Igraće konzole

Koji PS? Pomoc molim :)

mcf čet 29.12.2022 17:02

Pozdrav :)

Kupio bi klincu PS.. ima 6 god, znaci neke casual igre za klince.. nemam pojma o konzolama. Obican TV, 1080.

Pretpostavljam da bi rabljeni PS4 bio ok za to? Izlgeda da ima jos dosta igara za njega. Ako da, koji model? Slim?

I kako je sa online kupnjom igara kod nas? Treba Playstation account neki? Jel on vezan za konzolu ili mogu kupiti rabljenu konzolu i kreirati svoj acc i kupovati igre? Ili moram kupovati fizicke kopije?

Jel moram na nesto obratiti paznju kod kupovine rabljene konzole? :)

Hvala svima!

Vavoom čet 29.12.2022 19:45
mcf kaže...
Pozdrav :)

Kupio bi klincu PS.. ima 6 god, znaci neke casual igre za klince.. nemam pojma o konzolama. Obican TV, 1080.

Pretpostavljam da bi rabljeni PS4 bio ok za to? Izlgeda da ima jos dosta igara za njega. Ako da, koji model? Slim?

I kako je sa online kupnjom igara kod nas? Treba Playstation account neki? Jel on vezan za konzolu ili mogu kupiti rabljenu konzolu i kreirati svoj acc i kupovati igre? Ili moram kupovati fizicke kopije?

Jel moram na nesto obratiti paznju kod kupovine rabljene konzole? :)

Hvala svima!

Ako već pikiraš na playku 4, radije mu kupi Pro model, jer ko zna, možda ćeš za godinu-dvije napraviti upgrade na 4K/8K.

 

Uzmi ovaj bijeli Pro model (svidjet će mu se i boja), piše da daju svoju garanciju(ne znam da li je to točno?) i da možeš uzeti bilo koju verziju sa bilo kojim HDD-om, ali bi ti ja preporučio da tvornički HDD zamijeniš za neki SSD (preporuka Kingston).

 

Ja imam crni PS4 Slim koji je imao 1TB HDD unutra, ali sam ga zamijenio za Kingston SSD i sve fura bez problema.

 

Trebaš obratiti pažnju da li se dobijaju svi potrebni kablovi i DualShock (ako ne, snađi se!) i gledaj samo oglase iz Lijepe nam Naše (naime, na njuški nailazim na neke oglase iz SLO).

 

Još mu nabavi i još jedan DualShock (mislim da se može još nabaviti novi) da kad mu dođu frendovi da mogu igrati s njima....

 

Vezano za PSN account, nije vezan za konzolu, briše se kada vratiš playku na početne postavke (ako ti dođe playkica sa nečijim accountom).

 

Pozdrav!

Crotiger čet 29.12.2022 20:44
Vavoom kaže...
mcf kaže...
Pozdrav :)

Kupio bi klincu PS.. ima 6 god, znaci neke casual igre za klince.. nemam pojma o konzolama. Obican TV, 1080.

Pretpostavljam da bi rabljeni PS4 bio ok za to? Izlgeda da ima jos dosta igara za njega. Ako da, koji model? Slim?

I kako je sa online kupnjom igara kod nas? Treba Playstation account neki? Jel on vezan za konzolu ili mogu kupiti rabljenu konzolu i kreirati svoj acc i kupovati igre? Ili moram kupovati fizicke kopije?

Jel moram na nesto obratiti paznju kod kupovine rabljene konzole? :)

Hvala svima!

Ako već pikiraš na playku 4, radije mu kupi Pro model, jer ko zna, možda ćeš za godinu-dvije napraviti upgrade na 4K/8K.

 

Uzmi ovaj bijeli Pro model (svidjet će mu se i boja), piše da daju svoju garanciju(ne znam da li je to točno?) i da možeš uzeti bilo koju verziju sa bilo kojim HDD-om, ali bi ti ja preporučio da tvornički HDD zamijeniš za neki SSD (preporuka Kingston).

 

Ja imam crni PS4 Slim koji je imao 1TB HDD unutra, ali sam ga zamijenio za Kingston SSD i sve fura bez problema.

 

Trebaš obratiti pažnju da li se dobijaju svi potrebni kablovi i DualShock (ako ne, snađi se!) i gledaj samo oglase iz Lijepe nam Naše (naime, na njuški nailazim na neke oglase iz SLO).

