Bug

Ima li Buga ispod bora?

vipe sri 27.12.2023 10:49

Prvo nije došao Bug 09/2017, nisam se puno sekirao.

Potom nije došao Bug 03/2018, malo sam se sekirao ali nakon protesta za dva mjeseca stigla 2 Buga, tzv. proljetni dvobroj.

Onda je stvar eskalirala, nije stigao Bug za studeni/2022.,  ista stvar se ponovila za prosinac/2023. Uz puno prepiski, moljakanja, tužakanja nekako sam se ipak dočepao jubilarnog prosinačkog tiskanog izdanja.

Pretpostavljao sam da je problem što se moja kuća nalazi na kantunu dviju ulica, a to je veliki i nerješivi problem za dostavljača ako vozi samo u jednom pravcu, pa sam dogovorio da dostavljaju Bug s druge ulice.

Cijelo vrijeme sam strahovao da možda uprava Buga nije promijenila dostavljača i nedajbože dostavu povjerila Hrvatskoj pošti. Na žalost moje crne slutnje su se obistinile

Naravno Bug za prosinac 2023., novogodišnji, lijepi, za pod bor nije stigao, opet dopisivanje s gospođom Vesnom, opet provjera, prijetnja raskidom ugovora za pretplatu... kad jutros šok i nevjerica!

Žuta koverta na balkonu s Bugom iznutra, drhtavim rukama otvaram, mirišem papir, ne vjerujem svojim očima, ipak me se Djed Mraz sjetio... ali sve mi nešto sumnjivo, kao da sam ovaj Bug vidio negdje?, da li je moguće da je Bug izašao s istom naslovnicom kao za studeni?

Stavljam naočale, čitam i gorko ridam, dostavljen mi je Bug za studeni 2023.

Hvala Upravi Bug-a na promjeni dostavljača, bolje da su pucali sebi u nogu, nego dali dostavu hrvatskoj pošti.

Pretplata ističe, znam da Upravi ništa ne znači što je neću obnoviti, ali sve počinje s kotrljanjem malog zrnca pijeska...

 

 

Zaporožac sri 27.12.2023 11:09

Kupim si Bug časopis svaki mjesec na kiosku.

Ne kupim ga uvijek prvog, drugog, šestog u mjesecu, ali kupim i tako od stoljeća sedmog.

 

Problem imaš, no nije sad to tako poetski katastrofično kao što prikazuješ.

 

Osobno, davno bih riješio taj navedeni problem s redakcijom.

 

vipe sri 27.12.2023 21:31

Meni je bilo jednostavnije uplatiti dvogodišnju pretplatu pa čekati prvi u mjesecu da se Bug nekim čudom pojavi na ulaznim vratima... tako je bilo dok ulogu dostavljača nije preuzela Hrvatksa pošta :(

Daleko da je katastrofično, ali istina je da me nervira, ne volim kad se osjećam prevarenim.

 

millennial sri 27.12.2023 23:41
vipe kaže...

Prvo nije došao Bug 09/2017, nisam se puno sekirao.

Potom nije došao Bug 03/2018, malo sam se sekirao ali nakon protesta za dva mjeseca stigla 2 Buga, tzv. proljetni dvobroj.

Onda je stvar eskalirala, nije stigao Bug za studeni/2022.,  ista stvar se ponovila za prosinac/2023. Uz puno prepiski, moljakanja, tužakanja nekako sam se ipak dočepao jubilarnog prosinačkog tiskanog izdanja.

Pretpostavljao sam da je problem što se moja kuća nalazi na kantunu dviju ulica, a to je veliki i nerješivi problem za dostavljača ako vozi samo u jednom pravcu, pa sam dogovorio da dostavljaju Bug s druge ulice.

Cijelo vrijeme sam strahovao da možda uprava Buga nije promijenila dostavljača i nedajbože dostavu povjerila Hrvatskoj pošti. Na žalost moje crne slutnje su se obistinile

Naravno Bug za prosinac 2023., novogodišnji, lijepi, za pod bor nije stigao, opet dopisivanje s gospođom Vesnom, opet provjera, prijetnja raskidom ugovora za pretplatu... kad jutros šok i nevjerica!

