Windows

Windows 10 - problemi

BlackMoon sri 21.4.2021 00:05

Od 2015 koristim Desetku i nikad problem s WU. Od prvog dana sam ga kroz GP editor namjestio da se ne instalira sam nego kad ja želim. Do tada strpljivo čuči i čeka. Nakon instalacije i restarta, pokrenem CleanUp, odem u folder ...windows/software disstribution/download i pobrišem sve iz njega. Po potrebi, iz administratorskog PowerShell-a pokrenem komandu Dism.exe /Online /Cleanup-Image /StartComponentCleanup i to bi bilo to. Nikad problema i uvijek čist sistem. U slučaju ako koji put krene nešto po zlu, a ne vjerujem da hoće otkad je MS promijenio politiku izdavanja updateova, uvijek imam system image za vratiti, koji bude star max 10 dana...

Over(C)lock sri 21.4.2021 21:53

Idem instalirat winodws 10 na stari samsung r510 bootam pokrenem uredno sve odvrti instalaciju i ponovno kad se pokrene opet uđe u početak instalacije, izađem iz toga i krenem ga pokrenut regularno vrti boot screen i restarta se i tako par puta izbaci bsod 0xc0000001 ne pomaže ni rapair niti što slično. Novi ssd sam stavio windows 10 skinut org. Probao ponovno i neće i dalje

ihush sri 21.4.2021 22:37
Over(C)lock kaže...

sad sam instaliro sa DVD-a nediram kad dođe do press any key čega nema kad je s usba. Ne baca još grešku ali se stalno reboota bios je netaknut boota sa cd-a ako je bootabilan normalno.

 -ima, svaki put kad install-boot medij (cd-usb-nevažno) vidi bootabilan postojeći disk-os-boot, nema kad je disk prazan-nepostojeći boot.

-uvijek korisiti f-tipke za boot, ne bios-bootorder (jer treba izabrati i mod-boot gpt-mbr tj ovisi što ti bios nudi i kako je podešeno + kako je kerian stikić ili je superfloppy...). Zato, ostaviti order po 'normalnom' tj prvo hdd-ssd-disk (ne usb-cd-ostalo tj za to korisitš CMS-ftipke.. i tad znaš što bootaš u kojem modu, ako to nije kompatibilno, nema boota..).

-podesi bios, ponovi.

Over(C)lock sri 21.4.2021 22:54

Nisam skužio najbolje, tipka za boot menu ne znam koja je f9 možda ali kad nju kliknem laptop se ugasi a prvotno zapišti ostale f tipke nemaju funkciju ili nisu za boot menu. Order sam postavio prvo disk pa cd room. Sad da opet instaliram ili instaliro sam dosta laptopa normalno al ovo još nisam doživio. dosad sa loadingom nikakvih problema nisam imo laptop je namjenjen za Vistu ona je bila org. legacy os boot mi je enabled ahci mode na auto legaci support usb isto enabled. Što još postavit možda da preko rufusa dignem taj bootabilni usb koristio sam windows media creation tool...

ihush sri 21.4.2021 23:01

-ako ne znaš koja tipka je za boot-cms meni, model-mbo i google.. f1-12, najćešće 8-9-11.. ili esc za izbor i sl.

-neke serije nemaju .. fičer generacije w8, pa moraš iz win-restart menija (držiš i ne puštaš shift dok restartaš.., f7..) a neki laptopi imaju posebnu tipku ..

 

-ponekad samo zakasniš (ne čekati sliku na ekranu, može biti prekasno...) od trena kad stisneš paljenje tipkaš (ne držati..) + ponekad ne pogodiš, ponoviš.. poželjno isključiti fastboot i sve fičere za os-uefi itd..

-a da bi postojala opcija, mora postojati i sam cms u biosu... tj ako nema, tad nema, a to vidiš-pročitaš u manualu za mbo ili google.. itd. tj ne nagađaš ono što možeš znati 100% za sekundu googalanjem, čak brže nego što ja natikam :))

Over(C)lock sri 21.4.2021 23:20

našao sam boot menu 1 ahci hdd to je ssd, 2 ahci cd to je pogon cd-a i usb HDD to je bootabilni usb. uredno to sve radi odnosno instalacija i sve mogu ponovno pokrenut instalaciju premda sumljam da sam time rješio problem.

ihush čet 22.4.2021 11:03

- ok, sumljaj i dalje.. :)

 

pravilo-procedura:

- podesiš bios (jednom i to je to..) ovisno što se nudi u opcijama i potrebama.

