Xiaomi

Redmi Note 7 / pro

DDavorin uto 18.2.2020 18:34
zelenapaprika kaže...

Zaključak nakon mjesec dana maltetiranja podržava li Xiaomi Redmi Note 7 agregaciju kanala / frekvencija i u kojim kombinacijama. Da mogu, obrisao bih neke svoje starije poruke, ali to je tako, služba za korisnike mreže koju koristim nije mi htjela ili znala pomoći, pa sam proveo ukupno mjesec dana isprobavajući sve i svašta, samo da saznam podržava li mobitel agregaciju.

 

Do sada sam na A1 imao agregaciju na 1800+2100, ali ne svugdje u Zagrebu. Negdje da, a negdje ne.

 

Danas sam imao agregaciju i u intraband varijanti, samo na 800MHz (20+20MHz), što do sada još nisam imao.

 

Potom sam ima agregaciju u interband varijanti, 1800+800Mhz (20+20MHz), što sam do danas smatrao nemogućim jer sam o tome i sam čitao na redditu i kojekuda. A, eto, sada radi.

 

I zadnje, imao sam intraband agregaciju na 1800MHz (20+20MHz).

 

Znači:

 

2 intraband agregacije, jedna na 800 MHz, druga na 1800 MHz.

 

2 interband agregacije, jedna 1800+800MHz, druga 1800+2100MHz.

 

Ništa od nabrojanog ne radi kod mene kod kuće. Doma imam običan 4G koji po brzinama nije bogzna što.

 

Eto, to je zaključak nakon mjesec dana maltretiranja, trošenja novca na dodatne opcije u tarifi, umetanja SIM kartica drugih operatera (da otklonim sumnju kako mobitel ne radi kako treba).

 

Od službe za korisnike A1 saznao sam da agregacija radi na svim njihovim frekvencijama, što je bitna informacija.


Međutim, iz ovih primjera kretanja po centru Zagreba i na temelju situacije kod mene doma (malo odmaknut od centra) mogu zaključiti kako sve ovisi o konfiguraciji mreže A1. I da ništa od ovih agregacija ne funkcionira kod mene doma. A1 tu ne pomaže. Probao sam više puta zatražiti od njih pomoć. Telefonom, Facebookom, e-mailom. Tako je, kako je.

 

Sada sam barem miran da mi mobitel radi ispravno i da je problem mreža.

 

Možda nekom pomogne kada bude guglao temu agregacije Xiaomija Redmi Note 7 i A1.

 

 

 

 Možeš mi objasniti kako Intraband na 800Mhz? Prvi puta čujem da u HR ima intraband na 800Mhz i to 20+20Mhz

zelenapaprika uto 18.2.2020 19:52
DDavorin kaže...
zelenapaprika kaže...
DDavorin kaže...

 Možeš mi objasniti kako Intraband na 800Mhz? Prvi puta čujem da u HR ima intraband na 800Mhz i to 20+20Mhz

 Pogledaj sliku.

 Nešto ti tu ne štima tim tvojim redmi7  Na 800Mhz širina spektra koji je dostupan je 30Mhz 15 ima HT HR  i 15 ima A1.

 

https://www.hakom.hr/UserDocsImages/2019/radio_komunikacije/Baza_radiofrekvencijskog%20spektra_20190423.pdf

Sve to iščitavaju različiti programi na mobitelu, tako da ovisim o njima. Ali svakako i na drugom mobitelu kojim sam testirao CA nisam vidio 15 MHz, samo 10 i 20 MHz.

 

Konzultiraj i ovu tablicu: http://niviuk.free.fr/lte_ca_band.php (moguće su razne vrijednosti do 20 MHz).

 

Odgovore na ovakva pitanja mogu dati samo tehničari koji rade na tim mrežama. Mučim se već mjesec dana s ovim problemom. NITKO, ali baš NITKO niti na jednom forumu nije mi dao nikakvu pomoć i odgovor na pitanje o CA. Da, Redmi Note 7 ima problema s CA na A1. Tu nema spora. Ali nemam namjeru mijenjati mobitel. Bitno mi je da mobitel ipak u određenim okolnostima podržava rad na određenim frekvencijama na kojima mi redovito nije radio. I sve one silne recenzije mobitela koje su objavljene na internetu mogu se sakriti. Ovakve stvari uopće ne testiraju niti opisuju.

