antimadridista čet 29.6.2023 17:00
Hexfire kaže...
Switch je uspio velikim dijelom jer nije imao nikakvu konkurenciju u handheld niši. A Switch 2 će je imati hrpu. Još ako dođe i Deck 2 u međuvremenu... Bit će zanimljivo

 Ja obožavam svoj Steam Deck ali realno to nije konkurencija Nintendu. Jedino zajedničko što ti uređaji imaju je ta laka prenosivost. Ali jedni i drugi namijenjeni su kompletno drugoj publici. Koliko god da je Steam Deck predobar u tome što radi, to je i dalje uređaj za malu publiku (u usporedbi sa Switchem). Ogroman broj casual gamera mislim da uopće niti ne zna da postoji Steam Deck nit što je to točno.

MEGATAMA čet 29.6.2023 17:34
antimadridista kaže...
Hexfire kaže...
Switch je uspio velikim dijelom jer nije imao nikakvu konkurenciju u handheld niši. A Switch 2 će je imati hrpu. Još ako dođe i Deck 2 u međuvremenu... Bit će zanimljivo

 Ja obožavam svoj Steam Deck ali realno to nije konkurencija Nintendu. Jedino zajedničko što ti uređaji imaju je ta laka prenosivost. Ali jedni i drugi namijenjeni su kompletno drugoj publici. Koliko god da je Steam Deck predobar u tome što radi, to je i dalje uređaj za malu publiku (u usporedbi sa Switchem). Ogroman broj casual gamera mislim da uopće niti ne zna da postoji Steam Deck nit što je to točno.

Steam Deck je jos jedan genijalan komad hardvera od Valve,oni imaju jako dobre ideje sto se tice gaminga i zao mi je da nisu jos aktivniji u tome.

Streetpunk čet 14.9.2023 09:20


For the Nintendo Switch 2, NVIDIA is said to utilize a customized variant of NVIDIA Jetson Orin SoC for automotive applications. The reference Orin SoC carries a codename T234, while this alleged adaptation has a T239 codename; the version is most likely optimized for power efficiency. The reference Orin design is a considerable uplift compared to the Tegra X1, as it boasts 12 Cortex-A78AE cores and LPDDR5 memory, along with Ampere GPU microarchitecture. Built on Samsung's 8 nm node, the efficiency would likely yield better battery life and position the second-generation Switch well among the now extended handheld gaming console market. However, including Ampere architecture would also bring technologies like DLSS, which would benefit the low-power SoC.

 

Izvor: techpowerup!

 

Ako je to istina pitam se koliko će dobar CPU trebat za emulaciju hmmm.