Xiaomi

Xiaomi Poco X3 Pro

Overflow1984 pon 6.12.2021 19:54
R3nchi kaže...

Ozbiljno razmisljo ovom mb i sad vidim taj ghoust touch.

vidim i mi 11 lite ima nekih sranja 

 

sad tek ne znam sta da kupim.

 Ja sam imao prije Huawei, malo jacu Android verziju (nije bio Lite) .. I mogu reci da je to takvo cudo od mobitela da mi tesko rijecima opisat .. Ovaj Xiaomi X3 PRO imam cca pola godine i jos mi ne odgovara (vjerojatno ni ne bude odgovarao), iako je jaci (hardverski), ima puno bolju bateriju (i brze punjenje) .. Al, em je pre velik, em je tezak, em ima prokleti ghost touch a servis je jedino u ZGu.. Ma u kompletu, da Huawei ima Android a ne onaj svoj neki OS, ne bi mjenjao Huawei ni za kaj .. Isto tako, ne bi ni stari mob promjenio da mi nije ekran "otisao" skroz (ne zbog tog sto bi ga ostetio, nego je starost ucinila svoje), a opet nije mi se isplatilo mjenjat taj dio jer vjerojatno kosta vise nego mob vrijedi.

Marko :D pon 6.12.2021 20:13
Overflow1984 kaže...
R3nchi kaže...

Ozbiljno razmisljo ovom mb i sad vidim taj ghoust touch.

vidim i mi 11 lite ima nekih sranja 

 

sad tek ne znam sta da kupim.

 Ja sam imao prije Huawei, malo jacu Android verziju (nije bio Lite) .. I mogu reci da je to takvo cudo od mobitela da mi tesko rijecima opisat .. Ovaj Xiaomi X3 PRO imam cca pola godine i jos mi ne odgovara (vjerojatno ni ne bude odgovarao), iako je jaci (hardverski), ima puno bolju bateriju (i brze punjenje) .. Al, em je pre velik, em je tezak, em ima prokleti ghost touch a servis je jedino u ZGu.. Ma u kompletu, da Huawei ima Android a ne onaj svoj neki OS, ne bi mjenjao Huawei ni za kaj .. Isto tako, ne bi ni stari mob promjenio da mi nije ekran "otisao" skroz (ne zbog tog sto bi ga ostetio, nego je starost ucinila svoje), a opet nije mi se isplatilo mjenjat taj dio jer vjerojatno kosta vise nego mob vrijedi.

Pa Huawei ima Android. Harmony OS nije ništa drugo nego nasljednik EMUI-a. Dakle, Android OS s Huaweijevim skinom. Iako je Huawei predstavljao Harmony OS kao zamijenu za Android od toga na kraju nije bilo ništa, pa su samo dodali vlastitu temu na postojeći Android kao što to radi Samsung, Xiaomi i drugi proizvođači mobitela. Jedino što nemaš Google Play Services.

R3nchi pon 6.12.2021 21:54
Marko :D kaže...

Ako te ne smeta AMOLED ekran, A52s 5G + Galaxy Buds 2 u Telemachu za 2.480 kn.

 

Meni ti to sve isti qurac.. amoled. lcd, ips,oled.. 

htio bih obavezno gorilla glass bilo kakav, ako moze side mountetd fingerscan, 6gb rama i 128 rom. i da nije veci od 160mm i da ima endurance time bar 100+ msati. Eo poceo one plus nord gledat..

 

Overflow1984  Nakon xyz xiaomia ugl redmi i A serije.. Kupio ove godine jebb huawei nova 5t.. Nikad vise jebb mob bez zastite stakla. eo drugi put sam razbio ekran i neam volje opet 500kn davat..

Marko :D pon 6.12.2021 22:08
R3nchi kaže...

Meni ti to sve isti qurac.. amoled. lcd, ips,oled.. 

htio bih obavezno gorilla glass bilo kakav ✅, ako moze side mountetd fingerscan ❌, 6gb rama i 128 rom . i da nije veci od 160mm  i da ima endurance time bar 100+ msati   . Eo poceo one plus nord gledat..

 

Overflow1984  Nakon xyz xiaomia ugl redmi i A serije.. Kupio ove godine jebb huawei nova 5t.. Nikad vise jebb mob bez zastite stakla. eo drugi put sam razbio ekran i neam volje opet 500kn davat..

