mladen-p sub 17.7.2021 17:40

Pozdrav Xiaomiaši, imam jedan problemćić.

Uzeo sam na Mi 11 Lite 5g (1349kn preko A1), međutim govno nema Google fotografije, niti se apk može instalirati sa strane ili preko playa, da nije bio tako jeftin ne bi ga ni uzeo.

Bloatware i ostalo je teško sranje, koja je fora sa instalacijom te aplikacije.

Nakon ovog iskustva nikad više Xiaomi. 

mladen-p sub 17.7.2021 18:11

Siguran provjerio, nekoliko puta, i u instaliranim aplikacijama i u folderu što spominješ. Bloatware rješio, hrpa kojekakvih kćeri nepotrebnih aplikacija. Također servira reklame unutar OS-a :D ma daj, pa nije to kindle sa reklamama!?

 

Eto pojeo govno, moja greška valjda kod skrolanja blokirao apk preko family linka   

kule21 ned 18.7.2021 11:42

Xiaomi je zakon :D

Počeo sam ih proučavati 2014, nakon puuno recenzija uzeo sam ga 2015 prvi puta (MI 4), naručio iz Kine za 400 eura i dosta sam se bojao šta će biti, unatoč dobrim recenzijam.
Došao na kineskom jeziku , pun reklama i bloatwarea, sve sam rijesio zahvaljujući youtubeu :) Jako sam bio zadovoljan s njim, dan danas je čitav, zamijenio ga jer volim nove modele probavat. Od tada samo i isključivo Xiaomi.

Godinama iza toga uzimao za sebe, prijatelje i njihovu rodbinu na Honorbuyu, skupljao razne bodove, sada vise nemaju dobru ponudu, prešao na aliexpress, amazon itd.. Sada sam vidio od kolege s Bug-a tradingshenzen, čini mi se odlicna stranica, uzet cu Mi 11 Ultru da isprobam, iako sam se 2017. prebacio na Redmi modele jer je BestBuy, dobiti takav mobitel za 250 eura je skoro pa poklon. Reklame su normalne za taj cjenovni rang, ali se iznimno lagano maknu s mobitela.

Danas u kući posjedujem njihovu vagu, usisavac, 2 pametna sata, lampu za monitor, slušalice, monitor i još mnogo gadgeta

Ukratko, mislim da u meni imaju ambasadora koji im je donio preko 150 kupaca a nisu ni svjesni :P

P.s. Ne smatram da imaju kvalitetnije mobitele od Applea npr ali dok god imaju politiku da jedna obitelj moze kupiti 5 izvrsnih mobitela (redmi) za cijenu jednog novog Iphonea, ostajem kod njih

gnomisa ned 18.7.2021 11:53

Slična je i moja priča s tim da ja nisam die hard fan ničega. Xiaomi nudi puno za novce (u hardverskom smislu) ali softver ima neke neoprostive bugove i ako ih ikad fixaju već je model zastario. Zna biti i hardverskih problema na nekim modelima zbog upotrebe loše tehnologije (proximity senzor itd.). Prosječan korisnik neće ili nezna prčkati po rootu, instalirati custom rom itd. a što poboljšava iskustvo s ovim brendom. Većina nema pojma i da mogu reklame pogasiti.

bodija ned 18.7.2021 12:44

Čovjek sam odrastao na kineskim smartphonima, rootanim uređajima sa custom romom....Vjeruj mi, iz iskustva, bolja je solucija imati origigi rom na mobu i redovite zakrpe i updajte. Nema što nisam radio sa mobitelima samo da nabrojim neke Huawei(ne sjećam se koji model...To mi je bio prvi kinez i sa njim je počelo moje putovanje u svijet mobitela), Zte V967s, Nubia, Meizu note m6, THL, Amoi,....više se i ne sijećam modela, a neki su još tu u ladicama.

 

Trenitno je kod mene Poco f2 pro Miui Global 12.5.1 , kupljen sa androidom 10. U 8 mjeseci korištenja dobio 3 velika ažuriranja i ova zadnja mi se čini najbolja. Redom, update na Miui12 pa Android 11 i sad Miui12.5. Imao je nekih bugova baš na Miui12 sa androidom11, znači prije zadnjeg ažuriranja (proximiti itd), a sad u najnovijioj verziji ....sve leti. Do kraja godine vjerujem da će izići i Miui13, tako da će sa svakom novom verzijom biti sve bolji.

mzopg ned 18.7.2021 13:28
mladen-p kaže...

