Xiaomi

Xiaomi Redmi Note 8 / 8 Pro

itomic009 čet 20.1.2022 10:17

Ja imam Redmi Note 8 PRO već evo preko dvije godine i nemam problema generalno.  Koliko vidim, trenutni OS mi je 12.5.4.0 Instaliram update kako mi dođe notifikacija i to je to. Telefon radi ko metak i dalje, baterija je i dalje dosta dobra, što mi do sada ama baš nikad nije bio slučaj s prethodnim telefonima. Da samo napomenem, prije ovog sam kupovao i skuplje uređaje i degradacija baterija je bila nakon recimo prve godine jako osjetna. Ovo sada mi je preporod. A i generalno kažem nemam nikakv dojam da je telefon "usporio" za sve ono za što mob generalno i koristim. Evo, imam i jedan problemčić na zaslonu da ne bude da samo hvalim . Prije negdje 2 mjeseca mi se pojavila malo žučkasta mrlja u gornjem desnom uglu. To je ono tipično za zaslon, kada se pregrijava (ako se dobro sjećam od prijašnjih iskustava s nekim drugim telefonima). S obzirom da ne smeta u generalnoj upotrebi niti malo (jer je tako skroz u uglu gdje je inače sat pa tamo svakako ništa ne gledam) i da ne primjećujem daljnju degradaciju, barem za sada, nisam ga išao reklamirati jer mi se neda zezati sa servisom, sve brisati pa instalirati i tako dalje. Uglavnom, ta jedna mala mrlja je jedini problem s mobom u evo preko dvije godine. To mi je rekord da mi toliko dugo mob radi i više nego zadovoljavajuće. 

vrinho čet 20.1.2022 10:26

Meni je ok mob ali.... onaj problem koji sam opisivao na prošloj stranici više se nije pojavljivao ali u zadnjih nekoliko tjedana ne mogu promjeniti ringtone, prvo nisam mogao staviti nijedan custom a sad više nemogu ni ove defaultne. Nijedno rješenje s neta ne pomaže, jedino bi mislim reset riješio stvar a neda mi se zajebavati sa slaganjem svega ponovo. Ovaj miui mi se pomalo zamjerio već.

 

Edit 21.1. - stiglo ažuriranje postavki s kojim je rješen problem. Bravo xiaomi.

Nancha čet 26.1.2023 11:16

Pozdrav, 

 

Trebam pomoć ako netko zna - mogu li nekako potpuno deaktivirati tipku za uključivanje/gašenje tj. prebaciti tu funkciju na neku drugu tipku? U zadnjih nekoliko dana mi se mobitel (8 pro) svako malo sam od sebe restarta. Skužila sam jučer da kad taknem lagano tipku za paljenje (bez da klikne iako može i kliknuti ako jače stisnem) odmah se gasi ekran tj dolazi na izbornik restart/gašenje... Maknula sam maskicu ali ne znam kako je gore... 🤷🏼‍♀️ 

vrinho sub 4.3.2023 12:59

Meni je uključeno otključavanje licem i otiskom a uz to mora biti uključeno još ili uzorak ili pin ili taj uzorak ko neka dodatna sigurnost. Da, malo je glupo ali me traži da upišem uzorak jednom u 3 dana da ga ne zaboravim, osobno mi nije problem. Pa stavi pin onda, to ti neće nitko pogoditi.

zed444 čet 27.4.2023 08:01

Popunila mi se memorija na mobu i sada bih napravio factory reset pa sve ispočetka. Zna li netko kao definirati da se aplikacije ne instaliraju na internoj memoriji nego na MicroSD-u? Da li je to uopće moguće na xiaomi redmi note 8 pro?

 

hvala

ivo454 pon 19.2.2024 12:20

Jeli se kome događalo da ekran treperi, ali samo dok je vani, na mobilnoj mreži bez wifija. Znači kad sam u kući ne treperi, a kad sam vani, povremeno treperi  u svim aplikacijama. Probao sam reset mrežnih postavki, ali nije pomoglo. U poćetku sam mislio da je do ekrana, ali u kući na wifiju, nije nikad treperio.