prorok sri 27.12.2023 15:48

Bok ljudi,

 

roditeljima je, nakon 15 god, crko dvd player kojeg su svakodnevno koristili za slušat radio, tu i tamo (možd jednom mjesečno) bi stavili cd za slušat il dvd za gledat. postoji li još uvijek nešto takvo?

 

Probao sam guglat i nisam ništa konkretno pronašao. Ima ovih nekih soundbarova ali mislim da tu nema ni DVD ni radio, tj to su samo zvučnici?

 

Na slici je taj stari uređaj.

Vavoom sri 27.12.2023 22:37
prorok kaže...

Bok ljudi,

 

roditeljima je, nakon 15 god, crko dvd player kojeg su svakodnevno koristili za slušat radio, tu i tamo (možd jednom mjesečno) bi stavili cd za slušat il dvd za gledat. postoji li još uvijek nešto takvo?

 

Probao sam guglat i nisam ništa konkretno pronašao. Ima ovih nekih soundbarova ali mislim da tu nema ni DVD ni radio, tj to su samo zvučnici?

 Nažalost, all-in-one kućna kina (poput tog Sanya) se više ne proizvode, a neki SB-ovi imaju u sebi internet radio player (najčešće TuneIn), npr. Samsung Q900C ali on nema ugrađen DVD/Blu-Ray player

 

 

Eventualno moš uzet neki polovan s Njuške, ja bi ti preporučio da gledaš neki koji je novije proizvodnje (od 2008-09 pa na dalje) i još ak im je TV nekog renomiranog branda uzmi im KK istog branda kao i TV, zbog CEC-a i lakše funkcionalnosti, ili im uzmi neki entry-level AVR + BD player i spoji postojeće zvučnike osim woofera, jer je 100% pasivni (nema pojačalo u sebi), a većina AVR-a, posebno noviji, zahtjevaju aktivne woofere, ali to ti je dodatni trošak...

millennial čet 28.12.2023 00:05
prorok kaže...

Bok ljudi,

 

roditeljima je, nakon 15 god, crko dvd player kojeg su svakodnevno koristili za slušat radio, tu i tamo (možd jednom mjesečno) bi stavili cd za slušat il dvd za gledat. postoji li još uvijek nešto takvo?

 

Probao sam guglat i nisam ništa konkretno pronašao. Ima ovih nekih soundbarova ali mislim da tu nema ni DVD ni radio, tj to su samo zvučnici?

 

Na slici je taj stari uređaj.

 nažalost ili na sreću ta je tehnologija stvar prošlosti. sada uzmeš soundbar koji u sebi ima wifi pa može streamati direktno spotify ili slično, a imaš i modele koji imaju ugrađen FM radio. za gledanje uzmeš TV stick, za "šaku" eura se nabavi Firestick 4k ili Xiaomi TV stick 4k i sve si riješio. starci mogu slušati glazbu, radio, a bome i gledati serije, filmove, hrt (skineš hrti app), youtube...

prorok čet 28.12.2023 12:56
millennial kaže...
prorok kaže...

Bok ljudi,

 

roditeljima je, nakon 15 god, crko dvd player kojeg su svakodnevno koristili za slušat radio, tu i tamo (možd jednom mjesečno) bi stavili cd za slušat il dvd za gledat. postoji li još uvijek nešto takvo?

 

Probao sam guglat i nisam ništa konkretno pronašao. Ima ovih nekih soundbarova ali mislim da tu nema ni DVD ni radio, tj to su samo zvučnici?

 

Na slici je taj stari uređaj.

 nažalost ili na sreću ta je tehnologija stvar prošlosti. sada uzmeš soundbar koji u sebi ima wifi pa može streamati direktno spotify ili slično, a imaš i modele koji imaju ugrađen FM radio. za gledanje uzmeš TV stick, za "šaku" eura se nabavi Firestick 4k ili Xiaomi TV stick 4k i sve si riješio. starci mogu slušati glazbu, radio, a bome i gledati serije, filmove, hrt (skineš hrti app), youtube...

