Xiaomi

Kupio danas Xiaomi Mi 8 - vrijedi li 800 kuna?

Envy pon 1.11.2021 18:37

Kao što naziv kaže kupio sam danas (zapravo jučer a sutra će stići) Xiaomi Mi 8 top model 6/256 za oko 800 kuna. Stanje kao novo - nema packe.

Treba mi mišljenje Mobitelaša - Mazohista, vrijedi li to tih para. Jer nisam u tim vodama, meni je bitno tko me zove na telefon a ne - kakav telefon imam.
Pucajte ljudi.

Ivan(4) pon 1.11.2021 19:41

Ako je kao nov, i ako mu je baterija kao nova, svakako je mnogo bolji nego bilo šta što se može kupiti za te pare u prodavnici: SoC je i dalje ok za mid-range, 6/256 je krajnje solidno, za kameru navodno postoje fenomenalni portovi GCama. Sa druge strane, ako je rabljen 3 godine, ima 60% originalnog kapaciteta baterije (koja je bila tek ok i kad je bio nov), ako je padao i unutra se "mućkao" (makar u zaštiti zahvaljujući kojoj je spolja bez vidljivih tragova)... to bi bili neki moji strahovi vezani za takvu ponudu.

 

Sve se svodi na to da li će ti iskočiti neki problem. Ako ti se ne desi nikakvo neugodno iznenađenje, specifikacije su za 100€ ok.

Envy uto 2.11.2021 16:07
ansha kaže...

Ne vrijedi, al sad je kasno..

Zbog čega misliš da ne virjedi. 

pere_jozin kaže...

Ako je (relativno) očuvan. Ne čini mi se da je 800 kuna puno. Dobiješ vrhunski hardver iz 2018.-e, ako ima nadogradnje i danas, ne sumnjam da će raditi kao iz tvornice.

Izgleda kao nov, nema niti jedne mikro parnice. 

Ivan(4) kaže...

Ako je kao nov, i ako mu je baterija kao nova, svakako je mnogo bolji nego bilo šta što se može kupiti za te pare u prodavnici: SoC je i dalje ok za mid-range, 6/256 je krajnje solidno, za kameru navodno postoje fenomenalni portovi GCama. Sa druge strane, ako je rabljen 3 godine, ima 60% originalnog kapaciteta baterije (koja je bila tek ok i kad je bio nov), ako je padao i unutra se "mućkao" (makar u zaštiti zahvaljujući kojoj je spolja bez vidljivih tragova)... to bi bili neki moji strahovi vezani za takvu ponudu.

 

Sve se svodi na to da li će ti iskočiti neki problem. Ako ti se ne desi nikakvo neugodno iznenađenje, specifikacije su za 100€ ok.

Da flagship pred kraj 2018.te, Pretežno sam ga uzeo radi ovih 6/256. 
Baterija ne znam čime da je provjerim, ali lik (vjerujem mu jer ne bi ni uzeo) kao i prvog dana (to po njegovom).

Trenutno se mučim sa SIM karticom koju sam X puta rezao, srećom za 1 KM (3,75 kuna) mijenjam 3G karticu za 4G karticu, trenutna akcija u uhljebarskom BHTelecomu.
 

Punti kaže...
Stavi eu rom i uživaj. Ako baterija bude držala dan, vrhunska kamera sa gcam i još uvijek vrlo brzo procesor ovaj telefon čine kudikamo boljim od gomile telefona preko 2k kn.

EU ROM je telefon, ne može ući u Austriju a da nije EU.Ž

Svaki savjet je dobro došao zbog skoro 3 ili 4 godine korištenja 8" Tableta (radi kao doksa i dan danas) kao Telefon. Ne može stati u džeb, pa sam si morao kupiti nešto. Poco M3 Pro 5G žuti mi je bio izbor (ali duplo više para, duplo manje pohrane) ali što je tu je.

Telefon otvaram polako.. kao što rekoh nema ni najmanje parnice vidljive na presijaveanju svjetla. 

ansha uto 2.11.2021 16:34
Envy kaže...
ansha kaže...

Ne vrijedi, al sad je kasno..

Zbog čega misliš da ne virjedi. 

pere_jozin kaže...

Ako je (relativno) očuvan. Ne čini mi se da je 800 kuna puno. Dobiješ vrhunski hardver iz 2018.-e, ako ima nadogradnje i danas, ne sumnjam da će raditi kao iz tvornice.

Izgleda kao nov, nema niti jedne mikro parnice. 

Ivan(4) kaže...

Ako je kao nov, i ako mu je baterija kao nova, svakako je mnogo bolji nego bilo šta što se može kupiti za te pare u prodavnici: SoC je i dalje ok za mid-range, 6/256 je krajnje solidno, za kameru navodno postoje fenomenalni portovi GCama. Sa druge strane, ako je rabljen 3 godine, ima 60% originalnog kapaciteta baterije (koja je bila tek ok i kad je bio nov), ako je padao i unutra se "mućkao" (makar u zaštiti zahvaljujući kojoj je spolja bez vidljivih tragova)... to bi bili neki moji strahovi vezani za takvu ponudu.

