Grafičke kartice

GTS 250 kako dobiti zvuk preko hdmia?

ch33ta uto 18.1.2011 08:34
athlon64 kaže...

da ne otvaram novu temu moram nesto pitat , moja gtx 285 nema hdmi , ima 2xdvi i s video ali imam taj spid-if kabel , dobio sam s njom i mogu je spojit u ploču , jel to znaci da ako bi stavio adapter na dvi i onda spojio hdmi da bi imao zvuk ?

Ako si dobil u paketu s grafom HDMI audio kabel i DVI to HDMI adapter onda bi trebalo radit....

toxic uto 18.1.2011 08:44
vipplah kaže...

Evo nakon pomnog guglanja i proučavanja zaključih da i ja imam smrtonosnu kombinaciju GTS 250 kartice i HDMI spajanja na tv... Samo što nemam taj S PFID kabel (valjda mi ga nisu ni dali uz grafu, bitno da sam dobio one kartonske 3D naočale kao iz Mikijevog zabavnika 1989 :)) E sad i da ga nabavim da ga brat bratu ja ne vidim gdje bi se to trebalo spojit na moju matičnu. Jel moguće da matična nema zaj ulaz, a ako i nema šta mi predlažete? Radi se o http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=380

Skenirao sam manual koji je došao sa grafom, a sad mi je još manje jasno. Napominjem da nisam baš neki hacker, ali solidno znanje o kompovima posjedujem. Mislim da sam skužio gdje bi trebao bit taj ulaz na grafi, al stvarno ne znam gdje da ga spojim na grafičkoj. Molim pomagajte jer sam već lud od istraživanja i guglanja, a pljunio sam 3500 kuna za TV i još 100 kn za HDMI kabel te obećao djevojci da ćemo od sada gledat filmove kao carevi, a ne kmetovi!

Možeš malo pojasnit, na grafi imas spdif izlaz a na matičnoj nemaš ulaz?

 

Daj mi jos neke detalje, npr koju gts250 imaš. kod mene je bio slucaj da sam imao hdmi verziju asus250dk. takoder postoji isto takva asus250 ali bez mogucnosti zvuka jer nit inemaju hdmi utor..

 

e sad ako bas nikako nemozes dobiti zvuk na tvu tj na kucnom kinu kako vec spajas.

 

prvo dobi sliku..

 

a zvuk dobi tako da kubis dodatni kabel koji ti iz zvucne ide direktno na tv tj kucno kino (ja sam prije tako rijesavo probleme) samo jbga hdmi je prednost sta nemoras provlacit taj 1 kabel više.

ch33ta uto 18.1.2011 08:58
vipplah kaže...

Evo nakon pomnog guglanja i proučavanja zaključih da i ja imam smrtonosnu kombinaciju GTS 250 kartice i HDMI spajanja na tv... Samo što nemam taj S PFID kabel (valjda mi ga nisu ni dali uz grafu, bitno da sam dobio one kartonske 3D naočale kao iz Mikijevog zabavnika 1989 :)) E sad i da ga nabavim da ga brat bratu ja ne vidim gdje bi se to trebalo spojit na moju matičnu. Jel moguće da matična nema zaj ulaz, a ako i nema šta mi predlažete? Radi se o http://www.biostar.com.tw/app/en/mb/content.php?S_ID=380

Skenirao sam manual koji je došao sa grafom, a sad mi je još manje jasno. Napominjem da nisam baš neki hacker, ali solidno znanje o kompovima posjedujem. Mislim da sam skužio gdje bi trebao bit taj ulaz na grafi, al stvarno ne znam gdje da ga spojim na grafičkoj. Molim pomagajte jer sam već lud od istraživanja i guglanja, a pljunio sam 3500 kuna za TV i još 100 kn za HDMI kabel te obećao djevojci da ćemo od sada gledat filmove kao carevi, a ne kmetovi!

S tvojom maticnom na zalost nema pomoci {#}

Nemas SPDIF izlaz niti na maticnoj, a niti iza na ploci... Jedino kak bi se to dalo rijesit je kad bi kupil neku PCI zvucnu koja ima SPDIF izlaz, te onda s nje kabel spojit na grafu i to bi trebalo funkcionirat - trenutno jedino rjesenje koje vidim....

 

ili kak veli toxic, jednostavno povuc "obican" audio kabel od zvucne do TV-a, je da je to 1 kabel viska, ali trenutno ti je to najjednostavnija i najjefitinija opcija...

 

ovo boldano gore je vjerojatno tipfeler:

Mislim da sam skužio gdje bi trebao bit taj ulaz na grafi, al stvarno ne znam gdje da ga spojim na grafičkoj matičnoj.

vipplah uto 18.1.2011 09:20

Ma je, to boldano je tipfeler, očito nemam na glupoj ploči taj spoj..(nisam dovoljno bogat da kupujuem jeftino) Hvala vam ljudi na pomoći, ja sam jučer cijelo popodne piljio u matičnu i već sam mislio da sam lud, ćorav ili ne znam šta... A ništa, provući ćemo još jedan kabel za zvuk (jubilarni pedeseti kabel u sobi), nemam više love za nove investicije u zvučnu karticu, kad se sjetim da sam mjenjao Radeonku za Nvidiju..

