Xiaomi

Android 10 update problemi

vjeko333 sri 18.3.2020 09:20

Nakon što sam napravio update Xiaomi Mi 9 lite na Android 10 moja SD kartica Samsung Evo u3 128 GB, kada postavim da fotoaparat slike sprema na karticu nekako dugo vrti i piše obrada fotografije. To traje 10-ak i više sekundi. U kameri posljednje fotografije prikazuje samo iz interne memorije. U čemu je problem?

Stric_Jura čet 19.3.2020 13:39

hmmm meni je na Redmi Note 8T takvo nešto anpravio, pa sam prekopirao podatke s kartice, isformatirao ju s Androida i opet namjestio kameru da snima na karticu, ali imam Samsungicu 128 GB, onu Evo MicroSD XC, 100/90 brzine...

 

i sad radi OK

vjeko333 čet 19.3.2020 13:59
Stric_Jura kaže...

hmmm meni je na Redmi Note 8T takvo nešto anpravio, pa sam prekopirao podatke s kartice, isformatirao ju s Androida i opet namjestio kameru da snima na karticu, ali imam Samsungicu 128 GB, onu Evo MicroSD XC, 100/90 brzine...

 

i sad radi OK

 Istu takvu karticu imam i ja, 128 gb, evo, u3. Sad dugo sprema sliku. Piše: Obrada fotografije. A u zadnjim slikama, u samoj galeriji Kamere, ju ni ne prikazuje. Samo one stare prikaže i nove koje su u internoj memoriji.

vjeko333 čet 19.3.2020 14:31
Stric_Jura kaže...

hmm, da nisi stavio onaj HDR i RAW da ti snima? to zna zezati, provjeri postavke

 Nisam. A i obnovio sam na zadane postavke. Slika bude u DCIM mapi  na sd kartici (iako se sporo sprema), a u kameri ne prikazuje u nedavnim fotografijama.

vjeko333 čet 19.3.2020 22:06

Format sd kartice je rješio problem galerija. Ali... to nevolim, kad si slike moram bacati na laptop.

Lijepo to izgleda. Ikone malo krupnije, ali neke su bile zaobljene neke ne, pa sam morao to namrdavati.

Da, čini mi se da je nešto sporiji i da se brže troši baterija. Led svjetlo i notifikacijska ledica rade. Wifi je ok

16OR ned 22.3.2020 21:30
Ag008 kaže...

Povukli su update, više se ne može staviti Android 10 na Mi 9 lite

Kao i uvijek za sve xiaomi modele, beta stabilna verzija, koju puste par dana rendom korisnicima i onda nakon cca 2t il mj dana puste ponovo istu tu ali stabilnu

 

Tko hoce uvijek moze instalirat tu beta verziju, dobio ju il ne preko OTA

Telegram grupe su zakon, cekat da svane ne bitno bilo beta stabilna il stabilna putem OTA je u jednu ruku glupo