A52s 5G ima Gorilla Glass 5, postoji model 6/128, visok je 160 mm (točnije 159.9 mm) i baterija, po testu koji napravio GSMArena, ima endurance rating 113 sati. Budući da se radi o AMOLED ekranu, ako uključiš tamnu temu i smanjiš refresh rate na 60 Hz, baterija traje još duže.

 

Jedino što nema je senzor otisaka prstiju sa strane, ali mogu ti reć i da ovaj unutar ekrana radi odlično, pa čak i preko kaljenog stakla.

R3nchi uto 7.12.2021 12:06

Mislim da si me nagovorio ..nasao u santa domenici za 2500kn.

Sve mi smrdi na 6 rata.

Opcije koje sam gledo su oneplus Nord i nord ce, te oppo find 3x lite..

Zareko sma se da u zivotu necu imat samsung

e jesam govno pojeo.  

Marko :D uto 7.12.2021 15:15

Majka ga je kupila u subotu, za sada je zadovoljna. Iskustva na internetu su također pozitivna. Poco X3 Pro, a i ostali Xiaomijevi mobiteli, koliko god da su dobri s hardverske strane, sa softverske strane su katastrofa.

 

Btw uspoređujem uređaje koje si naveo, A52s 5G ispada najbolji. 

 

Javi dojmove novog moba i slušalica. 

R3nchi uto 7.12.2021 15:32

Eo bas bio s zenom u pevexu..

Imaju tamo a52.

Ne znam malo mi je pre lagan i pre plasticno ,mi djeluje na prvu.

Jos kad sam vidio da imaju redmi note 10s i poco x3 pro za 1900 i 1999kn.

Ufff ne znam ni sam.

zao mi dat tolke (2550kn a52)novce za nesto so mi nije vau.

Marko :D uto 7.12.2021 15:37

Samo pazi koji model kupuješ A52s5G. Postoji i varijanta A52 i bez 5G, to su stariji i slabiji uređaji. Također, za 2.500 kn dobiš mobitel i Samsung Galaxy Buds 2 (dođu cca. 750 kn), trenutno akcija u Telemachu i Sancta Domenici.

Moj savjet ti je da odeš do njih, oni bi ga trebali imat izloženog, pa se možeš malo poigrat s istim. Vidjet kako ti leži u ruci i te sitnice koje te zanimaju.

 

Ako ti je to previše para, Poco X3 Pro je way to go.

Tomina čet 9.12.2021 14:40

Nezz, kad se sjetim onog jadnog X3 NFC i doslovno prijetnje trgovini i servisu da mi vrate pare, nebih više nikad...

 

Tko se sjeća - famozni bug sa preglasnom slušalicom za pozive i svaki razgovor kao na razglasu.

 

 

R3nchi čet 9.12.2021 14:47

Uvjek sam low mid range mb furo kao sto rekoh. I nekako me srce boli dat vise od 2k.kn za mb.
A u tom rangu me prc ova 3 xiaomia svi nabavljivi u hrv
Poco x3 pro
Poco m3 pro
Mi 11 lite 5g.
I naso u svabiji oppo find 3x lite, 320 e, daju smart watch i mislim one air buds sluske..
Najvise me vuce m11 lite. Al opet strah me softw pizd i problema.

A52 mi pre plasticno djeluje. A kod poca mi dole chin prevelik..

Marko :D čet 9.12.2021 16:43
R3nchi kaže...
Uvjek sam low mid range mb furo kao sto rekoh. I nekako me srce boli dat vise od 2k.kn za mb.
A u tom rangu me prc ova 3 xiaomia svi nabavljivi u hrv
Poco x3 pro
Poco m3 pro
Mi 11 lite 5g.
I naso u svabiji oppo find 3x lite, 320 e, daju smart watch i mislim one air buds sluske..
Najvise me vuce m11 lite. Al opet strah me softw pizd i problema.

A52 mi pre plasticno djeluje. A kod poca mi dole chin prevelik..