Žuta koverta na balkonu s Bugom iznutra, drhtavim rukama otvaram, mirišem papir, ne vjerujem svojim očima, ipak me se Djed Mraz sjetio... ali sve mi nešto sumnjivo, kao da sam ovaj Bug vidio negdje?, da li je moguće da je Bug izašao s istom naslovnicom kao za studeni?

Stavljam naočale, čitam i gorko ridam, dostavljen mi je Bug za studeni 2023.

Hvala Upravi Bug-a na promjeni dostavljača, bolje da su pucali sebi u nogu, nego dali dostavu hrvatskoj pošti.

Pretplata ističe, znam da Upravi ništa ne znači što je neću obnoviti, ali sve počinje s kotrljanjem malog zrnca pijeska...

 

 

 odlično pisanje, baš sam uživao čitajući. ima sve što je potrebno, zaplet, iščekivanje, nadu, twist i pravu dramu, ali realnu za razliku od onog što nam uglavnom nudi hollywoodska tvornica.

 

 

Zaporožac kaže...

Kupim si Bug časopis svaki mjesec na kiosku.

Ne kupim ga uvijek prvog, drugog, šestog u mjesecu, ali kupim i tako od stoljeća sedmog.

 

Problem imaš, no nije sad to tako poetski katastrofično kao što prikazuješ.

 

Osobno, davno bih riješio taj navedeni problem s redakcijom.

 

 daj zaporožac, kao prvo treba znati kad se nasmijati, a kao drugo pretplatnici bi svakoj firmi trebali biti broj jedan. pazi to su ljudi koji svoje novce i podršku daju gotovo bezuvjetno i to u ovoj situaciji za dvije godine unaprijed. ne znaju koje će biti teme, hoće li ih zanimati ili ne, ali svejedno daju potpunu podršku svom omiljenom časopisu. ja bi ih držao kao kap vode na dlanu. najmanje što bi trebalo je dobiti časopis na vrijeme i prije svih nas dežurnih drk... koji kupimo bug kad nas je volja i kad nam odgovara.

 

ovdje povrh svega kolega još troši svoje vrijeme.

 

puna podrška kolegi i da mu netko iz redakcije osobno uruči najnoviji Bug za ispod bora, još se stigne do kraja godine. 

bmx65 sri 27.12.2023 23:59
millennial kaže...
ja bi ih držao kao kap vode na dlanu. najmanje što bi trebalo je dobiti časopis na vrijeme i prije svih nas dežurnih drk...

 Yeah right, pa veću zaradu imaju od običnog kupca koji kupi na kiosku i to povremeno, jer pretplatu si dobio u pola cijene, a i dostava tog papira na tvoju adresu ih košta još 50% cijene časopisa.

Prava je ludorija da i dalje jedan IT časopis postoji u tiskanom izdanju, a još je veća ludorija to sve natovarit ionako prenatrpanim dostavnim službama da nose na kućne adrese, kao da nemaju pametnijeg posla.

To sve ladno treba ukinut, samo digitalni oblik i doviđenja pa neće biti plakanja.

VladRi čet 28.12.2023 00:07

da, to dolazenje je dosta ocajno, meni je jednom cak dosao u zgradu preko puta... Dosta kaoticno...

 

Ali realno, placam im support vise kao moralnu stvar, nije da mogu nesto novo procitati pa se ne nerviram previse....

 

 

eh... nemam pojma ni kada mi to cudo istice... platio 2 god odjednom...

millennial čet 28.12.2023 00:08
bmx65 kaže...
millennial kaže...
ja bi ih držao kao kap vode na dlanu. najmanje što bi trebalo je dobiti časopis na vrijeme i prije svih nas dežurnih drk...

 Yeah right, pa veću zaradu imaju od običnog kupca koji kupi na kiosku i to povremeno, jer pretplatu si dobio u pola cijene, a i dostava tog papira na tvoju adresu ih košta još 50% cijene časopisa.

Prava je ludorija da i dalje jedan IT časopis postoji u tiskanom izdanju, a još je veća ludorija to sve natovarit ionako prenatrpanim dostavnim službama da nose na kućne adrese, kao da nemaju pametnijeg posla.

