mzopg ned 27.12.2020 20:20
Helix234 kaže...
Ocito cete moci birat zelite li punjac ili ne, jako glup potez xiaomi-a

Pa i nije, po meni je to baš ok opcija, s tim da treba staviti razliku u cijeni malo veću od 1 yuan, pa će onda punjač uzimati samo oni kojima i treba.

 

pqweasdyxc kaže...

Dok si ne srede os nema šanse da kupim njihov mob.

Što im ne valja s OS-om? Pitam jer mi je MIUI12 jedan od najboljih Android UI-a. Koristim paralelno iOS i MIUI mi je draži.

Puno Xiaomija mi je prošlo kroz ruke, sad trenutno imam 3 komada i na svima MIUI radi odlično.

 

Koristio sam i Huawei i Samsung i nikako mi njihov software ne leži, mogu ga koristiti, ali MIUI mi je baš po mjeri.

segregator ned 27.12.2020 21:02
mzopg kaže...
Helix234 kaže...
Ocito cete moci birat zelite li punjac ili ne, jako glup potez xiaomi-a

Pa i nije, po meni je to baš ok opcija, s tim da treba staviti razliku u cijeni malo veću od 1 yuan, pa će onda punjač uzimati samo oni kojima i treba.

 

pqweasdyxc kaže...

Dok si ne srede os nema šanse da kupim njihov mob.

Što im ne valja s OS-om? Pitam jer mi je MIUI12 jedan od najboljih Android UI-a. Koristim paralelno iOS i MIUI mi je draži.

Puno Xiaomija mi je prošlo kroz ruke, sad trenutno imam 3 komada i na svima MIUI radi odlično.

 

Koristio sam i Huawei i Samsung i nikako mi njihov software ne leži, mogu ga koristiti, ali MIUI mi je baš po mjeri.

 

Također...igrom slučaja dobio novi ne-xiaomi mob (kćeri se nije svidjela motorola edge pa je uzeo sebi a njoj dao moj Mi 9T), 

i originalni soft mi nikako nije legao, pa sam stavio miui

R36 pon 28.12.2020 08:29
Luka123 kaže...

Taman da otplatim Mi note 10  .

Ja sam i cijelu familiju zarazio da Xiaomijevim mobitelima, čak i monitor imam od njih...

MIUI mi je odličan. Neznam što to "nevalja" drugima.

 Vidim da ne znaš.

segregator pon 28.12.2020 09:00
Luka123 kaže...

Taman da otplatim Mi note 10  .

Ja sam i cijelu familiju zarazio da Xiaomijevim mobitelima, čak i monitor imam od njih...

MIUI mi je odličan. Neznam što to "nevalja" drugima.

 

I ja...neko vrijeme mi je LeEco bio vrh, al sad kad su propali, xiaomi mi izgleda kao najbolji omjer

uloženo/dobiveno, pa sam i ja pokupio i Mi 34 monitor u Linksa 

gnomisa pon 28.12.2020 10:36
R36 kaže...
Luka123 kaže...

Taman da otplatim Mi note 10  .

Ja sam i cijelu familiju zarazio da Xiaomijevim mobitelima, čak i monitor imam od njih...

MIUI mi je odličan. Neznam što to "nevalja" drugima.

 Vidim da ne znaš.

 Srećkoviću,

mzopg pon 28.12.2020 16:40

Ovako na brzinu što sam vidio, osnovni model ide od 3999 Yuan to je oko 610$.

 

Boja će biti svakakvih, ne samo one četiri koje smo ranije spomenuli.

 

Display 6.81", AMOLED 2k, 120Hz refresh rate, 480Hz touch sampling rate, 1500 nits, kontrast 5000000:1, djeluje impresivno.

Rupa gore lijevo, zakrivljeni (curved).

 

Detaljnije na:

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_11_arrives_as_the_first_phone_with_snapdragon_888_brings_1440p_screen-news-46923.php

 

 

Stiže i MIUI 12.5

Navodno će koristiti 20% manje memorije, 25% manje baterije i dolazi sa sveega nekoliko predinstaliranih appova, najmanje od svih drugih popularnih sistema (iOS, EMUI, Color OS...).

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_announces_allnew_miui_125_that_is_quicker_safer_and_prettier_than_any_predecessor-news-46922.php

mzopg uto 29.12.2020 01:10
Z004 kaže...

...i dolazi bez punjača !!! 

Ipak ne, kupac će moći birati treba li mu punjač ili ne, cijena ostaje ista.

 

zuper kaže...

Glupi trend izbacivanja punjača. Pogotovo ako želiš ultra brzo punjenje, morat ćeš ga kupiti.

Ali moglo je biti gore. Gledam specifikacije S21. Pa to će biti lošiji mob nego S20. Izbacuju punjač i slušalice, kamere će ostati iste, ekran će biti samo 1080p, neće biti microSD utora i pozadina će biti od plastike. 

Mi 11 će biti definitivno bolja kupnja.

Moći će se odabrati punjač 65W besplatno.

 

Apachy kaže...
Koja debilana sa tim punjačima i slušalicama. Sve u ime ekologije. Nek spuste cijenu 50-60 eura. Đubrad pohlepna

Pa neće ti naplatiti 65W punjač, ne vidim tu nekakvu pohlepu.

 

foofajter kaže...
Bitno da se po appleu hejtalo na najjače, a istog trena je bilo jasno da će i ostali izbacivat punjače, isto kao što će počet predstavljat mini modele

Xiaomi ipak nije napravio isto, barem ne za sad.