Ako ne daješ više od 2.000 kn za mobitel, onda ne kupuješmid range nego low end mobitele. Ovako bi nekako išla skala po mom;

 

0 - 2.000 kn — low end

2.000 - 3.000 kn — mid range

3.000 - 4.000 kn — high end

4.000 - ∞— flagship

 

Ti bi neki mobitel ispod 2.000 kn, a da nije kinez s nestabilnim softverom; takav mobitel nećeš pronaći. Također, na uređajima ispod 2.000 kn zaboravi staklo igdje osim ekrana; to ako i uspiješ pronać, kvaliteta stakla će biti nula. Mobiteli s plastikom su za mene vrh i nema boljih.

R3nchi pet 10.12.2021 14:51

Nisam ni reko da trazim s staklom.Svaki phon koji imam odmah ide u silicon case..

Vrtim se stalno izmedju mi 11 lite 5g

 sad opet gledam poco f3 , a i nordovi mi se cine zanimljivim,.da znam da je to malo out of price.

Al recimo f3 sam naso novi za 300e..

Cak sam i realme gledo al  samo 2 imaju screen protect,preskupi su...

Marko :D pet 10.12.2021 15:18
R3nchi kaže...

Nisam ni reko da trazim s staklom.Svaki phon koji imam odmah ide u silicon case..

Vrtim se stalno izmedju mi 11 lite 5g

 sad opet gledam poco f3 , a i nordovi mi se cine zanimljivim,.da znam da je to malo out of price.

Al recimo f3 sam naso novi za 300e..

Cak sam i realme gledo al  samo 2 imaju screen protect,preskupi su...

Onda ne vidim što misliš pod time da je A52s 5G pre plastičan. Sasvim svejedno kakav je ako ga ionako držiš u maskici.

 

Obrati pozornost i na 3.5mm priključak ako imaš žičane slušalice, na verziju Bluetootha ako imaš bežične. Također, pogledaj ima li stereo ili mono zvučnik; mobiteli sa stereo zvučnicima daju jači i bolji zvuk. To je nešto na što ja osobno nisam obraćao pozornost, a sada mi na trenutnoj Xperiji fali.

R3nchi sub 11.12.2021 16:51

Kad sam. Pisao o cijeni ok možemo se rastegnut 300njak kn gore iovako ce se amex peglat.. Malo cito. MI 11 lite temu na benchmark forumu. Uz crknuce otiska prsta i nekih problema uz to, vidim i da bat zna jest g.. Find 3x lite sam otpiso. Previse love za ono sto nudi. Uzeo u obzir i ovaj novi poco m4 pro.
Ybga na gsm areni u searchu, nit ima opcija stereo zvuk, nit led notifikacija.. Da nema govnjim proc uzeo bi odma note 10s.. 4 dana vec zivim tamo.. Lol

Marko :D sub 11.12.2021 16:57

R3nchi kaže...
Kad sam. Pisao o cijeni ok možemo se rastegnut 300njak kn gore iovako ce se amex peglat.. Malo cito. MI 11 lite temu na benchmark forumu. Uz crknuce otiska prsta i nekih problema uz to, vidim i da bat zna jest g.. Find 3x lite sam otpiso. Previse love za ono sto nudi. Uzeo u obzir i ovaj novi poco m4 pro.
Ybga na gsm areni u searchu, nit ima opcija stereo zvuk, nit led notifikacija.. Da nema govnjim proc uzeo bi odma note 10s.. 4 dana vec zivim tamo.. Lol

R3nchi čet 16.12.2021 17:48
Marko :D kaže...
R3nchi kaže...
Kad sam. Pisao o cijeni ok možemo se rastegnut 300njak kn gore iovako ce se amex peglat.. Malo cito. MI 11 lite temu na benchmark forumu. Uz crknuce otiska prsta i nekih problema uz to, vidim i da bat zna jest g.. Find 3x lite sam otpiso. Previse love za ono sto nudi. Uzeo u obzir i ovaj novi poco m4 pro.
Ybga na gsm areni u searchu, nit ima opcija stereo zvuk, nit led notifikacija.. Da nema govnjim proc uzeo bi odma note 10s.. 4 dana vec zivim tamo.. Lol

 