 Eh da je tako lako. Teško oni svladavaju nove tehnologije. Ovdje je to bio jedan klik na daljinskom i paf, slušaju radio.

 

Nariktao sam im na TVu aplikaciju, al to zahtjeva da prvo upale TV pa kliknu početni zaslon, pa kliknu na aplikaciju "my radio", pa ili na library ili na recently i onda još jedan klik na stanicu koju žele slušat. Stim da uzmi u obzir da nikad nisu koristili nikakve aplikacije na tvu, čak ni netflix ni youtube.

 

Isto tako, ne žele da ovise o internet vezi koja zna bit slaba i pucat.

 

ali hvala svakako

Maskeron čet 28.12.2023 13:09

Danas neizvedivo.

Ja sam bio u sličnoj situaciji. Roditelji su preminuli prije dvije godine, no uredno su koristili sličnu kombinaciju.

Moje staro pojačalo i tuner iz 90-ih.

Naravno, na tom Technics tuneru sam memorirao sve stanice i trebali su samo uključiti pojačalo koje je pamtilo ulaz za tuner.

DVD su imali sa strane. Na 700mb CD-u, imali su nabacanu gomilu mp3-ca. Nije bila opcija da shvate korištenje foldera na cd-u, nego je sve bilo random nabacano.

Ubacili bi DVD od mojih snimaka kamerom.

Trebalo mi je dvije godine da ih utreniram za whatsapp na jednom tabletu. Koji sam ja naravno kontrolirao teamviewerom. Kada nešto zapne, samo kažem..dodirno plavu ikonicu sa strelicom i bili bi spojeni na moj tw acc.

 

Mobiteli su bili stari preklopni samsunzi. Bonove bi ja punio online.

U potpunosti te razumijem i shvaćam da si u skučenoj izvedbi.. posebno u današnje vrijeme gdje je poništen bilo kakav analogni ili poluanalogni koncept, donekle shvatljiv generacijama koje su nas odgajale uz RIZov crno bijeli tv.

 

 

millennial čet 28.12.2023 14:48
prorok kaže...
millennial kaže...
prorok kaže...

Bok ljudi,

 

roditeljima je, nakon 15 god, crko dvd player kojeg su svakodnevno koristili za slušat radio, tu i tamo (možd jednom mjesečno) bi stavili cd za slušat il dvd za gledat. postoji li još uvijek nešto takvo?

 

Probao sam guglat i nisam ništa konkretno pronašao. Ima ovih nekih soundbarova ali mislim da tu nema ni DVD ni radio, tj to su samo zvučnici?

 

Na slici je taj stari uređaj.

 nažalost ili na sreću ta je tehnologija stvar prošlosti. sada uzmeš soundbar koji u sebi ima wifi pa može streamati direktno spotify ili slično, a imaš i modele koji imaju ugrađen FM radio. za gledanje uzmeš TV stick, za "šaku" eura se nabavi Firestick 4k ili Xiaomi TV stick 4k i sve si riješio. starci mogu slušati glazbu, radio, a bome i gledati serije, filmove, hrt (skineš hrti app), youtube...

 Eh da je tako lako. Teško oni svladavaju nove tehnologije. Ovdje je to bio jedan klik na daljinskom i paf, slušaju radio.

 

Nariktao sam im na TVu aplikaciju, al to zahtjeva da prvo upale TV pa kliknu početni zaslon, pa kliknu na aplikaciju "my radio", pa ili na library ili na recently i onda još jedan klik na stanicu koju žele slušat. Stim da uzmi u obzir da nikad nisu koristili nikakve aplikacije na tvu, čak ni netflix ni youtube.

 

Isto tako, ne žele da ovise o internet vezi koja zna bit slaba i pucat.

 

ali hvala svakako

 uvijek možeš kupiti polovno isto ili slično što su do sada imali, ako ne ide nova tehnologija.