 

Sve se svodi na to da li će ti iskočiti neki problem. Ako ti se ne desi nikakvo neugodno iznenađenje, specifikacije su za 100€ ok.

Da flagship pred kraj 2018.te, Pretežno sam ga uzeo radi ovih 6/256. 
Baterija ne znam čime da je provjerim, ali lik (vjerujem mu jer ne bi ni uzeo) kao i prvog dana (to po njegovom).

Trenutno se mučim sa SIM karticom koju sam X puta rezao, srećom za 1 KM (3,75 kuna) mijenjam 3G karticu za 4G karticu, trenutna akcija u uhljebarskom BHTelecomu.
 

Punti kaže...
Stavi eu rom i uživaj. Ako baterija bude držala dan, vrhunska kamera sa gcam i još uvijek vrlo brzo procesor ovaj telefon čine kudikamo boljim od gomile telefona preko 2k kn.

EU ROM je telefon, ne može ući u Austriju a da nije EU.Ž

Svaki savjet je dobro došao zbog skoro 3 ili 4 godine korištenja 8" Tableta (radi kao doksa i dan danas) kao Telefon. Ne može stati u džeb, pa sam si morao kupiti nešto. Poco M3 Pro 5G žuti mi je bio izbor (ali duplo više para, duplo manje pohrane) ali što je tu je.

Telefon otvaram polako.. kao što rekoh nema ni najmanje parnice vidljive na presijaveanju svjetla. 

Napisao sam da ne vrijedi uglavnom zbog baterije koja nije nesto ekstra drzala ni kad je nov bio, a nakon toliko godina nisu velike sanse da je u dobrom stanju...

Envy sri 3.11.2021 20:17
Punti kaže...

Mislim na xiaomi.eu custom ROM, sorry na nejasnoći. Ja imam MIUI 12.5, radi k'o sat.

Kod mene piše da je MIUI Global 12.0.1 Sstable, sada ti misliš da ću kao imati nešto bolje sa 12,5 ti Custom ROM-om. 

ansha kaže...
* * *

Napisao sam da ne vrijedi uglavnom zbog baterije koja nije nesto ekstra drzala ni kad je nov bio, a nakon toliko godina nisu velike sanse da je u dobrom stanju...

Nema boga da za 100€ dobijem ovako brz telefon, sa 256 GB pohrana i Super AMOLED ekranom.

Telefon je doslovce kao nov. Otvoriš nov i uzmeš ovaj telefon ne možeš naći razliku. Ustvari da budem iskren ima Burn In, ali primjetiti da u vrhu treba ti lupa i oko sokolovo.

E sada to oko baterije i ja se sjećam tog vremana (pa prije 2018-te i par godina) svi ti Flagship Snapdragoni su jeli baterije, primjerice Samsung S8 ili S7 i sl.

Blaga usporedba Redmi Note 9S mom bratatu traje treći dan, a mojoj djevojci do podne već na 20% baterije.

Pa što se tiče baterije jutros sam ga isključio sa Airplane moda, i uključio Wi-Fi only, i do kraja radnog dana tj do 15h baterija je bila na 91%, imala je neku app za mjerenje koraka i slično.

Ne zahtjevan sam korisnik - prosto mi se okreće želudac da vidim ljude kojima nešto govorim ili naređujem a on se udubio u telefon a ne zna na kojem je planetu.
Dakle Microsoft alati, Edge je bog i batina, alati za komuniciranje tipa WhatcApp, Viber (za sada Messenger ne želim da imam) i tako.
Nikakve igrice, hoću da uklonim sve što mi je nepotrebno. Dakle biti će Outlook za mail nemam potrebe osim Youtube-a ništa od Gooogla (ok, mpžda mape i nešto slično). MRZIM Google. A i od Xiaomia Bloatware ću da uklonim... Dakle telefon koji ima sve, stane u džep i svrha mu je da se mogu javiti, ili satima pričati sa zaručnicom, manje više okinuti tu i tamo neku fotografiju - oduševljen sam sa fotografijama.

Pohrana mi je jako jako bitna.

Mislim otprilike da si skužio moj profil korištenja telefona. Generalno mrzim telefone, ali ne možeš bez njega.
 

EXIMO kaže...

Za provjeru baterije instaliraj 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.digibites.accubattery&hl=hr&gl=US

i nakon 10ak punjenja i pražnjenja ćeš znati na čemu si

 

Eh to mi treba.

U svakom slučaju da ne pitam ovdje malo ću pretražiti forum da vidim kako se stavljaju ti Custom ROM-ovi, uklanjaju Bloatware aplikacije ili nešto drugo.