Xiaomi

Xiaomi Poco F2 Pro

MUĆAK sub 13.3.2021 15:59

Stručnjaci imam jedan problem pored A1 Sim ubacio sam u drugi slot  Bon bon Sim i kad odaberem da Internet koristim preko

Bon bon SIMa  ne može  , jedino ako izvadim 

A1 SIM  iz slota i ostane samo Bon bon .

Obrnuto ako  koristim Internet preko A1

 i Bon bon SIM je u drugom slotu

 sve je OK i nema nikakvih problema .

 

U čemu je problem.

 

Evo dolje postavke ...

 

 

 

nike098 sub 13.3.2021 17:59
MUĆAK kaže...

Stručnjaci imam jedan problem pored A1 Sim ubacio sam u drugi slot  Bon bon Sim i kad odaberem da Internet koristim preko

Bon bon SIMa  ne može  , jedino ako izvadim 

A1 SIM  iz slota i ostane samo Bon bon .

Obrnuto ako  koristim Internet preko A1

 i Bon bon SIM je u drugom slotu

 sve je OK i nema nikakvih problema .

 

U čemu je problem.

 

Evo dolje postavke ...

 

 

 

 Provaj promjenit slotove prvo a 1 u slot 1 bon bon slot 2 pa obrnuto, ja imam a1 u slot 1, tcom u slot 2.

Ako ti ni to ne pomognekoristi a1 internet😄. Jedino ako bon bon ima 5g tada ako je to nastimano tada se moze samo jedan slot koristit.

MUĆAK ned 14.3.2021 17:38
nike098 kaže...
MUĆAK kaže...

Stručnjaci imam jedan problem pored A1 Sim ubacio sam u drugi slot  Bon bon Sim i kad odaberem da Internet koristim preko

Bon bon SIMa  ne može  , jedino ako izvadim 

A1 SIM  iz slota i ostane samo Bon bon .

Obrnuto ako  koristim Internet preko A1

 i Bon bon SIM je u drugom slotu

 sve je OK i nema nikakvih problema .

 

U čemu je problem.

 

Evo dolje postavke ...

 

 

 

 Provaj promjenit slotove prvo a 1 u slot 1 bon bon slot 2 pa obrnuto, ja imam a1 u slot 1, tcom u slot 2.

Ako ti ni to ne pomognekoristi a1 internet😄. Jedino ako bon bon ima 5g tada ako je to nastimano tada se moze samo jedan slot koristit.

 

 

Riješeno ,

dakle  u ovakvoj kombinaciji  da bi oba SIMa bila u mobu  a mogao koristiti Internet  preko

Bon bona njihova SIM ica mora obavezno biti u

 slotu br.1 a SIM A1 u slotu 2 , 

obrnuta kombinacija ne utječe na  SIM A1  .

 

Dolje su izmjerene najveće brzine na istom mjestu u stanu  i najveće su moguće u tom trenutku obje su na 4G+ .

 

Cojonero ned 14.3.2021 18:33

Nabavio mob prije par dana i imam problem da što god stavim skidati čim se ekran ugasi to ide puževim koracima. Onda opet poleti čim se ekran upali. Danas se skidao neki system update i imao identičnu situaciju. Znači nije išlo skidanje preko Chromea ili nekog drugog browsera. Ima neka fora da nešto moram uključiti/isključiti?

c_danil0o ned 14.3.2021 19:38

Pozz, ne znam u cemu je problem sa tim preuzimanjima, ali da te pitam nesto drugo. Planiram uzeti taj mobitel ali koliko vidim postoji dosta cest problem sa green tintom na velikom broju primjeraka. Da li ti imas taj problem ili neko drugi sa foruma ko posjeduje telefon? Moze se uociti u tamnoj prostoriji kada se upali anti flicker mod i smanji osvjetljenost ispod 10% i prikaze neka slika sive boje na displeju(npr udjes u google play na dark modu),  tada se pojavi zelena boja na ivicama ekrana.

