Audio i video alati

Optički audio kabel + receiver + tv

Sentinelx sub 15.4.2023 09:45

Pozdrav,

 

Posjedujem lg c2 i denon XR2200, plan je bio kupiti još sounbar ali sam u postavkama tv-a vidio opciju "uređaj optičkig izlaza + zvučnik tv-a" i nadao se da mogu koristi samostojeće zvučnike i zvuk sa televizora, kupio sam optički kabel ali ta varijanta ne radi. Zna li možda netko u čemu je problem?

Zaporožac sub 15.4.2023 09:56

To sa soundbarom radi bez greške, no s tim tvojim čudom može biti nekompatibilnosti...

Tvoj denon XR2200 ima dva optical IN  ... trebalo bi, ali sam čuo dosta ljudi da im ne radi ni HDMI ni optički kod tih pojačala i risivera.

 

Da li ti uopće radi zvuk kad spojiš televizor samo s optičkim kabelom bez opcije  optical+ zvučnici tv-a, znači samo "optical" ?

 

Ako radi, ne znam što će ti soundbar ili denon xr2200 + zvučnici tv.a ?!

 

Bitno je da radi preko optike, a ostalo je nebitno.

 

Ako baš imaš novaca kupi si soundbar pa će ti raditi optical+zvučnici tv-a bez problema.

 

Preporuka   

 

 

 

Ja sam siromašniji pa sam si kupio LG SN4 soundbar i sve radi kao podmazano..

Sentinelx sub 15.4.2023 10:38

Ti siromašniji? Pa ja sam si samo kabel kupio a ti imas soundbar :).

Zvuk na tvu me je iznenadio, svidjelo mi se, ima dosta izražene visoke , dobar bass ( za tv)dok  moji zvučnici nemaju baš istančane visoke  pa je bila neka ideja to sve spojiti. Prije te ideje sam imao na umu uzeti sounbar koji ti koristiš,  ako se ne varam za tu lovu je i vise nego dobar. 

60nine sub 15.4.2023 14:54

ja kad sam probao koristiti tu opciju tv zvučnika i vanjskih Edifier zvučnika spojenih preko optičkog - zvuk zbog tih zvučnika od tv-a mi je bio kao iz bačve ili manje dvorane, nisam primjetio neke benificije te kombinacije pa vratio samo na zvuk sa vanjskih zvučnika

Zaporožac sub 15.4.2023 16:42
Sentinelx kaže...

Ti siromašniji? Pa ja sam si samo kabel kupio a ti imas soundbar :).

Zvuk na tvu me je iznenadio, svidjelo mi se, ima dosta izražene visoke , dobar bass ( za tv)dok  moji zvučnici nemaju baš istančane visoke  pa je bila neka ideja to sve spojiti. Prije te ideje sam imao na umu uzeti sounbar koji ti koristiš,  ako se ne varam za tu lovu je i vise nego dobar. 

Imaš dobar stroj od Receiver-a, dodaš dva zvučnika s višim frekvencijama i riješiš problem.