 

Još mu nabavi i još jedan DualShock (mislim da se može još nabaviti novi) da kad mu dođu frendovi da mogu igrati s njima....

 

Vezano za PSN account, nije vezan za konzolu, briše se kada vratiš playku na početne postavke (ako ti dođe playkica sa nečijim accountom).

 

Pozdrav!

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

Vavoom čet 29.12.2022 20:51
Crotiger kaže...

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

 Ali ovaj je od pouzdanog kupca, sve ostalo liči na prevaru, kolega je više za playke nego za Xbox, a preporučio sam mu Pro jer će kad-tad uzeti 4K TV.

Crotiger čet 29.12.2022 21:07
Vavoom kaže...
Crotiger kaže...

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

 Ali ovaj je od pouzdanog kupca, sve ostalo liči na prevaru, kolega je više za playke nego za Xbox, a preporučio sam mu Pro jer će kad-tad uzeti 4K TV.

 Ma , ok, nego to mi je nestvarna cijena za PS4 PRO pa prodao sam svoj prošle godine ma nije imao 200 radnih sati kada sam malome uzimao PS5 , prodao za 1800 kn sa dodatnim padom ...

Zato mi je cijena nestvarna.

A i imao sam klince, moji su sada veliki 21 i 24 godine i imam konzole od 80 tih.

Najsretniji su bili sa Xbox 360 jer su na HDD nagurali tone igrica i njima je to bilo bitno, ni rezolucija ni ništa slično.

 

Ali da se vratim, ti bokca 3200 za goli Ps4 Pro 2 -3 godine nakon izlaska PS5 ... Imal bum nočne more večeras :)

SaintGriz čet 29.12.2022 21:28
Vavoom kaže...
Crotiger kaže...

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

 Ali ovaj je od pouzdanog kupca, sve ostalo liči na prevaru, kolega je više za playke nego za Xbox, a preporučio sam mu Pro jer će kad-tad uzeti 4K TV.

 Hahahah pouzdan kupac a ono neka zalagonica preko granice u BiH. Daj pogledaj što linkaš, em nebulozna cijena em švercer konzola, tip ima 50 oglasa na Njuškalu.

Kako kažu kolege uzmi klincu Xbox Series S, to ti je bang for buck, on nema blu ray čitač pa ćeš igre morati kupovati online iz službene Microsoft trgovine.

Vavoom pet 30.12.2022 11:22
SaintGriz kaže...
Vavoom kaže...
Crotiger kaže...

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

 Ali ovaj je od pouzdanog kupca, sve ostalo liči na prevaru, kolega je više za playke nego za Xbox, a preporučio sam mu Pro jer će kad-tad uzeti 4K TV.

 Hahahah pouzdan kupac a ono neka zalagonica preko granice u BiH. Daj pogledaj što linkaš, em nebulozna cijena em švercer konzola, tip ima 50 oglasa na Njuškalu.

Kako kažu kolege uzmi klincu Xbox Series S, to ti je bang for buck, on nema blu ray čitač pa ćeš igre morati kupovati online iz službene Microsoft trgovine.

 

Ovo za pouzdanog kupca sam malo zeznul....treba pisati prodavač a ne kupac.....ja mislio da su oglasi od zalagaonica pouzdani

 Evo, našao sam i jedan naš (nije moj!) oglas, malo manja cijena: https://www.njuskalo.hr/ps4-konzole/ps4-pro-oglas-39243193 Nekako mi je oglas sumnjiv, jer piše samo PS4 pro, ne piše koliki je HDD unutra te da li je tip prvi, drugi ili ko zna koji vlasnik,tip misli da je najnoviji model  i slično......

robogo pet 30.12.2022 11:47
mcf kaže...
Pozdrav :)

Kupio bi klincu PS.. ima 6 god, znaci neke casual igre za klince.. nemam pojma o konzolama. Obican TV, 1080.

Pretpostavljam da bi rabljeni PS4 bio ok za to? Izlgeda da ima jos dosta igara za njega. Ako da, koji model? Slim?

I kako je sa online kupnjom igara kod nas? Treba Playstation account neki? Jel on vezan za konzolu ili mogu kupiti rabljenu konzolu i kreirati svoj acc i kupovati igre? Ili moram kupovati fizicke kopije?

Jel moram na nesto obratiti paznju kod kupovine rabljene konzole? :)

Hvala svima!

Pozdrav, mcf!

