Automobili

Kupnja novih ljetnih guma

Bernard Huky Hux ned 18.4.2021 15:56

Ja sam kupio od njih i gume i felge. Platio sam karticom i kroz 2 tj odprilike GLS mi je sve to dostavio. Dobio sam uredno tracking. Nemam zamjerke. Da opet kupujem od tamo bi naručio ponovno. 
Sjedište im je u Andori, a paket je poslan iz njemačke baš od proizviđača, u mom slučaju Borbet i Continental.

Crni Megane uto 4.5.2021 15:26

Vozim Megane od 2013 godine. Kad sam ga kupila imao je ljetne gume Bridgeston, a zimske sam kupila Continental. Od 2013. nisu niti jedne mijenjane, a auto je napravio 150 000 km i nikakvih problema nisam imala sa gumama, iako bi neki rekli da sam luda jer ih nisam mijenjala. 

Sad planiram kupiti oboje nove i gledam ljetne. Ljetne su dimenzije 205/60/16 (iako su mi u prometnu napisali 205/65/16!, ali sam naknadno dala upisati one koje su i bile na autu). U uži izbor ulaze: Bridgestron Turanza T005, Conti Premium Contact 5 i i Hankook Ventus Prime 3. 

Hankook mi je preporučio vulkanizer i kaže da su odlične, ali čitam da su loše na mokroj cesti i da ne traju dugo. Ima li netko iskustva?
Znam da sigurno mi neće opet trajati 7-8 godina kao ove koje sam imala, ali ne bi htjela baš pogriješiti, a razlika je nekih 160 kn u cijeni...

 

nixass uto 4.5.2021 15:31

Conti Premium Contact 5 su meni dosle na autu (BMW 2 AT), ovo ljeto ce im biti 6. sezona (40ak tisuca km), nakon toga vjerojatno u otpad iako je ripna jos solidna.

dimenzija je ko i tvoja, 205/60 R16, na gumu se ne mogu ni najmanje zaliti.

domac5 uto 4.5.2021 16:47
Crni Megane kaže...

Vozim Megane od 2013 godine. Kad sam ga kupila imao je ljetne gume Bridgeston, a zimske sam kupila Continental. Od 2013. nisu niti jedne mijenjane, a auto je napravio 150 000 km i nikakvih problema nisam imala sa gumama, iako bi neki rekli da sam luda jer ih nisam mijenjala. 

Sad planiram kupiti oboje nove i gledam ljetne. Ljetne su dimenzije 205/60/16 (iako su mi u prometnu napisali 205/65/16!, ali sam naknadno dala upisati one koje su i bile na autu). U uži izbor ulaze: Bridgestron Turanza T005, Conti Premium Contact 5 i i Hankook Ventus Prime 3. 

Hankook mi je preporučio vulkanizer i kaže da su odlične, ali čitam da su loše na mokroj cesti i da ne traju dugo. Ima li netko iskustva?
Znam da sigurno mi neće opet trajati 7-8 godina kao ove koje sam imala, ali ne bi htjela baš pogriješiti, a razlika je nekih 160 kn u cijeni...

 

 Ako radis tak malo kilometara da se ne mogu ni potrosit onda michelin i continental.. Hankook nema sanse da ne izgubi svojstva osjetno vec nakon 3.sezone