Envy sri 17.2.2021 12:44

 

Uvod: 

Kompanija Xiaomi se priprema za predstavljanje novog smartphonea planirano za naredni mjesec.

Xiaomi je potvrdio da će 4. ožujka (marta) predstaviti novi smartphone Redmi Note 10 koji će prvobitno biti dostupan u Indiji, a potom i u ostatku svijeta.

Kampanja kojom se najavljuje novi smartphone traje već mjesec dana, a detaja o samom uređaju je veoma malo. Ipak, priča se da će Xiaomi predstaviti nekoliko verzija od kojih će najbolja imati glavnu kameru od 108 MP, AMOLED ekran visoke frekvencije osvježavanja, veliku bateriju s podrškom brzog punjenja, MediaTek Dimensity procesor i podršku 5G mreže.

Očekuje se da će se taj model zvati Redmi Note 10 Pro 5G te da će koštati oko 280 dolara.

Postojat će i jeftinije verzije s nešto skromnijim kamerama, LCD ekranom i podrškom 4G mreže.

Podsjetimo, Redmi Note 9 Pro Max je pokretao Qualcommov Snapdragon 720G procesor sa do 8 GB RAM-a i 128 GB interne memorije proširive pomoću microSD kartice. Također, imao je 6,67-inčni ekran frekvencije osvježavanja od 60Hz, a napajala ga je baterija od 5.020 mAh koja je podržavala 33W brzo punjenje. Nazad je bila kamera od 64 MP uz još tri, a naprijed selfie kamera od 32 MP.

Specifikacije ukratko:
Amoled Display
In-Display FS (Vjerojatno)
60Hz screen
5020mah
Snapdragon 750G 5G
108MP Main
Hi-Res Audio
3.5mm jack + dual sims
33W Fast charging
IP52 Rating

 

 


Cilj ovog podforuma: jeste da na jednom mjestu imamo sva pitanja i rasprave za nasljednika 9s / 9Pro.

speedy56 pet 5.3.2021 09:49

Da, ovak djeluje ko Poco X3 s Amoledom i skoro 100eura većom cijenom.

Možda će nakon izlaska Poco-a F3 (global K40) osjetno smanjiti cijenu.

Čak ga je bolje po meni usporediti i s Mi 10T Lite koji za manju cijenu daje neke bolji proc s 5G-om, uz zadržavanje IPS-a.

Envy pet 5.3.2021 12:40
zuper kaže...
Ima sve što treba i mnogo više za prosječnog korisnika. Izgleda ko konkurent S20 FE, ali onda pogledaš chipset koji je po mom mišljenju čak i ispod razreda u kojem je mob

Ne znam na što si navikao.. ali Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm) je metak kako potrošnjom tako i brzinom. Dakle govorimo o telefonu čija će cijana biti izmeću 1500 i 2000 kuna.

 

speedy56 kaže...

Da, ovak djeluje ko Poco X3 s Amoledom i skoro 100eura većom cijenom.

* * *

A za to "za samo 100€" netko milijarde okreće.. To i jeste najveći problem.. za samo 100, za samo još 10.. i onda odeš u tržni plniaraš potrošiti 200 kuna za neke sitnice a ono potrošiš 1200 kuna.

Za sada ću postaviti presudu sa GSM Arene da malo analiziramo:

 

Pros:
Beautiful design; IP53-rated.
Excellent 120Hz AMOLED, smooth and responsive. (najveći plus)
Outstanding battery life, fast to charge.
Very good stereo speakers.
Dependable performance, no overheating.
All cameras excel in daylight, photo and video.
MIUI 12 is smooth on top of Android 11.
IR blaster, 3.5mm jack, FM radio, NFC, microSD. (nisu ništa izbacivali, pišem još jedan plus)

 

Cons:
A higher grade chipset would have been more exciting. (nema potrebe, za ovaj cjenovni rang)
No reverse charging. (apsolutno nespotrebna funkcija za ovaj cjenovni razred)
The low-light camera quality is mediocre. (ovo ćemo da provjerimo, markiram žutom bojom).
No Night Mode for ultrawide camera. (za ovo ionako treba neki tripod ili onaj pauk tripod).-

Još čekamo cijene kod domaćih dilera. I naravno 10s model. Ubacit ću slike nekada kasnije.

