Huawei

Huawei Mate 8 - Rasprava

Gagi72 uto 2.5.2017 12:01

Molim malu pomoć ,imam Huawei mate 8 , android 7.0 i EMUI 5.0 ,posle updete pozadinska boja nije čitsto bijela već kao da je malo matirana ili vuče na sivu ....Da li je uobičajeno i može li se mijenjati.

x18x05x uto 2.5.2017 21:57
Gagi72 kaže...
Molim malu pomoć ,imam Huawei mate 8 , android 7.0 i EMUI 5.0 ,posle updete pozadinska boja nije čitsto bijela već kao da je malo matirana ili vuče na sivu ....Da li je uobičajeno i može li se mijenjati.

 Možeš poslikati?

neleG ned 7.5.2017 23:20

Kupio sam Mate 8 64 dual 21.3.2017., emui 5, v.7 nougat, NXT-AL10c, v.B-577. Ima nekoliko Kineskih aplikacija i glas, te da li postoji ovaj v.7 nugat za Evropsko tržište, kako bi se otarasio Kineskih aplikacija i da li je to moguće? Je li tko imao ovakvih problema? Na recenziji (YT) pominje ovaj problem, ali ne kako se otklanja.

Turash GTI čet 25.5.2017 21:37

Ja nisam zadovoljan sa update na 7.0 prije baterija mi trajala puno duže, od jutra pa do nekih 23 navečer imao bi oko 70% sad od jutra do 17 popdne mi padne na 10% inace mobitel koristim na najace sto se može koristit kik, messenger, whatsh app, viber, facebook, youtube igrice primjetio sam da se grije kod dužeg igranja zahtjevnijih igri dok prije na 6.0 sam bio iznenađen kako je bio hladan. Bateriju nisam mogao damo tako potrositi kao sada.

Lovac čet 15.6.2017 12:46

Evo došlo i meni na tele2, nadam se samo da je battery life bolji. To mi je jedino bitno, a ne spominje se.

EDIT: jedino što sam za sad primjetio da su neke prelazne animacije bugovite LOL. Tipa listanje gdje sada "reže" kutove u trenutku animacije i Google Duo je instaliran.
EDIT2: aplikacije se primjetno brže otvaraju

neleG sub 19.8.2017 13:50

Dobio update B589, ali moja verzija je NXT-AL10c, donelo je više poboljšanja a za mene najvažnije što ranije nisam imao sinhronizaciju sa Google Play-om preko PC na telefon, sada to radi kako treba, inače baterija je malo bolja, bila je dobra i prethodno (drži mi 3 do 4 dana sa SOT oko 3 sata dnevno, bez igrica, sa uključenom opcijom prilagođenost oku), telefon je toliko dobar da me oduševljava i dalje nakon 5 meseci. Zatim tu su još 2, ukupno 3 fonta slova. Vrlo je bitna tema koju koristitie (to važi za svaki telefon), važno da je tamna, zbog izgleda, dizajna, lakšeg čitanja teksta i uštede baterije, pa sam dugo tražio i našao na Playu EMUI Theme Factory for Huawei, gde su tako dobre teme da je to nemoguće opisati, a nakon preuzimanja željenih tema apps se može obrisati, one ostaju u telefonu :) Moja verzija je moka gold 4/64, fabrički Emui 7, sa mikro sd od 128 gb (od viška glava ne boli).

x18x05x pet 8.12.2017 20:33
toma20 kaže...

Kako stojite sa baterijom? Jucer preko noci izgubim skoro 15% baterije..godinu dana imam mob malo mi je to cudno

 Iznad imaš moje. Možda neke aplikacije cuclaju bateriju. Moj što je stariji to je bolji. Još uvijek ima onaj wooow učinak,  ljudi pitaju koji je to telefon. :)

toma20 pet 8.12.2017 20:42
x18x05x kaže...
toma20 kaže...

Kako stojite sa baterijom? Jucer preko noci izgubim skoro 15% baterije..godinu dana imam mob malo mi je to cudno

 Iznad imaš moje. Možda neke aplikacije cuclaju bateriju. Moj što je stariji to je bolji. Još uvijek ima onaj wooow učinak,  ljudi pitaju koji je to telefon. :)

 moguce prvi je face naravno,ma mob je odlican.Ovo mi je prvi put da imam problema sa baterijom...mozda ga vratim na tvornicke :)

x18x05x pet 8.12.2017 21:07
toma20 kaže...
x18x05x kaže...
toma20 kaže...

Kako stojite sa baterijom? Jucer preko noci izgubim skoro 15% baterije..godinu dana imam mob malo mi je to cudno

 Iznad imaš moje. Možda neke aplikacije cuclaju bateriju. Moj što je stariji to je bolji. Još uvijek ima onaj wooow učinak,  ljudi pitaju koji je to telefon. :)

 moguce prvi je face naravno,ma mob je odlican.Ovo mi je prvi put da imam problema sa baterijom...mozda ga vratim na tvornicke :)

 Ne beri brigu, imaš upravitelj telefona i u njemu odabereš da ti gasi sve aplikacije kad se ekran ugasi.

toma20 pet 8.12.2017 21:35
x18x05x kaže...
toma20 kaže...
x18x05x kaže...
toma20 kaže...

Kako stojite sa baterijom? Jucer preko noci izgubim skoro 15% baterije..godinu dana imam mob malo mi je to cudno

 Iznad imaš moje. Možda neke aplikacije cuclaju bateriju. Moj što je stariji to je bolji. Još uvijek ima onaj wooow učinak,  ljudi pitaju koji je to telefon. :)

 moguce prvi je face naravno,ma mob je odlican.Ovo mi je prvi put da imam problema sa baterijom...mozda ga vratim na tvornicke :)

 Ne beri brigu, imaš upravitelj telefona i u njemu odabereš da ti gasi sve aplikacije kad se ekran ugasi.

 je napravio sam to danas,al ono nije bas pomoglo