Bug

BUG broj 359 - igre

Korky sri 5.10.2022 15:40

WTF bugovci?! :)

Kupim novi bag nakon ohoho godina, kad ono... Šta?

Dvije stranice šturog teksta, o dvije igre.

Ajde, onaj dio o retro novim starim računalima me ugodno iznenadio, ali ovo sa igrama... Loše.

Alfredo nr.2 sri 5.10.2022 17:48
Korky kaže...
WTF bugovci?! :)

Kupim novi bag nakon ohoho godina, kad ono... Šta?

Dvije stranice šturog teksta, o dvije igre.

Ajde, onaj dio o retro novim starim računalima me ugodno iznenadio, ali ovo sa igrama... Loše.

Previše očekuješ od Buga. Oni pišu većinom o stvarima koje prosječni hrvat ne može ili jedva si može priuštit. Kad izađe igra za 100eura oni će je prvi recenzirati.

Moding scena nikad nije bila jača, no u bugu nema šanse da otvore mjesečnu rubriku za modove ili da svako toliko recenziraju najbolje modove. Modovi su besplatni, vjerujem da je u tome problem.

 

PzKpfw sub 22.10.2022 10:06

 

Hm, ljudi griještite. BUG je vrhunski magazin koji piše o tehnologiji i kompjuterima na posebni visoko kvalitetni način.

Hm, kada i ljudi čitaju magazin o autombilima, kaj mislite da tamo piše samo o autićima kaj si mogu kupiti ljudi prosječnih primanja.

Pa, ne čitamo BUG kao prodajni oglasnik. Čitamo ga kao časopis.

 

Vrhunsko štivo.

Alfredo nr.2 sub 22.10.2022 10:52

Kada se rade recenzije hardvera, ja bi očekivao da bude riječ o hardveru koju si prosječni hrvat može priuštit. Nekad je Bug recenzirao zvučnike Genius i takve marke. Sada recenziraju zvučnike od minimalno 5000kn pa nadalje. Po meni oni jednostvano pišu za sebe i još par entuzijasta. Osobno rijetko kad nađem nešto korisno. Po meni nekad su bili puno bolji, sad su zabrazdili u neku vrstu snobizma. To pokazuju i s novom cijenom časopisa. Nekad bi uz novu cijenu časopisa imali potrebe dodati nešto ekstra da opravdaju novu cijenu, sad više ne. Postali su komotni.

Što se igara tiče, kada se bug osvrnuo na moding scenu gdje ima masu vrhunskih stvari. Ne zanima ih to jer je to puno posla, a u tome nema love. 

PzKpfw sub 22.10.2022 12:05

 

@Alfredo nr.2

 

Hm, oke...al' kada bi frendač, mi obični smrtici mogli sebi priuštiti i vidjeti kakav je to hardver, ako toliko dođe? 

Mislim da nema BUG-a? Što kada auto-moto časopis piše o Forumli 1, to ne može, a može o rabljenim automibilima?

 

Koji crni snobizam? BUG je isti decenijama. Kakav na početku, takav i sada. Točnije, svakim brojem, bolji i bolji.

Pišu oni i o jefitnijem hardveru, nije istina da je samo skuplji.

Samo to skupo je isto tako relativno. Nekome skupo, nekome ne.

 

Zvučnik od 5 somova uzimaju i audio-loveri kaj uživaju naprosto u dobrom zvuku.

 

Cijena je samog časopisa nužnost. Sve je poskupilo i još će.

 

Alfredo nr.2 sub 29.10.2022 18:33

Više sam prolistao nego pročitao zadnji Bug. Meni osobno najkorisnija tema je bila o mobilnim aplikacijama. A cijene hardvera koji recenziraju su sljedeće:

Laptop za poslovne korisnike Lenovo ThinkPad Z16 34.999kn

Laptop za slabo igranje sa RTX 3050 Asus TUF Dash 9.199kn

Kučište Be Quiet 129eura

Vodeno hlađenje Be Quiet 125eura

Tipkovnica Moonlight 109 185eura

Zvučnik Sonos Arc za 8.299kn

Zvučnici Argon Audio Fenris A5 3.039kn

Pojačalo po Bugu povoljno Yamaha A-S201 za 1.990kn

Pojačalo Denon PMA-900 HNE za 7.600kn

Zvučnik Revo SuperSignal za 2.369kn

Ne znam za koga oni to recenziraju, ja bi rekao za sebe, no možda griješim. Možda većina čitetelja kupuje cijenovno taj rang hardvera. Žena mi kaže da je Bug podsjeća na Cosmopolitan što se tiče preporuka kupnji. 