Hvala još jednom

 

athlon64 uto 18.1.2011 09:26
ch33ta kaže...
athlon64 kaže...

da ne otvaram novu temu moram nesto pitat , moja gtx 285 nema hdmi , ima 2xdvi i s video ali imam taj spid-if kabel , dobio sam s njom i mogu je spojit u ploču , jel to znaci da ako bi stavio adapter na dvi i onda spojio hdmi da bi imao zvuk ?

Ako si dobil u paketu s grafom HDMI audio kabel i DVI to HDMI adapter onda bi trebalo radit....

da, dobio sam dvi to hdmi i dobio sam kabelčić za spajanje na ploču , valjda ce radit , vidit cemo , narucio sam sa ebaya hdmi od 10m da mogu spojit komp s televizijom u kuzini i gledat film bez da nosim išta.

Osky pon 12.9.2011 18:05

Ljudi pomagajte..ovako..imam grafulju gts 250 i matičnu M4N78 pro..kako mi hdmi kabl spaja komp i tv sa kompa isti prenosi na Panasonic plazmu sliku ali ne i zvuk, sa spdif kablićem koji sam dobio uz grafičku spojio sam matičnu i grafičku ali tona nema..uradio sam po savjetu: crveni dio u prvi pin a crni u treći..ništa, nema tona...što raditi?

crozoki pon 12.9.2011 18:14
Osky kaže...

Ljudi pomagajte..ovako..imam grafulju gts 250 i matičnu M4N78 pro..kako mi hdmi kabl spaja komp i tv sa kompa isti prenosi na Panasonic plazmu sliku ali ne i zvuk, sa spdif kablićem koji sam dobio uz grafičku spojio sam matičnu i grafičku ali tona nema..uradio sam po savjetu: crveni dio u prvi pin a crni u treći..ništa, nema tona...što raditi?

probaj desni kllik na ikonu zvucnika desno dolje kod sata i odi na playback devices i odaberi spidf kao default izlaz.to ces morati svaki puta raditi kad hoces zvuk preko hdmi-ja kad vise neces samo vratis na zvucnike.

ihush pon 12.9.2011 18:16

@ Osky

podesi opcije u driveru..(audio i VGA posebno je HDMI with audio..), provjeri i sam TV jer nisu svi isti. Za pinove SPDIF, provjeri.. možda je dobro, možda nije. (na prvoj strani teme, pin 3 i 5..).

Još ostaje pitanje kako si spojio HDMI, ako je preko adaptera DVI-HDMI tad može u adapteru bit problem, koristi dobiven adapter od VGA jer nemaju svi audio pinove spojene.

boxer čet 27.9.2012 21:23

Da ne otvaram novu temu.

 

Spojio sam kompjuter sa HDMI kablom sa LCD TV, slika štima ok, ali nemam zvuka.

Pročitao sam temu i prikopčao sam grafičku GTS 250 SPDIF kabelom sa matičnom pločom, no i dalje nemam zvuka.

SPDIF na sebi ima dva mala kablića jedan je crvene boje i na njemu ne piše ništa, a drugi je crne boje i na njemu piše Ground, a na matičnoj SPDIF utor ima tri pina.

Gledajući sa lijeva na desno crveni sam ubacio u prvi pin, a Ground u treći zadnji pin kako piše u uputstvu od matične, no i dalje nemam zvuka.

Da li tako treba ili sam nešto zeznuo i kako da dobijem zvuk?

Matična ploča je Biostar 790 GXBE

 

Edit:

Sredio sam, drugi i treći pin na matičnoj trebaju biti uštekani.

mstaglicic čet 27.9.2012 22:16
boxer kaže...

Da ne otvaram novu temu.

 

Spojio sam kompjuter sa HDMI kablom sa LCD TV, slika štima ok, ali nemam zvuka.

Pročitao sam temu i prikopčao sam grafičku GTS 250 SPDIF kabelom sa matičnom pločom, no i dalje nemam zvuka.

SPDIF na sebi ima dva mala kablića jedan je crvene boje i na njemu ne piše ništa, a drugi je crne boje i na njemu piše Ground, a na matičnoj SPDIF utor ima tri pina.

Gledajući sa lijeva na desno crveni sam ubacio u prvi pin, a Ground u treći zadnji pin kako piše u uputstvu od matične, no i dalje nemam zvuka.

Da li tako treba ili sam nešto zeznuo i kako da dobijem zvuk?

Matična ploča je Biostar 790 GXBE

 

Edit:

Sredio sam, drugi i treći pin na matičnoj trebaju biti uštekani.

Kad sam ja spajao ( doduše ATi HD 5750 ) na TV preko HDMI kabela ( HDMI - HDMI ) bilo je potrebno samo odabrati audio izlaz ( HDMI ) u Realtek HD Manageru i to je to .

Nije bilo potrebno spajanje SPDIF kabela i sl. 

mate960 čet 27.9.2012 22:18
mstaglicic kaže...

Kad sam ja spajao ( doduše ATi HD 5750 ) na TV preko HDMI kabela ( HDMI - HDMI ) bilo je potrebno samo odabrati audio izlaz ( HDMI ) u Realtek HD Manageru i to je to .

Nije bilo potrebno spajanje SPDIF kabela i sl. 

Treba za neke kartice, mislim samo nVidie cak.