Xiaomi

Redmi Note 7 / pro

dax-lax sub 13.8.2022 00:49

Nemoj baš usisavačem direktno na max.
Prljavština se zna poprilično zaglaviti u sito. Uzmi štapić od vate i natopi u čisti alkohol pa raubaj mrežicu dok se to malo ne raspusti. Poslje se puno lakše izvuče.
Još jedna stvar koja se zna desit a to je softverom smanjena jačina zvuka slušalice. Nju možeš podešavati samo i isključivo tokom poziva. Nigdje u postavkama telefona ne postoji slajder za slušalicu. Isključivo dok poziv traje možeš volume + stisnuti a da isti kači slušalicu.

zelenapaprika sub 13.8.2022 11:02
dax-lax kaže...
Nemoj baš usisavačem direktno na max.
Prljavština se zna poprilično zaglaviti u sito. Uzmi štapić od vate i natopi u čisti alkohol pa raubaj mrežicu dok se to malo ne raspusti. Poslje se puno lakše izvuče.
Još jedna stvar koja se zna desit a to je softverom smanjena jačina zvuka slušalice. Nju možeš podešavati samo i isključivo tokom poziva. Nigdje u postavkama telefona ne postoji slajder za slušalicu. Isključivo dok poziv traje možeš volume + stisnuti a da isti kači slušalicu.

 Glasnoća je na maksimumu. Usporedio sam ju sa svojim starim mobitelom, na kojem se zvučnik doista dobro čuje. Na Xaomiju se čuje zvuk iz zvučnika koji kao je pomaknut negdje unutra. U tišini doma se još čuje kako tako, ali na ulici nikako. A ne da mi se nositi mobitel na servis jer mi treba, kao što mi se ne da sve aplikacije seliti na stari mobitel (ako doista ne nude trebalo), jer neke moram ponovno aktivirati (token, m-bankarstvo...).

 

Probat ću napraviti ovo što si predložio.

zelenapaprika sub 13.8.2022 15:40
dax-lax kaže...
Dobro si primjetio da se zvuk ne čuje direktno nego više unutar uređaja. Vjerojatno ćeš ga čuti i iza. To potvrđuje da je zaštopano.

 Da. Poslušao sam tvoj savjet i uzeo štapić za čišćenje ušiju i alkohol i polako trljao mežicu ispred zvučnika. Potrošio sam 3-4 štapića, bilo je prljavštine i pričekao sam da se sve osuši i malo povukao ostatke (koje nisam vidio) usisivačem. Sada se bolje čuje. Ranije čišćenje vatom nije dalo rezultate, štapićima jest.

 

 

Ljeto je, glava se znoji, ostaci kože, prašina, prljavština...

 

Hvala na savjetu!