Apachy pet 5.3.2021 12:44

đaba njima taj hardver i sve kaj nude kad će zasrat sve sa miui i budućim nadogradnjama. šteta kaj su ukinuli prisilno A liniju sa stock androidom... ova komba hardvera i stock androida bila bi bomba za ove pare.

mzopg pet 5.3.2021 12:57
zuper kaže...
Ima sve što treba i mnogo više za prosječnog korisnika. Izgleda ko konkurent S20 FE, ali onda pogledaš chipset koji je po mom mišljenju čak i ispod razreda u kojem je mob

Sa jednom "sitnom" razlikom, S20 FE je trenutno kod nas 500 eura, ovaj Note 10 Pro je najavljen sa cijenom 215 eura, neka kod nas bude 40% skuplji to je 300 eura. Možeš kupiti skoro 2 S20 FE za jedan Note 10 Pro.

Za te novce ne možeš očekivati flagship chipset.

Ima SoC jači nego što je kod mene u Mi Note 10, a meni Mi Note 10 radi ko zmaj.

 

speedy56 kaže...

Da, ovak djeluje ko Poco X3 s Amoledom i skoro 100eura većom cijenom.

Možda će nakon izlaska Poco-a F3 (global K40) osjetno smanjiti cijenu.

Čak ga je bolje po meni usporediti i s Mi 10T Lite koji za manju cijenu daje neke bolji proc s 5G-om, uz zadržavanje IPS-a.

 Nije baš, dobiješ 120Hz AMOLED, bolje kamere i razlika je oko 50-60 eura, ne 100.

 

Apachy kaže...

đaba njima taj hardver i sve kaj nude kad će zasrat sve sa miui i budućim nadogradnjama. šteta kaj su ukinuli prisilno A liniju sa stock androidom... ova komba hardvera i stock androida bila bi bomba za ove pare.

 Pa nije ti zabranjeno staviti ROM koji ti odgovara, barem to nije problem kod Androida.

NiDJO7Z7 pet 5.3.2021 13:14
mzopg kaže...
speedy56 kaže...

Da, ovak djeluje ko Poco X3 s Amoledom i skoro 100eura većom cijenom.

 

 Nije baš, dobiješ 120Hz AMOLED, bolje kamere i razlika je oko 50-60 eura, ne 100. 

Razlika je oko 50-60 eura u odnosu na što? Poco X3? Koliko znam Poco X3 kosta 230 eura.

Cijena Note 10 pro je ista kao Poco X3.

speedy56 pet 5.3.2021 13:21
mzopg kaže...

 Nije baš, dobiješ 120Hz AMOLED, bolje kamere i razlika je oko 50-60 eura, ne 100.

Na mob.hr u c/p objave za medije stoji mpc 280usd (u Europi se to obično pretoči u 280e, slično je bilo sad s Mi11) za 6/64gb Pro verziju. 6/64 X3 danas kod nas ide za 200e, a vani čak i neke manje od toga.

Ako će cijene biti manje od toga - super! 230e koje se spominju na nekim stranicama su konverzija usd u eure.

 

Za kamere pričekam neku usporedbu, na papiru izgledaju bolje kod 10 Pro, X3 jedino ima jaču telefoto. Kolka će razlika biti u stvarnosti treba vidjeti...sigurno neće biti puno lošije na 10 Pro, ali ne očekujem niti neku renesansu po tom pitanju između ta dva moba.

zuper pet 5.3.2021 13:30

Pro verziju ja kod nas ne vidim ispod 2500kn. Ovih preporučenih 215€ objesi mačku o rep gdje god da je.
Ako je Poco F2 mogao koda nas biti 2700kn sa 865... Barem nešto blizu toga su mogli. Čak prošlogodišnji 765G je snažniji

16OR pet 5.3.2021 14:16
mzopg kaže...

Sa jednom "sitnom" razlikom, S20 FE je trenutno kod nas 500 eura, ovaj Note 10 Pro je najavljen sa cijenom 215 eura, neka kod nas bude 40% skuplji to je 300 eura. Možeš kupiti skoro 2 S20 FE za jedan Note 10 Pro.

Za te novce ne možeš očekivati flagship chipset.

 

 mislis obrnuto :)

Apachy pet 5.3.2021 14:19
mzopg kaže...

 Pa nije ti zabranjeno staviti ROM koji ti odgovara, barem to nije problem kod Androida.

 Nije, ali je problem u nadogradnjama, kenjara oko bootloadera kaj povlači za sobom posljedice na bankovne appove i u zadnje vrijeme nijedan custom nema 100% funckionalnost i donekle stabilnost. nije više 2014 i zlatno doba romova.

 

mzopg pet 5.3.2021 17:11
speedy56 kaže...
mzopg kaže...

 Nije baš, dobiješ 120Hz AMOLED, bolje kamere i razlika je oko 50-60 eura, ne 100.