 

Za običan 1080p TV je "obični" Playstation 4 dostatan (slim). Slim se prodavao s diskom od 500 GB koji brzo postane nedostatan za nešto veći broj igara, dok se Playstation 4 Pro prodavao isključivo s 1 TB prostora. Pro, osim diska, ima dodatne prednosti (nešto više procesorske snage, mogao je gurati igre u 4K ili 1080p na 60 fps-a, što je možda veća prednost od 4K).

 

Što se kupovine igara tiče, postoje dvije opcije:

1. kupovina igara na diskovima - prednost je što se nakon nekog vremena igre mogu mijenjati s drugim igračima, nedostatak je što igra mora biti u konzoli za vrijeme igranja (postane zamorno ako se svakodnevno igra 3-4 igre + ako se ošteti disk, postane nečitljiv i igra više ne radi)

2. kupovina digitalnih igara na Playstation Store - za ovo je potreban PSN (Playstation Network) account (registracija besplatna), plaćanje radi našim karticama. Prednost su povremene akcije za digitalne kopije, nedostatak je što Sony, ako mu dođe, može odlučiti maknuti igru sa store-a i igra postaje trajno nedostupna, plus ne može se mijenjati igre s drugim igračima. PSN account nije vezan za konzolu! Isti account se može staviti na više konzola (ovo je vrsta game-sharinga koja radi na PS-ovima).

 

Kupovina rabljene konzole? Isto kao i sa svime ostalime - prednost dati konzolama koje imaju svu dokumentaciju, po mogućnosti i ambalažu, koja ne buči kod igranja igara (heatsink zadužen za hlađenje konzole se zbog ne baš adekvatnog dizajna napuni prašinom i onda ventilator radi konstantno na 100% da progura dostatnu količinu zraka da se konzola ohladi), da su kontroleri u dobrom stanju (nema "stick drift"-a - u stanju mirovanja dva sticka, popularno poznata kao "gljive" ne smiju biti van centra i davati signal za pokret, tu pomaže www.gamepad-tester.com). Slika preko HDMI-ja ne smije imati artefakte, sve podržane rezolucije moraju raditi bez greške. Konzola se mora upaliti do kraja do dashboarda, mora imati pristup PSN-u i Playstation Storeu (konzole koje Sony banira nemaju pristup ničemu online, uključujući multiplayer, razlozi baniranja mogu biti različiti i Sony može banirati account prekršitelja, konzolu ili oboje u slučaju težih prekršaja).

 

E sada, ekipa ovdje preporuča Xbox Series S koji je vrlo, vrlo dobra alternativa, ali se na kraju izbor svodi na - katalog igara. Ako postoji igre koje bi klinac igrao a da su 100% Sony ekskluziva, onda Xbox otpada odmah. U suprotnom, oba su dobar izbor.

robogo pet 30.12.2022 11:50
Sarevok kaže...

Kao što Crotiger  govori djetetu od 6 godina i za telku od 1080p  najbolje uzeti polovni Series S (1700kn) , recimo 2 godine gamepass-a (400kn) gdje ima tonu igrica za djecu i čovjek je na miru 2 godine za 2100-2200 kuna.

Igre koje današnji klinci igraju su ionako većinom F2P. Ostalo se nađe za sitnu lovu na Njuškalu na diskovima.

Crotiger pet 30.12.2022 12:01

Kao prvo i iprvo zašto bi čovjek trebao Pro verziju?

"Jer će jednoga dana preći na 4 k Tv"?

Ko zna kada će to biti i dali će ta plejka biti živa do tada i dali će se dijete uopće igrati.

Mojim klincima su plejke stajale od praznika do praznika ugašene jer su imali sportove, školu i ostale stvari i nisu stizali igrati konzolu, ai sin se prebacio na WoW i slične igre na kompu. 

 

Zašto ulagati u podrtinu, staru, 3200 kuna?

 

Ima ih sa 3 mjeseca garancije po 1300 kn na Njuškalu na kartice na Trnju/Zagreb ako čovjek je iz ZGb.

 

I nemoj previše vikati "jooojjj" čovjeku si preporučio "provjerenog "prodavača iz BiH , nije ni iz HR.

 

Iz upita čovjeka je više nego jasno da želi neki totalni entry lvl , ali opet da ne kupi nešto što će se pokvariti ili što je već sada zastarjelo.

 

Zato sam i rekao , možda nešto tipa XboX S ako želi prema novoj konzoli ili totalno rabljeni PS 4 ako ikako može naći sa pa barem nešto dana garancije, ali što više to bolje. 