Damir22 sub 29.10.2022 19:01

Slazem se s tobom u potpunosti.

Ja sam sebe, s obzirom da i ja takve stvari smatram skupima i nedostiznima, uvjerio kako ja zivim u paralelnom svemiru, gdje ljudi zive mjesec dana od 200eura, placaju rezije, toce auto, skoluju djecu....

Pa su mi onda ustvari takve stvari super, dodju mi kao prozor u taj drugi, paralelni, bolji svemir gdje su takve cifre normalne, prosjecne, za preporuku....

Pa tako ponekad bacim oko kroz taj prozor, da vidim sta oni rade.....

Zaporožac sub 29.10.2022 19:07
PzKpfw kaže...

 

 

 Cijena je samog časopisa nužnost. Sve je poskupilo i još će.

 

Zašto ti nisi pretplatnik, obožavatelju ?

Zato što si zaposlenik Bug-a, i Bug magazin dobiješ mukte.

 

Zato ti nikada nije nitko udijelio ni žuti krton, a debelo si zaslužio i nekoliko crvenih..

No, tvoje postove ti, ili netko drugi perfidno briše, za dva dana nestanu ma koliko bili za karton.

Ranko Kukumar sub 29.10.2022 19:55
Zaporožac kaže...

Zašto ti nisi pretplatnik, obožavatelju ?

Zato što si zaposlenik Bug-a, i Bug magazin dobiješ mukte.

 

Zato ti nikada nije nitko udijelio ni žuti krton, a debelo si zaslužio i nekoliko crvenih..

No, tvoje postove ti, ili netko drugi perfidno briše, za dva dana nestanu ma koliko bili za karton.

 Ma nije to. Lik je trol. Ima svoj youtube kanal i snima retardirane videje iz kreveta sa cigarom u ustima i čeka mater da mu skuha ručak i zovne ga. Ja sam nekad isto mislio da je samo malo drukčiji pa se trudio objasniti ali onda kad je izvalio da svatko treba otići odmah van, spavat na ulici, kupiti kuću u godinu dana i tko ne uspije jadan je i glup - odustao sam. I onda mi je netko poslao njegov youtube kanal pa sam se još zbljuvao i na to. 

PzKpfw sub 29.10.2022 22:14

 

 

Kanal KakoLako koji vodi Filip Rožman, nema nikave veze sa mnom.

Samo volim taj kanal i humor koji Rož, tamo prezentira.

 

Svima bi toplo preporučio da prati kanal toga lika.

To je lik koji je skinuo bogove youtuberske scene, ogolio umišljene veličine, razbijao ozbiljene veze, rastočio na proste faktore lažni sjaj zvijezda Interneta...

I sve to radi na vrlo zabavan način.

 

 

Mainstream ga naravno ne voli, niti će ga ikada pozvati na druženje ili ga na bilo kakav način spominjati.

Al, u ova moderna vremena podsredstvom Interneta, naći će njegov kanal put do srca svakoga slobodarsko čovjeka.

 

BTW, kada sam bio mlađi u moje vrijeme nije bilo tih YT budala, nego je moj junak bio i ostao Old Shatterhand.

I dok su moj vršnjaci za katoličku punoljenost tražili zlato, bickikle, ja sam tražio pušku.

 

 

zelenapaprika sub 29.10.2022 23:21
Alfredo nr.2 kaže...

Kada se rade recenzije hardvera, ja bi očekivao da bude riječ o hardveru koju si prosječni hrvat može priuštit. Nekad je Bug recenzirao zvučnike Genius i takve marke. Sada recenziraju zvučnike od minimalno 5000kn pa nadalje. Po meni oni jednostvano pišu za sebe i još par entuzijasta. Osobno rijetko kad nađem nešto korisno. Po meni nekad su bili puno bolji, sad su zabrazdili u neku vrstu snobizma. To pokazuju i s novom cijenom časopisa. Nekad bi uz novu cijenu časopisa imali potrebe dodati nešto ekstra da opravdaju novu cijenu, sad više ne. Postali su komotni.

Što se igara tiče, kada se bug osvrnuo na moding scenu gdje ima masu vrhunskih stvari. Ne zanima ih to jer je to puno posla, a u tome nema love. 