MUĆAK ned 14.3.2021 20:38
c_danil0o kaže...

Pozz, ne znam u cemu je problem sa tim preuzimanjima, ali da te pitam nesto drugo. Planiram uzeti taj mobitel ali koliko vidim postoji dosta cest problem sa green tintom na velikom broju primjeraka. Da li ti imas taj problem ili neko drugi sa foruma ko posjeduje telefon? Moze se uociti u tamnoj prostoriji kada se upali anti flicker mod i smanji osvjetljenost ispod 10% i prikaze neka slika sive boje na displeju(npr udjes u google play na dark modu),  tada se pojavi zelena boja na ivicama ekrana.

 

Ako ti mogu pomoći  ja ga imam  cca. 2 mj. i to do sada sa zaslonom nisam uočio  niti u jednoj app.  evo sad sam napravio snimak zaslona  sa uključenim AF modom i svjetlinom ispod 10 % 

pa vidi i sam , e sad možda neke serije imaju taj problem  a neke ne zavisi koja serija dispaya je ugrađena u koji mobitel valjda je to to .

 

Poco F2  je više nego solidan mob za taj novac 

ima nekih pizdarija kod softwara  npr. dialer mu je živi očaj za  organizaciju kontakata  nepregledan i loš, 

inače  mobitel je dosta 

dugačak ,težak i opasno sklizak iza bez  maske  da su ga napravili samo malo hrapavijim bilo bi bolje  jer kad ga staviš u masku to nije to

 to ti je isto kao da žena napravi najskuplju frizuru i onda navuče šubaru na glavu .

Moja ocjena za sada  4+ .

Preporuka svakako .

MUĆAK ned 14.3.2021 20:43
Cojonero kaže...
Nabavio mob prije par dana i imam problem da što god stavim skidati čim se ekran ugasi to ide puževim koracima. Onda opet poleti čim se ekran upali. Danas se skidao neki system update i imao identičnu situaciju. Znači nije išlo skidanje preko Chromea ili nekog drugog browsera. Ima neka fora da nešto moram uključiti/isključiti?

 

Po meni  bi moglo biti  u opciji

Ušteda baterija za app.

tu pogledaj  jer ako je  sve OK sa

brzinom preuzimanja sa uključenim zaslonom  a nije sa isključenim 

onda bi to mogao biti problem .

 

MUĆAK uto 23.3.2021 17:50

 

Trebam preporuku za kaljeno staklo zaslona i za modul kamere , inače nisam skidao zaštitnu foliju koja je došla na njemu i i sa njom otisak oba palca radi super čak i kad su mokri baš sam to isprobao .

Nego bojim se ako mi ispadne da će otići i zaslon i modul kamere u gnjurac  koji je totalno nezaštićen i kad ga stavljaš na stol ili bilo gdje sa okrenutom kamerom prema dolje iako ga držim u origanal maskici ali ona je gotovo ravna sa kamerom .

I dali je problem staviti ili poslije skinuti ta kaljena stakla sa zaslona i modula kamere  ono dali ostanu kakvi tragovi na staklu.

 

Evo pronašao sam na jednom web.shopu kod nas  jedno i drugo kalj.staklo  vidim da je to iz Kine puno  jeftinije ali treba čekati ...

pa što mislite isplati li se to sa ovog shopa i kvaliteta .

 

https://gizzmo.hr/xiaomi/redmi-k30-pro-poco-f2-pro/zastita-zaslona

Mario20 sri 31.3.2021 01:42

Za kaljeno staklo preko ebaya sam kupio ovo (2x komada u 1 pakiranju) https://www.ebay.com/itm/2x-Full-Cover-for-Xiaomi-Poco-F2-Pro-9H-Tempered-Glass-Screen-Protector-Film/363038063355. Navedeno kaljeno staklo ne ostavlja nikakve mjehuriće zraka (osim čestica ako se ne očiste). Za modul kamere https://www.ebay.com/itm/2x-Xiaomi-Poco-F2-Pro-Kamera-Schutz-Folie-Panzerfolie-Hart-Glas-Full-Cover-9H/402637407093?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649 kupio sam ovo (također 2x komada u 1 pakiranju). Za stavljanje / skidanje nema problema i ne ostaju nikakvi tragovi. Inače navedeni proizvodi na ebay deu su mnogo jeftiniji nego pod domaćim web shopovima i došli su mi za cca 4 radna dana.

