2.

 

  

Stari paket je bio 50/20, a novi paket je na papiru 100/30 pa na kraju kolko dobiješ od VDSL brzine.Opet na papiru, kao minimalne isporučene brzine naznačeno je 70/21 i to je to.

 

Upgrejdana je T-Šrot/Iskon infrastruktura, to je sasvim očito s obzirom da je ova moja žica kao nova instalirana 2007 godine.Ja se ne žalim, i na kraju akcija/5eura niža mjesečna cijena na rok od dvije godine=20eura mjesečno i vozi.

 

 

ivic55 pon 4.3.2024 16:38
rambox kaže...

Solidan upgrejd brzine, i to na starom bakru ili žicetini fučkaj ga sad.

 

Hardver ili modem je ostao isti, stari Zyxel VMG5313-B30A VDSL2.

 

  

Stari paket je bio 50/20, a novi paket je na papiru 100/30 pa na kraju kolko dobiješ od VDSL brzine.Opet na papiru, kao minimalne isporučene brzine naznačeno je 70/21 i to je to.

 

Upgrejdana je T-Šrot/Iskon infrastruktura, to je sasvim očito s obzirom da je ova moja žica kao nova instalirana 2007 godine.Ja se ne žalim, i na kraju akcija/5eura niža mjesečna cijena na rok od dvije godine=20eura mjesečno i vozi.

 

 

 Koliko si udaljen od centrale?

Mi nismo mogli od t-šrota dočekat nikakav upgrade dok A1 nije došao. 17 godina nisu dizali brzine, cijene bile iste. Da bi sad provlačili i oni optiku jer su izgubili monopol s tim da su im Srbi kooperanti koji dosta neuredno rade to nažalost.

Živio A1.

 

https://www.speedtest.net/my-result/d/c077fde9-6f77-4c00-8134-1c407577099e

rambox pon 4.3.2024 18:36
ivic55 kaže...
Koliko si udaljen od centrale?

Mi nismo mogli od t-šrota dočekat nikakav upgrade dok A1 nije došao. 17 godina nisu dizali brzine, cijene bile iste. Da bi sad provlačili i oni optiku jer su izgubili monopol s tim da su im Srbi kooperanti koji dosta neuredno rade to nažalost.

Živio A1.

 

https://www.speedtest.net/my-result/d/c077fde9-6f77-4c00-8134-1c407577099e

Kad je zadnji puta mjereno, bilo je oko 1400m i to je mjereno 2018 godine.Onda nisam mogel izgurat više od 24/2 brzine, to je bilo to.

 

"Nakon toga je 2020 godine bez ikakve najave ili obavijesti od strane Iskona brzina dignuta na 50/10." Ugodno iznenađenje, ali kasniije sam saznal da su na pola puta ili udaljenosti napravili novu centralu ili čvor.Dakle to je to, jer VDSL" brzina jako ovisi od udaljenosti od čvora ili centrale.

 

Kaj su sad napravili nemam poima, osim ako su možda još negdje bliže sklepali novu centralu radi gustoče naselja ili sve više korisnika.Kako bilo da bilo to je VDSL2, pa za 93/21 ili je nova centrala još bliže ili je u pitanju ipak nekaj drugo.

 

Po specifikacijama, pa VDSL2 izgura još znatno veče brzine ali to opet ovisi kakav je hardver u akciji.

 

https://en.wikipedia.org/wiki/VDSL

 

 

 

Dodatak, vezano za trenutne nove Iskon postavke VDSL2 profila u Zyxel modemu.Ovo žuto to je novi profil, ne sječam se točno ali stari profil je bio 12b ili 8b nisam skroz siguran.Dakle sad je novi profil 17a, i prema tome ovo zeleno pokazuje kolko taj profil može izgurat kroz liniju.U praksi oni to neče isporučit, ili večini korisnika ionako ne mogu isporučit.Na kraju ide klasika, ajmo složit paket brzina koji "večina korisnika na bakru" barem okvirno može dobit u realnoj praksi.

 

  

 

     

 

Na klasičnoj liniji ili bakru, dakle Internet/žica i kad je Ping ispod 10 to je i više nego odlično.