R36 uto 29.12.2020 08:26
mzopg kaže...

 

 

Stiže i MIUI 12.5

Navodno će koristiti 20% manje memorije, 25% manje baterije i dolazi sa sveega nekoliko predinstaliranih appova, najmanje od svih drugih popularnih sistema (iOS, EMUI, Color OS...).

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_announces_allnew_miui_125_that_is_quicker_safer_and_prettier_than_any_predecessor-news-46922.php

Stiže ali na Androidu 10. hmmmm, a svi nadograđju na Android 11. Bravo Xiaomi. Poznat po 1200 verzija Miui-a za 565 svojih modela.

 

Nastavno na mob. A ok. Nije loše. Zanima me kakav će Pro biti...

 

Pa ista kamera kao na MI10...barem sam za njih očekivao da svake godine ide neki napredak po pitanju kamere tj senzora.

 

Pohvalno što poklanjaju punjač, a kladim se da će ga 99% kupaca zatražiti.

foofajter uto 29.12.2020 10:57

Naravno da nije. Zadnje 2-3 godine su pomaci minimalni, eventualno ako se neko ima volje zezat sa manualnim postavkama onda vjerojatno može izvući nešto bolje, a i ta razlika je vidljiva samo onima koji baš traže razliku.

zuper uto 29.12.2020 11:53

Da, tele kameru čuvaju za skuplji Pro model. Doduše, zahvaljujući velikom senzoru, crop 2x  je praktički lossless, a i 3x vjerujem izgleda solidno.

Meni se sviđa. Malo razočaran jer sam vidio teardown gdje drugi zvučnik dosta manji nego Mi 10, ali OK

mzopg uto 29.12.2020 15:26
Helix234 kaže...
Po kamerama mi 11 nije nista bolji od prethodnika 😤

Usporedno gledano, mi 11 je sada tanji 1mm i lakši 12g. što je svakako zanimljivo i pozitivno.

Najveći napredak je kod displaya, koji bi na Mi 11 trebao biti sami vrh ponude.

 

Kod kamera je vidljiv napredak samo kod macro kamere, ona bi sada trebala biti skroz solidna, za razliku od loše na Mi 10.

 

foofajter kaže...
Naravno da nije. Zadnje 2-3 godine su pomaci minimalni, eventualno ako se neko ima volje zezat sa manualnim postavkama onda vjerojatno može izvući nešto bolje, a i ta razlika je vidljiva samo onima koji baš traže razliku.

Ne bi se složio, zadnje 2-3 godine smo dobili daleko veće kamera senzore, drastično poboljšanje u uvjetima lošijeg osvjetljenja, kvalitetne ultrawide kamere i odlične telefoto kamere 5x i više, EIS doveden do savršenstva. Ništa to nismo imali prije 3 godine. Ako to nije napredak ne znam što je. Sada je sljedeći korak imati jedan senzor kao na dSLR-u umjesto 5 različitih senzora.

 

Nekidan sam snimao video sa Mi 10 Ultra pri lošijem osvjetljenju, imao sam ga za vikend pa sam se malo igrao, fascinantno je kakva se snimka dobije iz ruke u takvim uvjetima.

 

 

Usput, Mi 11 Pro stiže 12.02.2021.

foofajter uto 29.12.2020 16:04

Ja na ta poboljšanja uvijek gledam na način da usporedim Pixela koji koristi već par godina jedan te isti senzor i Huawei, Xiaomi itd. koji su počeli stavljat puno veće senzore, pa opet na auto postavkama nije neka ekstra razlika, osim ako ne gledaš svaku sitnicu.

Druga stvar ako se neko ide igrat s postavkama, ali za to imamo temu kamere.

mzopg uto 29.12.2020 16:35
foofajter kaže...
Ja na ta poboljšanja uvijek gledam na način da usporedim Pixela koji koristi već par godina jedan te isti senzor i Huawei, Xiaomi itd. koji su počeli stavljat puno veće senzore, pa opet na auto postavkama nije neka ekstra razlika, osim ako ne gledaš svaku sitnicu.

Druga stvar ako se neko ide igrat s postavkama, ali za to imamo temu kamere.

Razlika je ogromna. Pixel jednostavno ne može ono što mogu uređaji tipa Mi 10 Pro i slični.

Ako ćeš koristiti fotke za instagram i slično onda je Pixel ok.

love2ml86 uto 29.12.2020 16:43
mzopg kaže...
foofajter kaže...
Ja na ta poboljšanja uvijek gledam na način da usporedim Pixela koji koristi već par godina jedan te isti senzor i Huawei, Xiaomi itd. koji su počeli stavljat puno veće senzore, pa opet na auto postavkama nije neka ekstra razlika, osim ako ne gledaš svaku sitnicu.

Druga stvar ako se neko ide igrat s postavkama, ali za to imamo temu kamere.

Razlika je ogromna. Pixel jednostavno ne može ono što mogu uređaji tipa Mi 10 Pro i slični.

Ako ćeš koristiti fotke za instagram i slično onda je Pixel ok.

Nema mobitela koji je dosljedan u point and shoot fotkama kao pixel i to na istom senzoru zadnje tri godine. Njihov software je znanstvena fantastika za ostale. Kada sam imao Pixel 2 XL i istovremeno cura S7 i ja Mi6 kao rezervu je bila razlika u fotkama dan i noć.