 

Nakon nekih cca 40-45 dana s mobitelom i Spigen maskom i gore navedenim kaljenim staklima (ne folije, već stakla) zadovoljan sam zaštitom. 3 dana trajanja baterije bez punjenja uz neko srednje korištenje (poruke, whatsapp, pozivi, koji yt video, wifi). Nisam ga updateao na MIUI 12 (zbog bugova). Jedino što mi ide na živce su obavijesti na zaključanom zaslonu i MIUI task manager (popis aktivnih aplikacija, tj izgled) kada prebacujem između aktivnih aplikacija.

clint55 ned 4.4.2021 10:27

Uskoro ću trebat uzet novi mob pa mi je u užem izboru ovaj model. Također razmišljam i o Redmi Note 10 pro koje je nedavno predstavljen, znam da nije ista klasa uređaja ali za tu cijenu nudi jako puno.

 

Molio bih mišljenje isplati li se u ovom trenutku uzimati Poco f2 pro ili ima nešto bolje po pitanu odnosa cijene i mogućnosti/performansi (ne mora biti xiaomi), ili će uskoro bit u prodaji neki njihov novi najavljeni model koji je bolji izbor za te novce.

Stalno im izlaze novi modeli koj se previše ne razlikuju teško mi to pratit već. Planiram kupovinu kroz narednih mjesec -dva.

 

Trajanje baterije mi je bitna stavka, kamera ne mora bit najbolja u klasi ali je bitno da je dobra za taj cjenovni rang, i ekran hoću AMOLED, opcije s LCD ekranima ne dolaze u obzir. Kad se jednom oči naviknu na OLED nema povratka

MUĆAK ned 4.4.2021 17:54
Gogo222 kaže...
Pa izašao je Poco F3.

 Neznatna poboljšanja u vidu stereo zvučnika , malo brži CPU, nešto lakši ali

lošiji zaslon i kamere ništa posebno 

kad izađe POCO F4 pro onda dolazi u razmatranje a to je do kraja ove godine kako ih Xiaomi štanca .

clint55 pon 5.4.2021 10:00

Baš gledam specifikacije f3, ne sviđa mi se što ima selfie kameru ispod ekrana, bolje rješenje mi je pop up selfie kamera nego ova rupa na ekranu. Ali to je opet stvar osobnih preferencija. Bateriju su stavili manju što uz 120hz ekran daje ipak lošiji rezultat, barem prema gsmarena testu.

 

Za sada f2 pro ipak ostaje favorit, iako nemam ni na f3 primjedbi ozbiljnih. Samo da su ostavili selfie kameru kao na f2 pro.

 

 

MUĆAK uto 6.4.2021 13:22
Gogo222 kaže...
Po čemu lošiji zaslon ?

 

Super amoled na F2 koji je zasada fantastičan nasuprot Amoled na F3 ,  tek F4 će biti za 5  ali ni to nije bitno nego neka  više se posvete softveru i problemima .

nike098 uto 6.4.2021 15:08

Po meni procesor na f2 i f3 su male neprimjetne nijanse,cak mislim da sam procitao da na f3 vise trosi bateriju, a u funkcioniranju mobitela sve leti na f2 kao i na f3. Po meni je bolji f2 jer nema nikakvih rupica na ekranu a rjetko koristim prednju kameru, face unlock samo kad su mi masni ili sporki prsti pa kliznem po ekranu da se podigne kamera.

clint55 čet 15.4.2021 11:24

Molio bih još jednu info u vezi kamere poco f2pro - je li njegova kamera u fotgrafskom dijelu naprednija nego na redmi note 10 pro ili su tu negdje. Ni jedan nema OIS, note 10 pro ima koliko sam skužio veći senzor, ali s više piksela koje povezuje, ne znam je li to rang poco f2pro ili ispod i koliko.