Hvala

Ugl morat cu se odlucit izmedju poco m3 pro i poco m4 pro,,

Marko :D čet 16.12.2021 19:21
R3nchi kaže...
Marko :D kaže...
R3nchi kaže...
Kad sam. Pisao o cijeni ok možemo se rastegnut 300njak kn gore iovako ce se amex peglat.. Malo cito. MI 11 lite temu na benchmark forumu. Uz crknuce otiska prsta i nekih problema uz to, vidim i da bat zna jest g.. Find 3x lite sam otpiso. Previse love za ono sto nudi. Uzeo u obzir i ovaj novi poco m4 pro.
Ybga na gsm areni u searchu, nit ima opcija stereo zvuk, nit led notifikacija.. Da nema govnjim proc uzeo bi odma note 10s.. 4 dana vec zivim tamo.. Lol

 

Hvala

Ugl morat cu se odlucit izmedju poco m3 pro i poco m4 pro,,

Onda ćeš uzet Poco M4 Pro 5G jer je noviji, ima neki IP certifikat, bolji SoC i 33W brzo punjenje. Nema smisla uzimat nešto starije i sporije.

kri uto 28.12.2021 19:13

Pozdrav,

da li netko zna zbog čega bi mi odjednom nestale slike iz galerije, odnosno albuma 'Fotoaparat'?

Na google fotografijama i dalje jesu, ali mi smeta što ih nema u galeriji. Preko noći su slike nestale, a ništa nisam brisala.

R3nchi čet 30.12.2021 09:49
Marko :D kaže...
R3nchi kaže...
Marko :D kaže...
R3nchi kaže...
Kad sam. Pisao o cijeni ok možemo se rastegnut 300njak kn gore iovako ce se amex peglat.. Malo cito. MI 11 lite temu na benchmark forumu. Uz crknuce otiska prsta i nekih problema uz to, vidim i da bat zna jest g.. Find 3x lite sam otpiso. Previse love za ono sto nudi. Uzeo u obzir i ovaj novi poco m4 pro.
Ybga na gsm areni u searchu, nit ima opcija stereo zvuk, nit led notifikacija.. Da nema govnjim proc uzeo bi odma note 10s.. 4 dana vec zivim tamo.. Lol

 

Hvala

Ugl morat cu se odlucit izmedju poco m3 pro i poco m4 pro,,

Onda ćeš uzet Poco M4 Pro 5G jer je noviji, ima neki IP certifikat, bolji SoC i 33W brzo punjenje. Nema smisla uzimat nešto starije i sporije.

 

Zena iznenadila za bozic s F3. Eo privikavam se.

Nemo nemo pet 31.12.2021 12:52
kri kaže...

Pozdrav,

da li netko zna zbog čega bi mi odjednom nestale slike iz galerije, odnosno albuma 'Fotoaparat'?

Na google fotografijama i dalje jesu, ali mi smeta što ih nema u galeriji. Preko noći su slike nestale, a ništa nisam brisala.

 Uključeno prebacivanje na Google Fotografije radi oslobađanja prostora na telefonu?

Overflow1984 sri 23.2.2022 09:40

Pozdraf ekipa.

 

Jel tko ima kakvih problema s baterijom? Mobitel mi se preko noci isprazni za cca 30%, što mi se cini poprilicno puno. Teoretski mi se baterija, uz ne pre veliko korištenje, isprazni za dana (ma niti dan ne traje). Do pred par dana je bez problema trajala baterija 2 dana, s tim da apsolutno ništa novo nisam nasnimio.

 

Ima itko kakvu ideju, kako bi mogao otkriti di je problem?

 

Mobitel je kupljen u šestom mjesecu, garanciju imam .. Na kraju cu jos uz onaj "ghost touch" i probleme s baterijom navesti.. Opce ne znam sto ce sljedece biti.

 

Imam osjecaj da je Xiaomi previše "nabrijan" mobitel, s obzirom na to kolko je testiran i dorađen. Samo glavno da se stavi nešto van, u prodaju.

 

Hvala.

Overflow1984 sri 23.2.2022 15:56
Marko :D kaže...

Jesu ti se u zadnje vrijeme ažurirale neke aplikacije? Ako da, moguće je da neka od njih cucla bateriju. Također, restartaj ga ako nisi duže vrijeme.

 Nesto sam apdejtal, moram vidit sto tocno .. Al to bi jedini razlog mogao biti .. Samo, ne znam kako rješiti to ..

 

S druge strane, jesam restartao mobitel vec 2 - 3 puta .. Nije ništa pomoglo .. Baš me zanima kako bude išlo preko noci opet.