Windows

Windows 10 se restartira

marko227 pet 3.6.2022 23:09

Pozdrav svima,

imam problem sa windowsima. Naime, kad radim bilo sto sto nije u full screen modu kao sto su igre, gledanje filmova... komp se sam od sebe restartira.

Nema neki odredeni interval nakon kojeg se restartira, nekad je nakon minutu rada, nekad nakon 15min, a nekad nakon 2 sata...

Temperature hardvera su u granicama normale, svi driveri updejtani, bios takodjer, windows frisko reinstaliran nekoliko puta.

 

Konfiguracija je:

CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 16GB ddr4 Apacer 2666

GPU: GTX 1060 6GB

MBO: Gigabyte B450M DS3H-CF

 

Ima netko neku ideju zasto se to dogadja?

Najcudnije je sto se restartira pri normalnom koristenju, kao sto je surfanje na internetu, dok recimo kad pokrenem igru radi savrseno bez ijednog problema

 

hvala unaprijed na ponoci

renato1977 sub 4.6.2022 08:34
marko227 kaže...

Pozdrav svima,

imam problem sa windowsima. Naime, kad radim bilo sto sto nije u full screen modu kao sto su igre, gledanje filmova... komp se sam od sebe restartira.

Nema neki odredeni interval nakon kojeg se restartira, nekad je nakon minutu rada, nekad nakon 15min, a nekad nakon 2 sata...

Temperature hardvera su u granicama normale, svi driveri updejtani, bios takodjer, windows frisko reinstaliran nekoliko puta.

 

Konfiguracija je:

CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 16GB ddr4 Apacer 2666

GPU: GTX 1060 6GB

MBO: Gigabyte B450M DS3H-CF

 

Ima netko neku ideju zasto se to dogadja?

Najcudnije je sto se restartira pri normalnom koristenju, kao sto je surfanje na internetu, dok recimo kad pokrenem igru radi savrseno bez ijednog problema

 

hvala unaprijed na ponoci

 Blue screen of death ili?

hrco11 sub 4.6.2022 09:31

Ja san ima slican problem sa svojom masinom to su uglavnom zna desiti ako masina nije u performance modu u windowsima zato jer ploca spusti napon procesoru vise nego sta treba i u tome momentu dode do restarta.

 

marko227 pon 6.6.2022 20:33
3 d corner fan kaže...

provjeri ispravnost diska i grafičke , one mogu praviti takve probleme ili instaliraj linux pa vidi kako će se tada ponašati.

 Za linux nemam ni znanja ni vremena, a ni volje da intsaliram. Ako je do graficke i diska, zar ne bi onda jos vise problema bilo pod opterecenjem?

renato1977 kaže...

 Blue screen of death ili?

 Nema, samo restart bez ikakvog objasnjenja

hrco11 kaže...

Ja san ima slican problem sa svojom masinom to su uglavnom zna desiti ako masina nije u performance modu u windowsima zato jer ploca spusti napon procesoru vise nego sta treba i u tome momentu dode do restarta.

 

 Kako si to rijesio? Bios?

renato1977 pon 6.6.2022 21:29
marko227 kaže...
3 d corner fan kaže...

provjeri ispravnost diska i grafičke , one mogu praviti takve probleme ili instaliraj linux pa vidi kako će se tada ponašati.

 Za linux nemam ni znanja ni vremena, a ni volje da intsaliram. Ako je do graficke i diska, zar ne bi onda jos vise problema bilo pod opterecenjem?

renato1977 kaže...

 Blue screen of death ili?

 Nema, samo restart bez ikakvog objasnjenja

hrco11 kaže...

Ja san ima slican problem sa svojom masinom to su uglavnom zna desiti ako masina nije u performance modu u windowsima zato jer ploca spusti napon procesoru vise nego sta treba i u tome momentu dode do restarta.

 

 Kako si to rijesio? Bios?

 Daj si provjeri ram..Izvadi jedan keks pa vidi,pa ponovi sa drugim.Znači koristi samo jedan keks rama pa češ vidjet kak se ponaša

Hazzard From da Hood uto 7.6.2022 08:07
marko227 kaže...

Pozdrav svima,

imam problem sa windowsima. Naime, kad radim bilo sto sto nije u full screen modu kao sto su igre, gledanje filmova... komp se sam od sebe restartira.

Nema neki odredeni interval nakon kojeg se restartira, nekad je nakon minutu rada, nekad nakon 15min, a nekad nakon 2 sata...

Temperature hardvera su u granicama normale, svi driveri updejtani, bios takodjer, windows frisko reinstaliran nekoliko puta.

 

Konfiguracija je:

CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 16GB ddr4 Apacer 2666

GPU: GTX 1060 6GB

MBO: Gigabyte B450M DS3H-CF

 

Ima netko neku ideju zasto se to dogadja?

Najcudnije je sto se restartira pri normalnom koristenju, kao sto je surfanje na internetu, dok recimo kad pokrenem igru radi savrseno bez ijednog problema

 

hvala unaprijed na ponoci

 Bios update napravi, mem test takoder, ako je sve uredu, u controll pannel, napajanje i baterija(tak nekak zab sam na hrv.),i izaberi preformance mode.... Eventualno u xbox game baru stavi game mod uvjek ukljucen...

Opcija 2 ako neigras igrice, u bisou stavi na eco mode, i nemoras nista onda u controll panelu dirat, proc bi se po auto postavkama trebo downclockat na stabilnu razinu

Hazzard From da Hood uto 7.6.2022 08:08
marko227 kaže...

Pozdrav svima,

imam problem sa windowsima. Naime, kad radim bilo sto sto nije u full screen modu kao sto su igre, gledanje filmova... komp se sam od sebe restartira.

Nema neki odredeni interval nakon kojeg se restartira, nekad je nakon minutu rada, nekad nakon 15min, a nekad nakon 2 sata...

Temperature hardvera su u granicama normale, svi driveri updejtani, bios takodjer, windows frisko reinstaliran nekoliko puta.

 

Konfiguracija je:

CPU: Ryzen 5 2600
RAM: 16GB ddr4 Apacer 2666

GPU: GTX 1060 6GB

MBO: Gigabyte B450M DS3H-CF

 

Ima netko neku ideju zasto se to dogadja?

Najcudnije je sto se restartira pri normalnom koristenju, kao sto je surfanje na internetu, dok recimo kad pokrenem igru radi savrseno bez ijednog problema

 

hvala unaprijed na ponoci

 Zaboravio sam napomenit da sam imo jednom daaavno taj problem, nakraju je ispalo da je maticna osla u vjecna lovista

ZerobRo ned 12.6.2022 15:59

Provjerit ako su temperature ok. 

Izvadit memoriju pa probat pokrenut pojedinacno. 

Ako ti se to i prije desavalo i odjednom se pocelo ponavljati to je do maticne.

Pitanje vremena kad ce se prestati palit Uopce.