 

Po recenzijama sam stekao dojam da je solidna kamera na f2pro i za noćne snimke, pa iz iskustva vas koji ga imate može li se iskoristivo nešto i po noći slikat bez stativa? Nisam neki super zahtjevan korisnik pa prema recenzijama bih rekao da je za moje potrebe odgovarajuća, ali ne vjerujem 100% recenzijama bolje ovako iz prve ruke info.

 

mar123 pon 19.4.2021 13:51

evo nakon nepunih godinu dana otkad ga imam doslo do problema s punjenjem. mobitel uopce ne prepoznaje punjac(promjenio nekoliko kablova, adaptera, struja, pc itd.), trazio sam rjesenja na internetu i vidio da se moze stisnut dva ruba gore i dole i da onda dobije kontakt, uspio sam ga tako napunit do kraja, kad se ispraznio stavim ga opet punit i ista stvar samo sto sad ni ta solucija ne funkcionira. on kad ga stisnem na rubovima dobije kontakt i display se upali i pokaze da je baterija prazna, al ne puni. 

u svem ovom tesko sranje je sto treutno zivim u ceskoj i nemam pristup niti servisima u hr niti imam drugi mobitel tu, a na ovom mi je sve, banking(koji nemam pojma kako cu osposobit ako mi se pobrise s ovog moba, a u banku u hr ne mogu). 

 

jel se netko susreo s ovako necim slicnim i ima li kakvog rjesenja?

mzopg pon 19.4.2021 21:58
mar123 kaže...

evo nakon nepunih godinu dana otkad ga imam doslo do problema s punjenjem. mobitel uopce ne prepoznaje punjac(promjenio nekoliko kablova, adaptera, struja, pc itd.), trazio sam rjesenja na internetu i vidio da se moze stisnut dva ruba gore i dole i da onda dobije kontakt, uspio sam ga tako napunit do kraja, kad se ispraznio stavim ga opet punit i ista stvar samo sto sad ni ta solucija ne funkcionira. on kad ga stisnem na rubovima dobije kontakt i display se upali i pokaze da je baterija prazna, al ne puni. 

u svem ovom tesko sranje je sto treutno zivim u ceskoj i nemam pristup niti servisima u hr niti imam drugi mobitel tu, a na ovom mi je sve, banking(koji nemam pojma kako cu osposobit ako mi se pobrise s ovog moba, a u banku u hr ne mogu). 

 

jel se netko susreo s ovako necim slicnim i ima li kakvog rjesenja?

Očisti kontakt na mobu, vjerojatno ti se skupila unutra prašina, ako ga nosiš u džepu svašta se zna nakupiti u konektoru. Mali kist ili pinel pa probaj s njim, ako ne ide štapić za uši, staviš malo alkohola na njega i očistiš. Može se i ispuhati kompresorom, ali ne vjerujem da to imaš pri ruci, eventualno s onim komprimiranim zrakom u limenci.

thebatman pon 19.4.2021 23:24
mzopg kaže...
mar123 kaže...

evo nakon nepunih godinu dana otkad ga imam doslo do problema s punjenjem. mobitel uopce ne prepoznaje punjac(promjenio nekoliko kablova, adaptera, struja, pc itd.), trazio sam rjesenja na internetu i vidio da se moze stisnut dva ruba gore i dole i da onda dobije kontakt, uspio sam ga tako napunit do kraja, kad se ispraznio stavim ga opet punit i ista stvar samo sto sad ni ta solucija ne funkcionira. on kad ga stisnem na rubovima dobije kontakt i display se upali i pokaze da je baterija prazna, al ne puni. 

u svem ovom tesko sranje je sto treutno zivim u ceskoj i nemam pristup niti servisima u hr niti imam drugi mobitel tu, a na ovom mi je sve, banking(koji nemam pojma kako cu osposobit ako mi se pobrise s ovog moba, a u banku u hr ne mogu). 