Na mob.hr u c/p objave za medije stoji mpc 280usd (u Europi se to obično pretoči u 280e, slično je bilo sad s Mi11) za 6/64gb Pro verziju. 6/64 X3 danas kod nas ide za 200e, a vani čak i neke manje od toga.

Ako će cijene biti manje od toga - super! 230e koje se spominju na nekim stranicama su konverzija usd u eure.

 

Za kamere pričekam neku usporedbu, na papiru izgledaju bolje kod 10 Pro, X3 jedino ima jaču telefoto. Kolka će razlika biti u stvarnosti treba vidjeti...sigurno neće biti puno lošije na 10 Pro, ali ne očekujem niti neku renesansu po tom pitanju između ta dva moba.

Gledam cijene vani, jer ga kod nas trenutno nema:

Poco X3 170 eura (6/64)
Redmi note 10 Pro 225 eura (6/64)

 

Razlika 55 eura.

 

Kamere možeš vidjeti ima već recenzija na GSM areni i Chris iz tech tabletsa je odradio review, stavio sam ranije linkove.

 

zuper kaže...
Pro verziju ja kod nas ne vidim ispod 2500kn. Ovih preporučenih 215€ objesi mačku o rep gdje god da je.
Ako je Poco F2 mogao koda nas biti 2700kn sa 865... Barem nešto blizu toga su mogli. Čak prošlogodišnji 765G je snažniji

Bumo videli, to su sad sve pretpostavke. Trenutno ga možeš iz Kine nabaviti za 225 eura, to je 1700kn i čak da platiš na to PDV opet si na 2100kn.

Moja pretpostavka je da će kod nas biti oko 2200-2300kn.

 

16OR kaže...
mzopg kaže...

Sa jednom "sitnom" razlikom, S20 FE je trenutno kod nas 500 eura, ovaj Note 10 Pro je najavljen sa cijenom 215 eura, neka kod nas bude 40% skuplji to je 300 eura. Možeš kupiti skoro 2 S20 FE za jedan Note 10 Pro.

Za te novce ne možeš očekivati flagship chipset.

 

 mislis obrnuto :)

 haha da, hvala na ispravci i čitanju. 

 

Apachy kaže...
mzopg kaže...

 Pa nije ti zabranjeno staviti ROM koji ti odgovara, barem to nije problem kod Androida.

 Nije, ali je problem u nadogradnjama, kenjara oko bootloadera kaj povlači za sobom posljedice na bankovne appove i u zadnje vrijeme nijedan custom nema 100% funckionalnost i donekle stabilnost. nije više 2014 i zlatno doba romova.

 ha gle, ako ti ne odgovara MIUI imaš hrpu drugih uređaja, što da ti kažem. Ja sam možda turbo sreće, mada ne bi se reklo, ali nemam nikakvih problema sa MIUIem i to ne na jednom uređaju već na svim Xiaomijima koje sam imao, ali s druge strane nemam problema ni sa iPhoneom ili Huaweiom. Meni to sve radi tip-top, ali mi je MIUI nekako najdinamičniji i najzabavniji za korištenje.

Envy pet 5.3.2021 18:43

Molim vas naglašavajte razlike između Xiaomi Mi Note i Xiaomi Redmi Note.

Poco više nije brand Xiaomija pa usporedbe i sa nadolazećim Lenovo i sličnim brandovima pravit ćemo razlike iz mjeseca u mjesec kako konkurenti budu izdavali svoja rješnja.
64/4 verziju nema smisla kupovati, osim babi djedu i ili možda ako je dobar deal.

Inače moje mišljenje je da ovaj telefon nije za kemijanje, više je kao Plug'n'Play.. nakon sada, mogu slobodno reći trocifren broj preporuka, žale se samo ovi koji kemijaju.. njih nekoliko.

Što se tiče cijene onu su u BIH uvijek manje nego što piše u GSM Areni.. kako zašto, eh to ne znam.

speedy56 pet 5.3.2021 19:48
mzopg kaže...
speedy56 kaže...

Gledam cijene vani, jer ga kod nas trenutno nema:

Poco X3 170 eura (6/64)
Redmi note 10 Pro 225 eura (6/64)

 

Razlika 55 eura.

 

Kamere možeš vidjeti ima već recenzija na GSM areni i Chris iz tech tabletsa je odradio review, stavio sam ranije linkove.

 

zuper kaže...
Pro verziju ja kod nas ne vidim ispod 2500kn. Ovih preporučenih 215€ objesi mačku o rep gdje god da je.
Ako je Poco F2 mogao koda nas biti 2700kn sa 865... Barem nešto blizu toga su mogli. Čak prošlogodišnji 765G je snažniji

Bumo videli, to su sad sve pretpostavke. Trenutno ga možeš iz Kine nabaviti za 225 eura, to je 1700kn i čak da platiš na to PDV opet si na 2100kn.