 Jedna osoba me je nedavo uvjeravala kako oni (BUG-ovci) svoj posao rade - dobro. Jer časopis još postoji i prodaje se. Djelomično se mogu složiti, jer taj argument stoji. Meni su isto neke teme broja ponekad čudne, ali što mogu. Kada mi se ne sviđa najava broja, ne kupim ga. Mislim da oni mogu bolje, ali to je samo moje mišljenje. Neke teme neću nikada vidjeti u BUG-u.

zelenapaprika sub 29.10.2022 23:22
PzKpfw kaže...

 

@Alfredo nr.2

 

Hm, oke...al' kada bi frendač, mi obični smrtici mogli sebi priuštiti i vidjeti kakav je to hardver, ako toliko dođe? 

Mislim da nema BUG-a?


 

 Ti si, nadam se, svjestan godine u kojoj živiš i da je sve podređeno internetu, na kojem je manje, više, sve dostupno?

zelenapaprika sub 29.10.2022 23:32
Alfredo nr.2 kaže...

Više sam prolistao nego pročitao zadnji Bug. Meni osobno najkorisnija tema je bila o mobilnim aplikacijama. A cijene hardvera koji recenziraju su sljedeće:

Laptop za poslovne korisnike Lenovo ThinkPad Z16 34.999kn

Laptop za slabo igranje sa RTX 3050 Asus TUF Dash 9.199kn

Kučište Be Quiet 129eura

Vodeno hlađenje Be Quiet 125eura

Tipkovnica Moonlight 109 185eura

Zvučnik Sonos Arc za 8.299kn

Zvučnici Argon Audio Fenris A5 3.039kn

Pojačalo po Bugu povoljno Yamaha A-S201 za 1.990kn

Pojačalo Denon PMA-900 HNE za 7.600kn

Zvučnik Revo SuperSignal za 2.369kn

Ne znam za koga oni to recenziraju, ja bi rekao za sebe, no možda griješim. Možda većina čitetelja kupuje cijenovno taj rang hardvera. Žena mi kaže da je Bug podsjeća na Cosmopolitan što se tiče preporuka kupnji. 

 Laptopi: to je naša tužna europska stvarnost koju uništavaju porezi i nameti. Kada gledam cijene koje prezentiraju malo ozbiljniji recenzenti na YT-u u dolarima, vidim da ima i normalnih cijena, a i sam sam se u to uvjerio istražujući ponudu u SAD-u. Kreće razdoblje popusta i do Božića i Nove godine preko velike bare bit će krasnih popusta. A kod nas? Bolje je ne pitati. Tako je bilo i prije ove zadnje inflacije. Nekada je IBM-ov Thinkpad bio san mnogih i koštao je 48 000 kuna. Moj kolega kupio je neki 2-in-1 tablet davnih dana za 19 000 kuna (moglo mu je bit da toliko potroši), dok su tableti bili užasno skupi . Nakon toga je došao veliki pad cijena i laptopi su postali pristupačni gotovo svima, osim high-end modela. Sada smo opet u nekom dobu nenormalnih cijena koje običnom čovjeku onemogućavaju dolazak do opreme. Kada se sami recenzenti tjuberi zgražaju nad cijenama, svjesni da je to previše za običnog čovjeka, onda znaš koliko je sati.

 

Ovaj dio s pojačalima i zvučnicima. Fakat mi nije jasno na koga ciljaju? Na bivše čitatelje ugašenih hi-fi časopisa?

PzKpfw ned 30.10.2022 07:35

 

@zelenapaprika

 

Hm, da dostupno je sve na Internetu. Da, al' to nikaj ne znači, ako nije sistematizirano.

 

Jedno je autorski text, jedno je testiranje sa strane autora koji piše svoje dojmove o nekome proizvodu. 

A, drugo je klikanje, gledanje, itd. 

 

Prvo je visoko kvalitetni profesionalizam kaj radi BUG i bugovci, a drugo je amaterizam i krevljenje pozera po Interentu i izigravanje(glumljenje) nekih strućnjaka.

 

Netko bi vrlo pogrešno zaključio da forma časopisa danas nije potrebna. Ne, ona je potrebna više, nego ikada prije. Naime, danas nastaje prava šuma informacija, gdje sve vrvi od amaterizam, slabosti i laži.

Fake jedan veliki.