Gogy7 pet 30.12.2022 12:06

Ja sam PS fan ali ovdje je daleko najbolja opcija Series S i Game pass.
Nemojte djeci kupovati godinama star ps4, em je bučan em morate cistiti i mjenjati pastu.
Series S je mala, tiha konzola a game pass nudi hrpu igara za djecu.
Savrseno za 1080p

Crotiger pet 30.12.2022 12:06
robogo kaže...
Sarevok kaže...

Kao što Crotiger  govori djetetu od 6 godina i za telku od 1080p  najbolje uzeti polovni Series S (1700kn) , recimo 2 godine gamepass-a (400kn) gdje ima tonu igrica za djecu i čovjek je na miru 2 godine za 2100-2200 kuna.

Igre koje današnji klinci igraju su ionako većinom F2P. Ostalo se nađe za sitnu lovu na Njuškalu na diskovima.

 Točno to.

Malom susjedu sam kupio 4 različita CoD a za Ps4 u Zalagaoni u Zvonimirovoj po 49 kn svaku. Igrica ima tone po apsolutno smiješnim cijenama.

Pa ja sam sada nedavno prodao iz A1 bundlea za Ps5 Spidermana za 100 kn, GT7 za 200 kn tako da onda rabljenih ima za nekoliko desetaka kuna, na FB marketu, Njuškalu, biraj.

 

Lp

Ajar pet 30.12.2022 12:10

ma nikakvu konzolu. klincu od 6 (!) godina nabavi lego ili nešto takvo. kreativno (kad više nema mehanotehnike i elektropionira), edukativno. nek mu malo vijuge rade. ak baš cmolji jer "svi imaju konzolu osim njega", pošalji ga takvima na igranje. imaš doma mir. 

Sarevok pet 30.12.2022 12:28
Ajar kaže...

ma nikakvu konzolu. klincu od 6 (!) godina nabavi lego ili nešto takvo. kreativno (kad više nema mehanotehnike i elektropionira), edukativno. nek mu malo vijuge rade. ak baš cmolji jer "svi imaju konzolu osim njega", pošalji ga takvima na igranje. imaš doma mir. 

 Slažem se ali moram naglasiti da je taj Lego postao skup sport, kupio sam nećaku neki LEGO Star Wars set od 700kn za Božić nemaš ga što vidjeti. 

Damir22 pet 30.12.2022 12:36

Koje komplikacije, kao da bubreg covjek kupuje.

Prati njuskalo u svom mjestu, kad naleti kakav ps4 za cijenu koja ti djeluje ok (a koja je svakako u rangu 1300-2000kn, ovisno o modelu i opremi), odes kod covjeka, isprobas, ako si zadovoljan platis, ako nisi, zahvalis i amen.

Netreba komplicirati ni sumnjati bas u svaki oglas koji je povoljan.

Jbt, meni je covjek vozio 200km da vidi uzivo i isproba ps5, jer nije vjerovao da ga netko prodaje duplo jeftinije nego ostali na njuskalu.

Dosao, popio kavu, isprobao, odigrao malo, spakovali, i covjek otisao zadovoljan.

mcf pon 2.1.2023 03:14

Bas sam nedavno vidio da je izaslo nekakvo reizdanje elektropionira, ne znam cije je i kakvo, ali planiram ga naruciti odmah.. ja sam kao klinac proveo dane i dane uz elektropionir, onaj mali crveni odvijac mi je jos i dan danas najdrazi i u upotrebi :)

hummer0 pon 2.1.2023 11:34
mcf kaže...
Hvala svima na odgovorima i savjetima, nisam imao pojma da je xbox s dobra alternativa, hvala jos jednom ekipo ! :)

 mcf

Ja bi ti savjetovao da vidiš što njegovi prijatelji imaju jer klinci hoće ono što i prijatelji igraju.

XBOX je dobar zbog puno igara, ali nije bitna količina igara nego što klinac hoće igrat.

Ako mu se sviđaju igre sa PS4 onda je lagan izbor.

Damir22 pon 2.1.2023 11:42

Ja bih ti jos savjetovao, bazirano na mom klincu, da gledas gdje je najveca logistika... ;)

Imati klinca sa ps a ostatak ekipe ima xbox, ili obratno, vjeruj nije bas neka sreca.....

Jer, sta god da uzmes, ako to nije u vecini kao i ostatak ekipe, skole.... Pogresno si uzeo, samo ces to naknadno saznati :)

kruskar pon 2.1.2023 11:49
Vavoom kaže...
Crotiger kaže...