Moja pretpostavka je da će kod nas biti oko 2200-2300kn.

 Aha - tu smo znači .

Ja sam pričao o cijenam kod nas i unutar EU.

Zato sam naglasio u svom postu "kod nas" = RH, "vani" = države EU (pretežno imaju slične cijene, u pravilu manje od naših).

 

I s ovom pretpostavkom od 2200kn (kaj je približno 290eura, dakle čak i više od onih 280) dolaziš na ono moje kaj sam odma na početku napisal - razlike od skoro 100€ na našem tržištu (Poco X3 je danas u RH 1500-1600kn).

Envy sri 10.3.2021 11:31

Pojavio se Redmi Note 10s koji također ima AMOLED ekran.. sve isto osim samog čipseta, i zaštitu u vidu Gorila Glass 3 a Pro model ima 5.

Evo linka za sporedbu:
Compare Xiaomi Redmi Note 10 Pro Max vs. Xiaomi Redmi Note 10S vs. Xiaomi Redmi Note 10 - GSMArena.com

 

Ne znam kakav je ovaj čip: Mediatek Helio G95 (12 nm) u odnosu na Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm) ali ako je i malo sporiji da mu se oprostiti.
Zašto? Jer je cijena... ajmo fanfaree.... 190€

CPU sri 10.3.2021 14:16
Envy kaže...

Usporedba Snapdragon 732G vs Helio G95:

Snapdragon 732G vs Helio G95: tests and benchmarks (nanoreview.net)

Meni iskreno ne igra ulogu toliko. 

 Battery life je vidno bolji na strani Snapdragona. 

 

Ako ćemo gledati usporedbu Redmi Note 9S i novog Note 10S, procesor je slabiji u 10S.

Snapdragon 720G vs Helio G95

Po mom nekom mišljenju nije isplativo uzimat novi 10S pored 9S. 

 

 

Zanimljivo da su u običnom Note 9 stavljali Mediatek chipset, a u novom Note 10 stavljaju Snapdragon 678, koji je lošiji od 720G (Note 9S).

 

Envy sri 10.3.2021 14:35
CPU kaže...
Envy kaže...

Usporedba Snapdragon 732G vs Helio G95:

Snapdragon 732G vs Helio G95: tests and benchmarks (nanoreview.net)

Meni iskreno ne igra ulogu toliko. 

 Battery life je vidno bolji na strani Snapdragona. 

 

Ako ćemo gledati usporedbu Redmi Note 9S i novog Note 10S, procesor je slabiji u 10S.

Snapdragon 720G vs Helio G95

Po mom nekom mišljenju nije isplativo uzimat novi 10S pored 9S. 

 

 

Zanimljivo da su u običnom Note 9 stavljali Mediatek chipset, a u novom Note 10 stavljaju Snapdragon 678, koji je lošiji od 720G (Note 9S).

 

Da, ima puno nelogičnosti oko ove nove serije Note 10 obični, Note 10 PRO, Note 10s itd itd.

ja sam htio da će batery life odlučiti da li Snapdragon ili Helio.. ali ima i AMOLED ekran + dijagonala ekrana manji su na 10s u odnosu na 10 PRO ima gore u postu gdje sam postavio link za usporedbu.

Cijena + moje potrebe je AWESOME! Još znam da je u BiH uvijek jeftinije.. dakle ide se na 6/128. 

bruno03 uto 16.3.2021 20:23

stigao jučer iz francuske. ovdje je usporedba sa Redmi 9c.

Primjetio sam jedan probleem. Prilikom gledanja HDR videa kao da ne prikazuje sve boje. Kada pogledam isti video na non HDR monitoru boje su uredu. Screenshots:

Envy uto 16.3.2021 21:56
bruno03 kaže...

stigao jučer iz francuske. ovdje je usporedba sa Redmi 9c.

Primjetio sam jedan probleem. Prilikom gledanja HDR videa kao da ne prikazuje sve boje. Kada pogledam isti video na non HDR monitoru boje su uredu. Screenshots:

Je je, i mene zanima kako se ponaša kao stock a također koji tačno model, jer nisam siguran da li su njih nekliko predstavljeni.

bruno03 uto 16.3.2021 22:52

pro model - 108 Mpx camera model.

Malo sam razočaran sa kamerom, ali ipak dolazim sa GOAT nokia L950. 108 mpx mod u odnosu na 12mpx mod ima malo lošije boje. I vidi se dosta zaglađivanja kada se zomma 1:1 108