mp3david sub 27.6.2020 11:57

Dakle otvaram ovu temu cisto da kazem par rijeci o ovom modelu.

Kupio sam ovaj model prije 2-3dana.
Mob je cisto solidan,veliki ekran,velika baterija,dobar vanjski zvucnik,kamera mi se ne cini nis posebno,malo mu fali giga rama vise,ali je okey i ovakav sa 2GB rama.Nije toliko brz,osjeti se da malo štuca,ali nista strasno s obzirom na cijenu.

Eh sad,jucer sam ubacio karticu u njega,prvo od A1 i i vidim nekako je slab signal,speedtest jedva napravi,uzasno je spor,upalim na njemu hotspot probam na laptopu nesto otvoriti i bas bas je sporo.
Ubacim karticu od tcoma i opet ista stvar.
Ostavio sam mobitel kao hotspot dok mi ne uploada jedan video na youtube,meni je od sinoc do danas jedva 50% videa uploadovalo.

Znaci,mobitel ima los prijamnik signala,i istu stvar mi tata ima i na Vivaxu Fly 5, i znam kolko se uzasno muci jer mu na netu sporo sve otvara.
Dakle moj OnePlus7 kao i prethodni uredaji sto sam imao ZTE a5 2019 i Nokia 6.1, nisu imali takvih problema.

Jedno je kad nema signala,a drugo je kad skuzis da mobitel bas ima los prijamnik,cak ni radio stanice ne uhvati bas najbolje,jedva njih 5 nade,i to je isto lose.
A fm prijamnik bez prikljucenja slusalica radi.

Mob je oke za one koji su u gradovima gdje ionako ima signala,ali u manjim mjestima,je meni bas i neupotrebljiv za internet.
Nazalost vec sam pripremio paket i u ponedjeljak ga vracam,i nadam se da ce mi vratiti novce brzo.

Mobitel je u lijepoj plavoj boji,ali eto steta,bas sam se razocarao u Xiaomi ovaj put

Ivan(4) sub 27.6.2020 12:36

Spaja li se uređaj na 4G? Imaš li prilike da ga testiraš uporedo sa nekim drugim uređajem? Globalni Redmi 8A bi trebalo da ima "čuveni" band 20 i da radi lepo i van gradova, dok ga kineska i indijska verzija nemaju. Ukoliko se zaista radi o lošem prijemu signala na uređaju, reklamirao bih ga. Sam ugrađeni SoC podržava do 150Mbps downloada i do 75Mbps uploada i ne verujem da ga je Xiaomi toliko shebao u dizajnu, pogotovo što su u pitanju plastična konstrukcija i zadnji poklopac, pa nema Faradejevog kaveza.

Darky sub 27.6.2020 12:38
mp3david kaže...
Dakle otvaram ovu temu cisto da kazem par rijeci o ovom modelu.

Kupio sam ovaj model prije 2-3dana.
Mob je cisto solidan,veliki ekran,velika baterija,dobar vanjski zvucnik,kamera mi se ne cini nis posebno,malo mu fali giga rama vise,ali je okey i ovakav sa 2GB rama.Nije toliko brz,osjeti se da malo štuca,ali nista strasno s obzirom na cijenu.

Eh sad,jucer sam ubacio karticu u njega,prvo od A1 i i vidim nekako je slab signal,speedtest jedva napravi,uzasno je spor,upalim na njemu hotspot probam na laptopu nesto otvoriti i bas bas je sporo.
Ubacim karticu od tcoma i opet ista stvar.
Ostavio sam mobitel kao hotspot dok mi ne uploada jedan video na youtube,meni je od sinoc do danas jedva 50% videa uploadovalo.

Znaci,mobitel ima los prijamnik signala,i istu stvar mi tata ima i na Vivaxu Fly 5, i znam kolko se uzasno muci jer mu na netu sporo sve otvara.
Dakle moj OnePlus7 kao i prethodni uredaji sto sam imao ZTE a5 2019 i Nokia 6.1, nisu imali takvih problema.

Jedno je kad nema signala,a drugo je kad skuzis da mobitel bas ima los prijamnik,cak ni radio stanice ne uhvati bas najbolje,jedva njih 5 nade,i to je isto lose.
A fm prijamnik bez prikljucenja slusalica radi.

Mob je oke za one koji su u gradovima gdje ionako ima signala,ali u manjim mjestima,je meni bas i neupotrebljiv za internet.
Nazalost vec sam pripremio paket i u ponedjeljak ga vracam,i nadam se da ce mi vratiti novce brzo.

Mobitel je u lijepoj plavoj boji,ali eto steta,bas sam se razocarao u Xiaomi ovaj put

 ja imam Redmi 8 pro
https://tradingshenzhen.com/en/eu-warehouse/1926-8413-xiaomi-redmi-note8pro-6gb-64gb-global.html#/30-color-color_blue/197-firmware-firmware_global_multi_ge_en_es_

moj je koštao kao i ovaj na linku, ali ima 6GB /128 GB RAM

radi ko avion (kucam u drvo da ga ne ureknem)
odlična investicija
kupljen u veljači ove godine
jedina mana ima samo 1 SIM + 1 SD card slot (ali kako je sad roaming po EU maltene ko doma, to čak više nije ni problem)

mp3david sub 27.6.2020 19:01

Isprobao sam sve moguce kombinacije i jednostavno neznam sta druge moze biti osim da ima slab prijem signala.
Primarni mob mi uvik sluzi za net i hotspot,ali ovaj to nije u stanju ponuditi.
Oneplus 7 mi ima uvijek oko 2/4crtice 4G signala,a xiaomi ima prazno polje ili jedva 1/5 crtica 4G signala.
Nije ovo prvi puta da se susrecem stim problemom.
Mislim da to nema veze koje sve frekvencije uredaj podrzava,ako mu je je prijamnik slab.
I samim time se mob pati dok se spaja na signal koji nije jak, i to dodatno crpi bateriju.

Isto tako,svaki samsung koji sam imao,on jee hvatao samo wifi mreze koji imaju jak domet.Kod susjede mi se nije htio spojiti,i otkad sam kupio Oneplus,uredno se spojio na susjedin wifi.

Nemam bas vremena za reklamacije,idem na more radit uskoro,rekli su mi da ima samo posaljem kompletan uredaj i razlog povrata...pa cu tako i napraviti.

Neznam koliko skuplji Xiaomi modeli imaju prijem signala,ali Redmi note 8 pro sam imao ja jedan dan,kad sam cuo kakav zvucnik los ima odma sam ga se rjesio,a ovaj 8a ima bas dobar zvucnik.
Stvarno nikad neznas na sta ces naletiti.

Evo cak i na slikama vidite stanje...Ostavio sam na mobu da posluzi kao hotspot,da mi upladuje video na youtube,evo sad je tek na 70% a od jucer se uplaloaduje.
Sofware update na xiaomiju mi je jucer 3h skidao,poludio sam.