To sve ladno treba ukinut, samo digitalni oblik i doviđenja pa neće biti plakanja.

 jednom kad budeš vodio nekakav biznis i imao opciju pretplate ili nešto slično vidjeti ćeš tko ti je bitniji, onaj tko je 100% siguran i čije novce znaš da stižu svaki mjesec ili netko tko ubode nešto kod tebe tu i tamo, pa makar i sa većom profitnom marginom od onog prvog.

 

a ovo oko dostave mi je suludo uopće komentirati, jasno ti je da se te dostavne služe gle čuda bave dostavom.

miki_the_pirat čet 28.12.2023 21:35
bmx65 kaže...
millennial kaže...
ja bi ih držao kao kap vode na dlanu. najmanje što bi trebalo je dobiti časopis na vrijeme i prije svih nas dežurnih drk...

 Yeah right, pa veću zaradu imaju od običnog kupca koji kupi na kiosku i to povremeno, jer pretplatu si dobio u pola cijene, a i dostava tog papira na tvoju adresu ih košta još 50% cijene časopisa.

Prava je ludorija da i dalje jedan IT časopis postoji u tiskanom izdanju, a još je veća ludorija to sve natovarit ionako prenatrpanim dostavnim službama da nose na kućne adrese, kao da nemaju pametnijeg posla.

To sve ladno treba ukinut, samo digitalni oblik i doviđenja pa neće biti plakanja.

Računaj da tisak (ne tiskanje već tisak kao distribucija) uzima 30%... bar je nekad tako bilo a ne vjerujem da je pojeftinilo. Svojeveremeno sam bio u izdavačkim vodama... krvav kruh - vjerujem da je sada još krvaviji. Pretplatnike treba držati kao kap vode na dlanu (i to dok je sunce u zenitu).

Miro pet 29.12.2023 16:26
vipe kaže...

Hvala Upravi Bug-a na promjeni dostavljača, bolje da su pucali sebi u nogu, nego dali dostavu hrvatskoj pošti.

 

 

 Nismo mi mijenjali dostavljača, nego je Hrvatska pošta "otkupila" taj posao od Tiska, a oni su svojedobno preuzeli našeg bivšeg dostavljača (nakon što je Agrokor kupio Tisak) Distri Press, koji je pak svojedobno preuzeo prvu privatnu firmu u nas specijaliziranu za dostavu tiskanica, s kojom smo imali najbolja iskustva. S tom prvom firmom (ne navodim ime jer bi bilo zbunjujuće, naime danas se tako zove jedan telekom), imali smo daleko najbolje iskustvo i s njima smo sklopili ugovor, da bismo tako riješili probleme koje smo do tada imali s - Hrvatskom poštom!

 

 Drugog izbora nemamo, ostaje samo (u slučaju problema s dostavom) pokušavati sve riješiti reklamacijama - prvo pretplatnika na pretplata@bug.hr, a onda mi šaljemo ponovno broj koji nije stigao, žalimo se pošti, pokušavamo rješavati problem. Ako se problem s dostavom iz mjeseca u mjesec stalno ponavlja i samo izaziva iritaciju kod kupca (čitatelja), bolje odustati i prebaciti se na digitalnu pretplatu.

 

 Doista mi je žao zbog neugodnosti koje si imao, ali drugog rješenja nema (uz ove cijene pretplate).

vipe ned 7.1.2024 22:26
Miro kaže...

 

 Drugog izbora nemamo, ostaje samo (u slučaju problema s dostavom) pokušavati sve riješiti reklamacijama - prvo pretplatnika na pretplata@bug.hr, a onda mi šaljemo ponovno broj koji nije stigao, žalimo se pošti, pokušavamo rješavati problem. Ako se problem s dostavom iz mjeseca u mjesec stalno ponavlja i samo izaziva iritaciju kod kupca (čitatelja), bolje odustati i prebaciti se na digitalnu pretplatu.

 

 Doista mi je žao zbog neugodnosti koje si imao, ali drugog rješenja nema (uz ove cijene pretplate).

