GPS

Kako ubaciti nove karte u navigaciju

MrRango čet 17.3.2016 16:49

Pozdrav svima.

Kako da ubacim kartu neke druge zone za Evropu, trenutno je istočna evropa, ali treba mi za centralnu, tacnije za putovanje od BiH u Njemacku.

Nisam uspio naci neki tutorijal kako rucno ubaciti druge karte mimo officijalnog update za TOMTOM.

U pitanju je TOMTOM XL IQ

dadn čet 17.3.2016 21:10
MrRango kaže...

Pozdrav svima.

Kako da ubacim kartu neke druge zone za Evropu, trenutno je istočna evropa, ali treba mi za centralnu, tacnije za putovanje od BiH u Njemacku.

Nisam uspio naci neki tutorijal kako rucno ubaciti druge karte mimo officijalnog update za TOMTOM.

U pitanju je TOMTOM XL IQ

 

a koji je navcore? TomTom uređaji sa novijim navcore (v10, v11 i v12) ne podržava piratske karte, odnosno ne možeš patchirati

no mislim da je tvoj OK...

 

znači nađi nove karte, ovo su one koje se mogu patchirati

Central and Eastern Europe 965 7280 (ovaj 7280 je važan jer za njega ima Meta)

 

kad ih staviš na uređaj ili SD karticu (stare možeš obrisati) prvo pokreni uređaj da ti dojavi da karte nisu dostupne (ili aktivirane ne sjećam se više). taj postupak je važan da bi FastActivate mogao patchirati karte

zatim spoji uređaj ili SD karticu na kompjuter i sa programom FastActivate patchiraš karte (zadnja verzija je od jučer, sam FastActivate ima updater u sebi pa nije važno ako skineš staru verziju, nadogradiš ju na novu prije tako da skine Meta podatke za patchirnje)...

 

nelson007 pon 16.1.2017 16:01

Poz. strucnjaci kao prvi pregledao sam forum i mogu reci da mi se veoma svidja, zapazio sam da je tim foruma sastavljen od vrhunskih stručnjaka, eh da se vratim svom problemu naime odskora sma počeo se aktivnije baviti sa navigacijama tačnije oko instaliranja programa eh sad mi se pojavio jedan problem skinuo sam najnovije karte za Garmin u mom neznanju probao sam da ih otvorim sa nekim od mojih programa kao sto je world pad, ofice i sl. što je naravno nemoguce (ali to sam kasnije doznao) eh sad sam imao neke karte 2016 na svom laptopu arhivirane i prilikom tog pokušaja otvaranja sve karte su mi zamjenile ikonu  http://image.prntscr.com/image/d6c33ce3cac64982801529d1f2e168cf.png

Moje pitanje glasi kako sad da vratim prijasnju ikonu koja je bila nesto kao krug i jel moguce to vratiti da bi mi ocitavao navedene karte,pošto sam opet doznao da mi uređaj sa ovakvom ikonom nece očitavati karte.

Unaprijed zahvalan na odgovoru LP iz BiH.