Xiaomi

Xiaomi MI 10T dual sim problem

Boskre pon 12.4.2021 21:47

Pozdrav !

Imam Xiaomi MI 10T 8/128 mob je iz Tele2 (kako god da se sad zovu) koristi se na Bonbon-u oba broja.

Problem je: 

Sim 1 je internet kartica + pozivi ,Sim 2 je samo pozivi kartica .

Kada koristim sim 2 internet se ugasi doslovno ga nema .

Kartice su podešene prefer 4g network i auto select network.

 

Do sada sam zvao operatera koji je palio VoLTE na Sim 1 i 2 . Resetirao oba Sim-a prošao sa mnom postavke Apn-a...

Na mob ja mogu upaliti tu funkciju (VoLTE) nisam siguran dali operater dozvoljava to (nejasno tokom razgovora sa 3 osobe is podrške)

ili samo oni to mogu preko sustava uglavnom.

Uključeno sa moje i njihove strane zadnja akcija od njih na njihov prijedlog ugašen VoLTE na Sim 2 ...

Te zamjenjene obadvije kartice novima.

 

Problem je ostao nema neta kada se koristi Sim 2...

Kopao po netu negdje navedeno da je moguči problem

 

1. APN (provjereno i namješteno)

2. da je problem Xiaomi Miui od verzije 10 na više .

3. da je do samog operatera i kompatibilnosti njih sa mojim mobitelom .

 

Koristim Miui 12 (par verzija od niže prema višoj) momentalno 12.6 EU-Rom beta problem bio nazočan na Global Eu offical rom koji je došao sa mobitelom te probao i sa  Eu-Rom unoffical stable .

 

Imate li vi ovakvih iskustava sa ovim ili 10T PRO ili Lite ?

Ako imate neki prijedlog ili link koji ima rješenje bio bi zahvalan.

robogo uto 13.4.2021 06:50

Nije li Mi 10T dual-standby? U smislu da kada je jedan SIM u aktivnoj uporabi, drugi nije dostupan?

Moguće je testirati.

- otvoriti poziv sa SIM2 (npr. prema nekom besplatnom broju)
- nazvati s nekog trećeg broja SIM1

Ako se javi obavijest o nedostupnosti, to je to.

robogo uto 13.4.2021 15:17
tomislav10 kaže...
robogo kaže...
Nije li Mi 10T dual-standby? 

 Nije. Ja ima taj mobitel sa dvije kartice. Pozive možeš birati svaki put kad pozivaš, a za podatke moraš odabrati jedu od SIM kartica.

Jesi li uopće pročitao što sam napisao?

goran0904 uto 13.4.2021 16:15

Naravno da je dual standby kao i većina mobitela ..
Jedino je neki Asus prije par godina bio dual Active..
Da bi obe kartice bile aktivne mora mob imati i dva modema i duple unutrašnje antene.
Tako da je ovo što je već napisao kolega @robogo iznad istina. Dok pričaš na sim2 ( ili 1 , ne bitno) druga kartica je pasivna pa samim tim nemaš internet ako ide preko te kartice .
Znam da ovi noviji mob pa tako i moj mi10 imaju opciju da kad koristiš Volte poziv onda podatkovni promet uzima sa druge kartice tijekom takvog poziva ali ne znam kako to radi u praksi jer kod tele 2 nemam Volte

Boskre uto 13.4.2021 20:16

Hvala na odgovorima ali na moju žalost problem nije jednostavan .

Ako u Google idete sa "no internet on sim 1 during use of sim 2 "

na OnePlus forumima imate dosta različitih odgovora vezano za tematiku 

koplja se lome oko APN postavki i samog software (verzije androida).

 

Ako koristite  "no internet on sim 1 during use of sim 2 mi 10t"

u pretragi Reddit i Xda imaju slične priče.

Godine postova variraju od 2016 prema 2021 .

Ja na žalost nisam našao odgovor (za sad) iako su neka ponuđena rješenja 

nekim ljudima pomogla iz navedenih postova...

 

Malo više rezultata sa ovim upitom "data issue sim 1 when use  sim 2 mi 10t"

 

goran0904 uto 13.4.2021 21:55

Sretno u pronalaženju rješenja ali nećeš ga naći za to što ti želiš . Kad pričaš ta kartica je aktivna druga nije dok ne prekines poziv. Jedino što možeš napraviti ,ako imaš dosta dolaznih poziva na tu drugu karticu a prva ti treba stalno zbog interneta, je da preusmjeriš sve dolazne pozive sa kartice za pozive na tu karticu što je za internet i pozive ( s tim da moraš naravno imati besplatne minute na toj kartici što je samo za pozive jer preusmjerenje se računa kao da ti onda sa jednog svog broja zoveš drugi svoj broj )

Boskre uto 13.4.2021 23:50
tomislav10 kaže...
?? U čemu je tvoj problem? Ako hoćeš dva mobitela rad kupiš dva mobitela.

 

Moj problem je: koristio sam Xiaomi od serije Mi 5 pa MI 6 pa MI 8 pa sad MI 10T uvijek sa 2 sim-a i uvijek na istoj mreži zadnjih par godina Bonbon.

 

I to je radilo ....  Dok si koristio sim 2 dobio bi obavijest dolazni poziv na sim 1  tokom razgovora na sim 2 ili obrnuto .

Ali prije nisam koristio toliko internet na mobitelu kao sad.

 

(imam 1 Terabajt neta u paketu) pa ga koristim kao primarni net i doma za PC

(hotspot ili Usb tetering).

 

Uglavnom i prije bi tokom razgovora znao zatrebati net (google maps ili browser ili WhatsApp ,Viber ) i to je radilo nije bilo totalnog gašenja neta kao sad.

 

Ili je do samog Androida u ovoj seriji Xiaomi uređaja ili do bug-a u androidu verzija 10 prema ovamo ili je do operatera

(što sumnjam standard je standard i ako ga se Xiaomi i Bonbon drže to mora raditi).

 

Nisam siguran koliko ljudi aktivno koristi 2 sim kartice i peglaju net 100% na mobitelu ja sam na cca 350-400 gigabajta mjesečno pogotovo sad kad sam ugasio fiksni net (žica).

 

 

 

goran0904 sri 14.4.2021 00:01

Ne znam stvarno kako bih ti pomogao , kod mene na mi10 to ne radi a nije radilo ni na mi note3 .
Internet radi ako pričaš na tu karticu na kojoj je i aktiviran net ( s tim da kod tele 2 iz 4g prebacuje na 3g jer nemaju Volte ) ali čim obavljam poziv na drugoj kartici koja je A1 normalno da mi prekine internet na Tele2 .
Zato sam i uradio preusmjerenje svih poziva tako da mi radi i internet kod poziva i na A1 broj i na Tele2 .

Boskre pet 30.4.2021 05:58

Evo nakon dugog traženja po netu....

 

How to activate VoLTE on your smartphone:

  1. First you need to open the Phone application, dial the code: * # * # * # * # 86583 and a message will appear immediately VoLTE Carrier check was disabled. This activates the VoLTE calling option on your smartphone.
  2. Next, go to Settings> SIM card and mobile networks
  3. Check that the Use VoLTE item is enabled and if not, enable it with the switch. If your Xiaomi smartphone is Dual SIM, you can find VoLTE in Settings> SIM cards and mobile networks> SIM1 / SIM2.