 

Naravno da sam svaki put kontaktirao pretplata@bug.hr i gospođu Vesnu. Uz njen trud bi se ipak dočepao papirnatog izdanja.

Na žalost prosinački Bug nije stigao, umjesto njega sam dobio onaj za studeni pa sam na trenutak pomislio da se netko zahebava sa mnom, a možda mi šalju poruku da šutim, pa sam se sjetio scene iz Kuma i mahnito tražio maltezerića po kući... ipak ujutro, kad sam se otrijeznio i pogledao pečat na kuverti stvari su bile jasnije... hrvatska pošta.

Malo mi je čudno da ti kao glavni urednik Bug-a nagovaraš kupce na odustajanje od pretplate i prelazak na digitalu. Ima nas manitih koji vole navečer prije spavanja uzeti papir i listati ga lagano, ponekad se s njim pokriti po glavi...

Prebacivanje odgovornosti na hrvacku poštu i nisku cijenu pretplate mi je isto nevjerojatno, koliko se sjećam novce sam uplatio na račun vlasnika Bug-a a ne hrvatskoj pošti. Cijenu pretplate nisam ja određivao, iskreno niti neznam kolika je, ja samo hoću da svaki mjesec dobijem svoje Bug kojeg sam pošteno platio!

Za kraj mene kao kupca bi umjesto žaljenja više zanimalo kada ću ja dobiti svoj prosinački Bug...

 

Qui-Gon-Jinn ned 7.1.2024 22:30

Do prije ljeta Bug bi mi stizao oko 1-og u mjesecu. Nakon ljeta ne prije 10-og, evo još nemam novi broj. Ne krivim Bug, Miro je objasnio što se desilo, napravili su puni krug, od Pošte do Pošte, ne svojim izborom. Al da me iritira kašnjenje, iritira.

vipe pon 8.1.2024 10:09
Qui-Gon-Jinn kaže...

Do prije ljeta Bug bi mi stizao oko 1-og u mjesecu. Nakon ljeta ne prije 10-og, evo još nemam novi broj. Ne krivim Bug, Miro je objasnio što se desilo, napravili su puni krug, od Pošte do Pošte, ne svojim izborom. Al da me iritira kašnjenje, iritira.

 Dobro došao u klub 

vipe sri 10.1.2024 12:50

Radosna vijest!

Jutros, taman kad sam se spremao na benkovački sajam (takozvani Sveti deseti) kupiti nešto suhog mesa, sjekiru za drva i pokušati naći prosinački Bug, a usput "poist po kila pečenog", na balkonu se iz vedra neba pojavila žuta pošta i u njoj Bug br. 373. 

Ne kaže se u našem narodu bez razloga "treća sreća", pa je tako konačno iz trećeg pokušaja hrvacka pošta uspjela dostaviti prosinački Bug u prave ruke. 

Mojoj sreći nema kraja, odmah je uz vatricu krenulo listanje Buga.

Ostaje žal za pečenom janjetinom...

cvaja997 sri 10.1.2024 14:43
bmx65 kaže...
millennial kaže...

To sve ladno treba ukinut, samo digitalni oblik i doviđenja pa neće biti plakanja.

 Kolega, ja sam čudak. Meni papir svjesno predstavlja nešto vrijedno. Čitam novele i mange u digitalnom obliku jer ove koje mene zanimaju, zasad imaju samo strojni prijevod sa korejskog, japanskog i kineskog. Sjećam se Buga kad su recenzirali Black Ops 2 single player čini mi se. Te slike, papir, listanje nisam zaboravio, a kad je BLOPS2 izašao bila je 2012. godina!! Ovo digitalno, danas pročitam, sutra zaboravim. Uopće nemam osjećaj da je nešto bitno. Također, na faksu, ne samo isključivo ja, već solidan postotak ljudi, sve smo imali isprintano na papirima, bilješke sam pisao na papir, čak i jednostavnog programiranja je bilo nešto na papiru. Jednostavno dimenzija više. Zašto? Nemam pojma. Digitalno je najjeftinije, ali taj osjećaj kad ti posjeduješ opipljiv sadržaj... Kod mene je predivan!