Također servira reklame unutar OS-a :D ma daj, pa nije to kindle sa reklamama!?

 Nema sigurno reklame unutar samog OS-a ima ih vjerojatno unutar određenih preinstaliranih aplikacija koje se mogu i ne moraju koristiti. Na taj način donekle kompenziraju cijenu uređaja.

gnomisa ned 18.7.2021 13:39
mzopg kaže...
mladen-p kaže...

Također servira reklame unutar OS-a :D ma daj, pa nije to kindle sa reklamama!?

 Nema sigurno reklame unutar samog OS-a ima ih vjerojatno unutar određenih preinstaliranih aplikacija koje se mogu i ne moraju koristiti. Na taj način donekle kompenziraju cijenu uređaja.

 Tako je. Samo ova kompenzacija cijene mi nekako ne drži vodu kod mi11 ultra i sličnih...

kule21 ned 18.7.2021 21:21
gnomisa kaže...
mzopg kaže...
mladen-p kaže...

Također servira reklame unutar OS-a :D ma daj, pa nije to kindle sa reklamama!?

 Nema sigurno reklame unutar samog OS-a ima ih vjerojatno unutar određenih preinstaliranih aplikacija koje se mogu i ne moraju koristiti. Na taj način donekle kompenziraju cijenu uređaja.

 Tako je. Samo ova kompenzacija cijene mi nekako ne drži vodu kod mi11 ultra i sličnih...

 Ne znam jesi li citao, Ultru su stavili kao premium mobitel bez reklama. Tako sam u mnogo recenzija vidio, jedino ne znam ovisi li o tome koji rom koristis, eu, kineski ili global

"As for software, the Xiaomi Mi 11 Ultra ships with the company's MIUI v12 on top of Android 11. The software experience on the smartphone is a mixed bag and while the handset won't clutter your notifications tray with ads, the phone still comes with bloatware and duplicate apps."

mzopg ned 18.7.2021 22:33
gnomisa kaže...
mzopg kaže...
mladen-p kaže...

Također servira reklame unutar OS-a :D ma daj, pa nije to kindle sa reklamama!?

 Nema sigurno reklame unutar samog OS-a ima ih vjerojatno unutar određenih preinstaliranih aplikacija koje se mogu i ne moraju koristiti. Na taj način donekle kompenziraju cijenu uređaja.

 Tako je. Samo ova kompenzacija cijene mi nekako ne drži vodu kod mi11 ultra i sličnih...

 Pa to još uvijek kompenziraju za Redmi i Poco seriju. 

 

Šalu na stranu te aplikacije su nebitne, ne koristiš ih, makneš ih kako god. Ako se ne varam u 12.5 su drastično smanjili broj tih dodatnih aplikacija koje dolaze uz OS.

Stigao mi 12.5 na Mi Note 10 ima neko vrijeme, ali nikako pokrenuti instalaciju, baš bi sad mogao.

gnomisa ned 18.7.2021 22:34

Onda OK. To je u redu. Iako ni Mi11 nije jeftin a kod njega su prisutne koliko čitam po netu. No dobro. Stvar je u tome da kako dižu cijene uskoro će biti u rangu Samsunga a onda više neće biti tako best buy.

Frenkyca čet 22.7.2021 12:05

Jel netko od vas koristi 5g mrežu na t-mobile? Ako da jel imate ove tarife L ili Flat? Ili može biti niža tarifa a svejedno koristi 5g mrežu, pošto piše kao da je samo u ove dvije veće moguće koristiti 5g?

Mr.ddevil pet 3.9.2021 22:17
kule21 kaže...

Xiaomi je zakon :D

Počeo sam ih proučavati 2014, nakon puuno recenzija uzeo sam ga 2015 prvi puta (MI 4), naručio iz Kine za 400 eura i dosta sam se bojao šta će biti, unatoč dobrim recenzijam.
Došao na kineskom jeziku , pun reklama i bloatwarea, sve sam rijesio zahvaljujući youtubeu :) Jako sam bio zadovoljan s njim, dan danas je čitav, zamijenio ga jer volim nove modele probavat. Od tada samo i isključivo Xiaomi.