 

Ako netko ima neka druga iskustva i podatke, neka ih podijeli s nama. Da znamo. Gotovo bih se kladio da se neće javiti nitko.

dasan sri 8.4.2020 19:56

Pao mi je mobitel sa vece visine i razbio se ekran...mobitel radi ali je u gornjem desnom kutu kao paukova mreža....ima li neki servis i koliko je vidio sam na iservice.hr je cijena oko 600kn to je pola cijene moba da li praviti neki savjet

t0ma ned 3.5.2020 10:39

Pozz imam jedan problem sa mobitelom, kad sam npr na Instagramu nekad mi se zna ugasiti aplikacija sama od sebe. Ili kad sam u nekoj aplikaciji zna mi se odlogirati i izaci van iz aplikacije. Kad sam kupio mobitel nesto sam mjenjao u postavkama ali vise se ne sjecam..nadam se da netko zna u cemu bi mogao biti problem

Gnjavator ned 3.5.2020 14:40
t0ma kaže...

Pozz imam jedan problem sa mobitelom, kad sam npr na Instagramu nekad mi se zna ugasiti aplikacija sama od sebe. Ili kad sam u nekoj aplikaciji zna mi se odlogirati i izaci van iz aplikacije. Kad sam kupio mobitel nesto sam mjenjao u postavkama ali vise se ne sjecam..nadam se da netko zna u cemu bi mogao biti problem

 

A da ga za početak resetiraš na tvorničke? pa onda vidi oće se opet tako ponašati... Ako već nisi siguran da nisi zeznuo sa nekom postavkom, a neke postavke mogu biti rizične u kombinacijama.

 

16OR čet 14.5.2020 00:18
Mr. Fugitive kaže...

Došao system launcher update  i donio app drawer, promjenu veličine ikona i još dosta toga... Svaka čast.

Svaka cast poco i poco launceru, iako isti i dalje bolja verzija updejtanog miui stock launcera

Ne znam samo sta je miui cekao toliko, kad su to sve imali i prije 2 god "u kancelariji pored"

Rocki pet 14.8.2020 12:41

Na xiaomi redmi note8 pro jutros novi softwer, sam se updejtao na MIUI global 12.0.2 , radi dobro, ko i prije. Ono što je vidljivo mjenjali polaznu sliku, nešto oko postavki i drugo nič oku vidljivo. Kakva su vaša saznanja oni koji ga imaju naravno.

dejan91 ned 6.9.2020 19:47

Muku mucim sa brzi punjenjem. Telefon mi se puni i sa originalnim i sa brzim punjacem otprilike  2 sata od 0 do 100%. Probao sam 3 razlicita brza punjaca, cak sam uzeo i najjaci od huawia od 22w i opet isto ( pise fast charge). Da li netko zna u cemu je problem?

zelenapaprika ned 6.9.2020 22:15
dejan91 kaže...

Muku mucim sa brzi punjenjem. Telefon mi se puni i sa originalnim i sa brzim punjacem otprilike  2 sata od 0 do 100%. Probao sam 3 razlicita brza punjaca, cak sam uzeo i najjaci od huawia od 22w i opet isto ( pise fast charge). Da li netko zna u cemu je problem?

 Kabel? Koristim originalni koji je došao s mobitelom, a dokupio sam samo "glavu" brzog punjača 18W i nemam nikakvih problema.

zelenapaprika pon 7.9.2020 15:04
dejan91 kaže...

Kabele sam razne koristio i od originalnog i od brzog i nista. Uvijek mi se tel. napuni za tacno 1h 52m bez obzira koji punjac i koji kabel :(

 Pa to uopće nije loše vrijeme. Loša vremena su po 6 ili 7 sati.

 

EDIT: Naboo sam prvi rezultat na Googleu o toj temi:
Does Redmi note 7 support fast charging?

"Xiaomi says that it support for Qualcomm's Quick Charge 4.0 fast charging technology helps to quickly top up the battery.

But the reality is that it takes approx 2 hours to completely charge its battery.

In some cases it takes more time to for charge by a Quick Charger 3 as compared with charging with the normal one. One reason is because suitable (QC4)charger is not available in market ."