 3200 kn za rabljeni PS4 za dijete od 6 godina za kojega je i PS 3 overkill? Sry ali zar nije bolje onda uzeti XboxS , nov, manje para i sa gamepassom dijete ima puno veći izbor a sa 6 g mu exkluzive nisu bitne?

3200 rabljeni PS4 Pro, fakat sam sada sve vidio ...

 Ali ovaj je od pouzdanog kupca, sve ostalo liči na prevaru, kolega je više za playke nego za Xbox, a preporučio sam mu Pro jer će kad-tad uzeti 4K TV.

 Frende mašio si pun klinac i previše.

PS4 Pro tamo negdje 2016-17 ako se ne varam, nov novcat, upaljen za probu i spakiran nazad(bio je star 1 dan) sam prodao za 2500kn s watch dogs 2 i još nekim gameom i naravno s svim popratnim sadržajem.

Samim tim danas osobno preko 1400kn s 2 ds4 nebih dao niti u snovima.

Frend je PS5 star mj dana sad ovo ljeto prodao za 3500kn.

Damir22 pon 2.1.2023 12:07

Iza svake prodaje stoji motiv....

A s godinama covjek nauci da nikad ne pretpostavlja tudje motive.

Tako da taj 3500kn ps5.... To je jedan od rijetkih prodanih po toj cijeni, a razlog bas takve cijene zna samo taj koji je prodavao.

Mozda ga nije briga, mozda mu je bilo hitno bas za toliko, mozda.....

Nebitan je razlog, ali to su izuzetci, vecina prodaja ide s nekom manje vise prosjecnom cijenom.....

Ps4 pro npr je jos uvijek dobra kupovina, dobra je kupovina i obicnog......za koju cijenu, to svako za sebe procjenjuje, nekome je cijena ok, nekome preskupo....

Ajar pon 2.1.2023 12:31
mcf kaže...
Hvala svima na odgovorima i savjetima, nisam imao pojma da je xbox s dobra alternativa, hvala jos jednom ekipo ! :)

 tu smo da te zbunimo. služimo narodu! a zamisli da ti ihush elaborira preporuku 

mcf pon 2.1.2023 13:21

Hvala svima jos jednom, ovaj xbox s ne izgleda lose, novi i nije tako skupi.. to je zadnja generacija xboxa, samo slabijih performansi u odnosu na "veliki" xbox x?

Pretpostavljam da se i na s mogu spojiti bezicni kontroleri bez problema? :)

I da, ovaj xbox pass izgleda zanimljivo, kako to funkcionira, mjesecna pretplata i onda se svaki mjesec rotiraju igre koje mozes igrati? Ili su uvijek iste, ali bez novih naslova?

Vidim da ima i xbox live pretplata, to je samo za multiplayer?

Crotiger pon 2.1.2023 14:40
mcf kaže...
Hvala svima jos jednom, ovaj xbox s ne izgleda lose, novi i nije tako skupi.. to je zadnja generacija xboxa, samo slabijih performansi u odnosu na "veliki" xbox x?

Pretpostavljam da se i na s mogu spojiti bezicni kontroleri bez problema? :)

I da, ovaj xbox pass izgleda zanimljivo, kako to funkcionira, mjesecna pretplata i onda se svaki mjesec rotiraju igre koje mozes igrati? Ili su uvijek iste, ali bez novih naslova?

Vidim da ima i xbox live pretplata, to je samo za multiplayer?

 Za pass ti je apsolutno sve objašnjeno i nacrtano kako i gdje u podforumu XboxX mislim strana 74 (ispravite me ako griješim) .

Neke igre se vremenom brišu nove su dodaju.

Malo si pogledaj gore navedeni dio foruma, stvano je sve "nacrtano" i najgorem mogućem laiku.

Sretno

nbdy32 pet 13.1.2023 11:03

Ako nisi kupio konzolu, ja bi preporučio za 6 godina ...

 

PS3, da se svaki krekati, i sa neta skinuti igrice, dobiješ ga za cca 100 eura (složenog sa krekom i igrama) ...

 

Ako te zanima javi se, pa složimo i stavimo igre po želji ...

 

Tak ne investiraš puno, a opet ako klinca nebu interesiralo, nisi puno spušio, a ako se zainteresira, ima dosta igrica za odigrati, a onda nešto novije ...