Godinama iza toga uzimao za sebe, prijatelje i njihovu rodbinu na Honorbuyu, skupljao razne bodove, sada vise nemaju dobru ponudu, prešao na aliexpress, amazon itd.. Sada sam vidio od kolege s Bug-a tradingshenzen, čini mi se odlicna stranica, uzet cu Mi 11 Ultru da isprobam, iako sam se 2017. prebacio na Redmi modele jer je BestBuy, dobiti takav mobitel za 250 eura je skoro pa poklon. Reklame su normalne za taj cjenovni rang, ali se iznimno lagano maknu s mobitela.

 Vidim spominješ tradingshenzen, zanima me samo za airdots3 slusalice Je li u ovu cijenu od 43€ uracunat PDV i hocu li trebat platit kakve dodatne troskove ?

Mr.ddevil sub 4.9.2021 19:02
fear619 kaže...

ako je iz eu skladišta nemas nikakvih dodatnih troškova, isto vrijedi i za pošiljke iz kine (global priority dostava) -isprobano na 2 mobitela i jedne sluške :)

Nakon ovog 1.7. kad su uveli pdv na male pakete me zanima. Znaci ne placam nista dodatno, ako je tako, onda bum narucil 

CyberDemonVZ ned 5.9.2021 10:14

Samo da provjerim:

Mi 11 Pro i Ultra NE postoje Globalne verzije?

Ali, na oba se može snimiti Xiaomi EU ROM i uredno rade na ovim prostorima i imaju HR jezik?

 

Gledam Bangood, nema Ultra verzije. Još negdje, a da neće biti PDVa prilikom uvoza?

CyberDemonVZ ned 5.9.2021 10:58
Dardevil kaže...

Postoje globalne verzije, a i na ove kineske možeš instalirati global rom nakon otključavanja bootloader-a.

 Odlično, hvala!

Kod nas nigdje za kupiti? Vidim gore razgovore, al nevidim ništa konkretno.

mzopg ned 5.9.2021 11:47
CyberDemonVZ kaže...
Dardevil kaže...

Postoje globalne verzije, a i na ove kineske možeš instalirati global rom nakon otključavanja bootloader-a.

 Odlično, hvala!

Kod nas nigdje za kupiti? Vidim gore razgovore, al nevidim ništa konkretno.

Mi 11 Pro - samo Kina

Mi 11 Ultra - Globalna verzija

 

Na jedan i drugi možeš staviti EU ROM

jocommb ned 5.9.2021 12:52
mzopg kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Dardevil kaže...

Postoje globalne verzije, a i na ove kineske možeš instalirati global rom nakon otključavanja bootloader-a.

 Odlično, hvala!

Kod nas nigdje za kupiti? Vidim gore razgovore, al nevidim ništa konkretno.

Mi 11 Pro - samo Kina

Mi 11 Ultra - Globalna verzija

 

Na jedan i drugi možeš staviti EU ROM

 Znaci Pro ce kod nas uredno raditi.... GPay, banka i to?

mzopg ned 5.9.2021 14:46
jocommb kaže...

 Znaci Pro ce kod nas uredno raditi.... GPay, banka i to?

Ovisi. Imati ćeš bootloader otključan, a neke aplikacije to provjeravaju, tipa Gpay. Ako ne prođe SafetyNet provjeru ništa od GPaya.

Do sada se moglo to riješiti sa Magisk hide, ali pitanje je radi li to još uvijek i koliko će dugo raditi...

 

Bankarske aplikacije obično rade, bitno da uređaj nije rootan, ali to opet ovisi od banke do banke.

 

Ima tu dosta ekipe na EU Romu pa neka napišu svoja iskustva.

 

Dardevil ned 5.9.2021 16:56
CyberDemonVZ kaže...

Kod nas nigdje za kupiti? Vidim gore razgovore, al nevidim ništa konkretno.

 Nažalost, nudi ga samo jedna trgovina ali je zbog toga nabila cijenu u nebesa. Nedostupan je kod svih teleoperatera te kod ovlaštenog distributera. Do daljnjeg.