 

BUG je neprikosnoveni medij, koji prkosi svim vremenskim nedaćama, preživio rati, potres, bez obzira na protok vremena naš BUG prkosi svemu.

Prevalio BUG 30 godina, te ne misli stati. Za 300 godina znati će se za naš BUG-

BUG je neuništiv.

BUG je visoka kvaliteta, rad, red, disciplina, visoka radna etika.

BUG, rula nadmoćno!!

 

BUG je institucija.

BUG će nadživjeti sve nas.

 

 

------------------------------------------

Ne imputirajte našem BUG- za nešto loše, kaj testira "skupi" hardver. Pa, auto-magazini testiraju i pišu o autima koji isto tako nisu baš za svačiji džep.

Moj pogotovo.

Zaporožac ned 30.10.2022 08:15

Bug kupujem redovno iz nostalgije.

Da je svako izdanje sadržajno za kupiti, NIJE. Kad se već diviš toj budali s jubitoa, jer on navodno razbija tabue, tako trebaš i ti.

Nije svaki broj takav da bi trebao u prodaju, realnost.

 

Danas je i teško napumpati svaki mjesec magazin nečim kvalitetnim.

 

btw;

 

Stojim i dalje iza toga da si zaposlenik Bug-a, imaš drugi profil s kojim pišeš normalno, vjerojatno si Supermoderator, slutim i tko. 

PzKpfw ned 30.10.2022 08:37

 

 

Hm, opet off-topic sa moje strane.

 

Nisam zaposlenik BUG-a, niti moderator, niti sam u bilo kojoj drugoj ulozi, nego forumaškoj.

Nema i ne postoje nikakve zakulisne igre.

Forumaš BUG-ovog foruma, navijač, čitatelj i poštovatelj BUG-a.

 

To je to!!

Ne potežite više to po forumu.

 

zelenapaprika ned 30.10.2022 10:50
PzKpfw kaže...

 

@zelenapaprika

 

Hm, da dostupno je sve na Internetu. Da, al' to nikaj ne znači, ako nije sistematizirano.

 

Jedno je autorski text, jedno je testiranje sa strane autora koji piše svoje dojmove o nekome proizvodu. 

A, drugo je klikanje, gledanje, itd. 

 

Prvo je visoko kvalitetni profesionalizam kaj radi BUG i bugovci, a drugo je amaterizam i krevljenje pozera po Interentu i izigravanje(glumljenje) nekih strućnjaka.

 

Netko bi vrlo pogrešno zaključio da forma časopisa danas nije potrebna. Ne, ona je potrebna više, nego ikada prije. Naime, danas nastaje prava šuma informacija, gdje sve vrvi od amaterizam, slabosti i laži.

Fake jedan veliki.

 

BUG je neprikosnoveni medij, koji prkosi svim vremenskim nedaćama, preživio rati, potres, bez obzira na protok vremena naš BUG prkosi svemu.

Prevalio BUG 30 godina, te ne misli stati. Za 300 godina znati će se za naš BUG-

BUG je neuništiv.

BUG je visoka kvaliteta, rad, red, disciplina, visoka radna etika.

BUG, rula nadmoćno!!

 

BUG je institucija.

BUG će nadživjeti sve nas.

 

 

------------------------------------------

Ne imputirajte našem BUG- za nešto loše, kaj testira "skupi" hardver. Pa, auto-magazini testiraju i pišu o autima koji isto tako nisu baš za svačiji džep.

Moj pogotovo.

 Na internetu postoji itekako sistematizirano znanje. Samo ga treba znati pronaći. Ako je tebi papirnati časopis izvor informacija o novostima, onda jako kasniš za svime i imaš vrlo ograničen pogled u to što je novoga jer internet naprosto nudi više sadržaja. O svemu.

 

Na internetu postoje vrlo detaljni prikazi svega što se nudi u prodaji u svijetu, samo se moraš potruditi i pronaći takve izvore koji pokrivaju tvoje interese. I to je bogatstvo interneta. Imaš izbor. A u časopisu nemaš. Što je na papiru, to je fiksirano i usto si to još platio. Ako ti se to ne sviđa, popušio si novac.

 

Da, na Youtubeu ima svega i svačega. Ali možeš prepoznati sadržaj od kojega imaš koristi i onaj od kojega nemaš.

 

Skupi hardver. Hvala, ali ne želim čitati o tome, a da to zahvaća veći dio nekog broja časopisa.