GrimReaperKC pon 16.10.2017 15:41

naravno tesko je očekivati od domaćih ljudi neku pomoć...

 

normalno koristenje grafe? ima i neko nenormalno?

 

htio bih imati 0rpm mode npr do 50 stupnjeva ko sto neke grafe imaju( asus strix) , htio bih imati disablean boost i stabilniji overclock.

 

vidio sam da se to fino riješi sa custom biosom pa netrebas druge alate. nisam neki stručnjak u tim sferama,samo sam htio izvuc jos koji fps u odredjenim igrama.

 

sad jos nadodajte 10-tak komentara o tome kakva sam ja budala i šta će mi custom bios.. jer ispada da sam pitao dal mi treba ili ne..a pitanje je bilo sasvim nešto drugo..

 

mozete staviti i anketu dal Reaperu treba custom bios ili ne,  pa da se svi zabavimo

itomic009 pon 16.10.2017 16:42

 Pa kolega, custom bios je za one koji znaju što rade tako da ako nemaš iskustva oko clockanja onda sigurno nije za tebe ni custom bios !! Pa da, normalno korištenje grafe je onakvo kakvom ju je i postavio proizvođač !! Da mu ne treba nikakav airflow onda se ventovi ne bi vrtili. Boost i stabilan overclok također ti ne treba bit neki motiv jer što god ti radio, kad normalno clockaš grafu kako treba izvući ćeš oko 95%. Za ostalih 5% treba ići u extreme i poznavati materiju. Uglavnom, po ovim tvojim komentarima sam siguran da to nije za tebe, što naravno ne znači da ne možeš probati ako te to zabavlja. Imaš tutoriala po netu i youtub-u pa malo si vidi. Ne može ti se sada to ispričati u dvije rečenice.

picajzla0707 pon 16.10.2017 22:58
GrimReaperKC kaže...

htio bih imati 0rpm mode npr do 50 stupnjeva ko sto neke grafe imaju( asus strix)...

 ima li nekog posebnog razloga, obzirom da se ta grafa jedva išta čuje i pod loadom, da ne kažem u idle gdje valjda glasnije komarac prdne na 100 metara udaljenosti

ZGamer uto 17.10.2017 00:02
GrimReaperKC kaže...

Pošto izlaze sada neki novi naslovi koje planiram odigrati, htio bih izvući jos malo juicea iz grafulje.

 

Imam gigu 970 g1 gaming. Vidio sam da je dosta popularno stavljati custom biose, na overclocku je popuplarna tema oko toga.

 

Uglavnom postao sam tamo no izgleda da modderi vise ne prate,odnosno ne modificiraju biose.

 

 Kako nema,regaj se na stranicu i imaš linkova na biose na lopate...nisam probal jer rade linkovi,to cu tebi prepustiti.

 

..kartica ti ima dva biosa bdw,a mjenjas ih sa priključcima iza na kartici pošto nemaš bios switch..ako sj. jedan uvijek mozeš flashat sa drugoga nazad...samo hrabro 

z1k4 ned 17.12.2017 13:25
bik kaže...

Imam priliku uzeti GTX980TI za 300eur ili pak GTX1070 za 400eur, što odabrati?

 Čovjek ti hoće bacit pogled na Moj PC da ti vidi ostatak konfe i da svoju preporuku, a tamo ga dočeka znaš već kakva poruka. Dovedi to u red pa ti možda netko i odgovori. 

Stjepanj ned 17.12.2017 13:27
z1k4 kaže...
bik kaže...

Imam priliku uzeti GTX980TI za 300eur ili pak GTX1070 za 400eur, što odabrati?

 Čovjek ti hoće bacit pogled na Moj PC da ti vidi ostatak konfe i da svoju preporuku, a tamo ga dočeka znaš već kakva poruka. Dovedi to u red pa ti možda netko i odgovori. 

 ma on ne vjeruje u BN pa mu je svejedno makar imao i celerona 400 mmxlp

bik ned 17.12.2017 14:11
Stjepanj kaže...
z1k4 kaže...
bik kaže...

Imam priliku uzeti GTX980TI za 300eur ili pak GTX1070 za 400eur, što odabrati?

 Čovjek ti hoće bacit pogled na Moj PC da ti vidi ostatak konfe i da svoju preporuku, a tamo ga dočeka znaš već kakva poruka. Dovedi to u red pa ti možda netko i odgovori. 

 ma on ne vjeruje u BN pa mu je svejedno makar imao i celerona 400 mmxlp

 Točno to, sta koga boli ona stvar za moj BN tj za moju konfu, imam 6 konfi,  ako to nekog zanima neka pošalje privatno poruku pa može doc na pivo divit se mojim komponentama.

planety ned 17.12.2017 16:48
bik kaže...
Stjepanj kaže...
z1k4 kaže...
bik kaže...

Imam priliku uzeti GTX980TI za 300eur ili pak GTX1070 za 400eur, što odabrati?

 Čovjek ti hoće bacit pogled na Moj PC da ti vidi ostatak konfe i da svoju preporuku, a tamo ga dočeka znaš već kakva poruka. Dovedi to u red pa ti možda netko i odgovori. 

 ma on ne vjeruje u BN pa mu je svejedno makar imao i celerona 400 mmxlp

 Točno to, sta koga boli ona stvar za moj BN tj za moju konfu, imam 6 konfi,  ako to nekog zanima neka pošalje privatno poruku pa može doc na pivo divit se mojim komponentama.

 Nije mi jasno ako imaš 6 konfi što ovdje pitaš? 

ZGamer pon 18.12.2017 22:03
bik kaže...

Imam priliku uzeti GTX980TI za 300eur ili pak GTX1070 za 400eur, što odabrati?

 Preformanse ne opravdavaju tu razliku u cijeni tak da to prekriži...možda na konto "novija" sa "više" rama opravdaš extra stotku ali samo možda...bdw moja je teoretski već prodana tak da ne ispadne da trpam vodu na svoj mlin .

Giopriest pon 23.4.2018 13:46
Glavas_ZG kaže...
Almin94 kaže...

Vi koji imate GTX 970, koji je max overclock jezgre na kojem drzite grafu na stock naponu? 

 Stock

 zavisi o cipu ... dignes power limit na max i povecavas core za 20 (mozes pocet odmah +100 pa onda 15) i svaki  put izvrtis heaven benchmark i tako dok ti ne crasha ili ne pokazuje artifacte na benchmarku .... kad se to dogodi vracas za 5

Minneyar pon 23.4.2018 14:24
Almin94 kaže...

Vi koji imate GTX 970, koji je max overclock jezgre na kojem drzite grafu na stock naponu? 

 Moja je radila na +150 core +400 memory, ali neke igre (sve blizzardove npr) ne podnose dobro overclock i crashaju radi njega, dok neke druge (Witcher 3) rade savrseno satima. 

dovla_77 ned 22.7.2018 10:36

Ja sam modovao bios, ali davno pa se ne sjecam postupka. gledao sam na netu kako se radi, znam da sam uradio prvo backup originalnog. zatim sam kopiju biosa promjenio i ubacio u grafu. bez ikakvih problema.

Ja sam samo naštimao da se u idlu ne vrte ventilatori do 50c, a cim nešta pokreneš na grafičkoj temp svakako pređe 50 i oni se normalno pokrenu. Grafička je fabrički već dovoljno oc, a nisam zahtjevan pa da je nasviram do maximuma da dobijem 5% ubrzanje.