 

jel se netko susreo s ovako necim slicnim i ima li kakvog rjesenja?

Očisti kontakt na mobu, vjerojatno ti se skupila unutra prašina, ako ga nosiš u džepu svašta se zna nakupiti u konektoru. Mali kist ili pinel pa probaj s njim, ako ne ide štapić za uši, staviš malo alkohola na njega i očistiš. Može se i ispuhati kompresorom, ali ne vjerujem da to imaš pri ruci, eventualno s onim komprimiranim zrakom u limenci.

 Iz iskustva je najbolje koristit osjetljivu cetkicu za zube, kap alkohola i s njom i sve rjesi. 

mar123 uto 20.4.2021 10:36

ma kakvi momci, nije do toga sigurno. ocistio sam naravno konektor, pokusavo sve zivo. izgleda da se unutra odspojilo nesto(nadam se) ili je pregorilo nesto(to bi bilo iznimno lose).

naso sam tu u ceskoj di sam trenutno neki servis i odnio ga tamo da vide sto je. da sam doma otvorio bi ga ja sam. 

MUĆAK uto 20.4.2021 13:54

Ako si probao nove kabele i ako ne drže čvrsto na utoru moba onda  nema sumnje da su otišli tj.izgorili konektori na mobu ,

tako su meni sprženi na dva powerbanka konektori micro B za punjenje svaki novi kabel ispada sa konektora  kad ih ubodem na powerbank a slično mi je i sa micro B utorom na Redmi note 4  još malo pa ga neću moći puuniti .

Mislio sam da su konektori sa type C utorom puno kvalitetniji ali izgleda da napon struje sve to sprži .

mar123 uto 20.4.2021 19:17

pa ne znam jer velim spojio sam kabel i ako pritisnem gornji desni i donji lijevo rub mobitela jako snazno onda dobije kontakt. na netu sam pronaso da je to zato jer se flex kabel unutra odspojio i treba otvorit telefon i vratit taj kabel nazad(pritiskanjem rubova mobitela vjerojatno nekako dobije malo kontakt pa radi). 

u svakom slucaju nadam se da u servisu nece pobrisat podatke popravljajuci ovo jer onda mi je svejedno, u cijeloj situaciji mi je sam mobitel najmanje bitan, bitno je ono sto je gore. 

mar123 uto 27.4.2021 21:23

evo update u vezi kvara. 

ostavio sam mob u tom nekom servisu da odrade dijagnostiku(i naravno naplate mi ju cca 10 eura). konacno pokupim mobitel i vele mi otvorili smo ga, sve izgleda savrseno uredu, mislimo da je nesto do maticne, najbolje odnjet u xiaomi store na servis. napominjem u xiaomi storeu sam bio dvaput i svaki put mi rekli servis se otvara tek sljedeci tjedan(znaci nikad). 

donio mob doma, vec se pomirio da cu morat kupit novi(usput i pogledo novi mi 11 i zaljubio se odma) i reko aj idem ga spojit na punjac pa ko ga jebe. cim sam ga spojio crvena ledica gore zasvijetlila ali mob nista. pokusao sam onda ponovno pritisnut gornji desni i donji lijevi rub jako(vidio na netu kao savjet) i mob se upali, tj prikaze na ekranu da je mrtav prazan. uspio sam nekako da dobije kontakt i napunio se ful. 

kad je opet pao na cca 45% opet sam ga stavio na punjac(ovaj put ne riskiram da krepa jer podaci su mi prebitni, backup ne pomaze jer su najvaznije aplikacije bankarstva). mobitel se opet nije punio dok opet nisam pritisnuo rubove i uhvatio je kontakt i normalno se punio.

zasad ga koristim ali imam filing da je ovo vrlo kratkorocno i da ce morat u neki servis, neki koji zna sto radi, sto je trenutno u ceskoj za pronac nemoguca misija.