- napraviš 'pravi' stikić odgovarajući-kompatibilan tj ili mbr ili gpt (uefi..) ili ms-ov fat32-superfloppy (njega obavezno bootati s cms-om jer tad znaš kako bootaš u kojem modu ostalo je na sreću tj ovisno kako bios preferira redosljed gpt-mbr ili obrnuto..). Rufus ili mctool (može i ručno, kao i sama instalacija koja je banalno jednostavno raspakriavanje kompresiranog esd-wim-a (kao zip) na kreirane particije + boot a to sve radi sam os, ne neki čudnovati alati, svaki os..).

+ disk ovisno u kojem je modu i u kojem modu se želi, obrisati diskpartom-clean..(ode sve). Tad se inicijalizira. To možeš i npr u win ako imaš drugo računalo.. i tad u diskmanageru imaš klikajuće opcije inicijalizacije gpt ili mbr (ili dinamički)..

 

-tako pripremljeno računalo ako je ispravno, radi.. ako ne radi imaš problem-kvar, nešto.. a što ovisi o postavkama, željama ili kvaru diska. Npr na nekom disku ode boot sektor, na nekom ode logika-kontroler, bugovit firmware.. kvar koji ne mora biti 'klasičan' tj disk tad nije bootabilan ali može raditi kao storage. To ne znači da je ispravan nego samo da nisu svi kvarovi jednaki-jednostavni iz klase radi/ne radi.

-Jednak problem napravi uefi-fičeri kao sec.boot/enkripcija koja može biti bios, os ili treća app.. a može i greška pa interno disk ostane zaključan (dok ne znamo tko-što ga je zaključalo.. 'marsovci' pa okrivimo malware ili bug..).

 

-što god da je uzrok problema u tvojem slučaju.. ako je kvar tad će se jednako ponoviti tj neće se ništa popraviti samo od sebe (zaliječiti), a ako je pogrešna postavka-kombinacija tj nekompatibilnost (soft-logički problem) tad ćeš ga eliminirati. Sumnje ostavljamo onima koji koriste čarobni grah i kuglu za nagađanje, računala su ili-ili, ili radi ili ne. 0-1.

 

-to nema veze s win10 kao verzija-os, tj pravila su ista-identična za sve postojeće oseve uz razliku da os evolucijom podržava npr boot medij (bios) i kontroler ide-sata-usb-nešto deseto.. npr m2.nvme.. i jedino što razlikuje oseve je fat sys koji koriste (nativni, razlikovati od podržavanih + driver, jer i win može čitati lin itd..) i svaki os je na svojoj particiji-FSu, dok je FAT32 univerzalan (free licenca i zato se koristi za sve uređaje ne samo računala.. + standardi, dok ntfs nije free i svaki uređaj koji želi legalno koristiti tad plaća msu licencu.. osim 'kineza' koji ne plaćaju..).

 

- istina, ima i bržih načina, npr hirens.. ili pokuašti 'ručno' fix-repair, ovisno što je problem, npr postoji li boot particija, svaka greška se može ispraviti, napraviti novo-potrebno pa čak i alati-soft koji to obave na klik-next shemu, no što bi tad naučili? :)) Pridržavanje pravila i alati-soft-fixevi su nepotrebni. Ponoviti instalaciju je najmanji problem (postupak od desetak minuta, dok je računalo čisto-prazno.. nema podataka za spašavanje i sl.) i upravo zato to trebaš sad probati-naučiti, tj jednom kad imaš pravi protokol, tad radi svaki put ili je kvar. (eliminiraš čarobnu kuglu).

Over(C)lock čet 22.4.2021 11:29
ihush kaže...

- ok, sumljaj i dalje.. :)

 

pravilo-procedura:

- podesiš bios (jednom i to je to..) ovisno što se nudi u opcijama i potrebama.

- napraviš 'pravi' stikić odgovarajući-kompatibilan tj ili mbr ili gpt (uefi..) ili ms-ov fat32-superfloppy (njega obavezno bootati s cms-om jer tad znaš kako bootaš u kojem modu ostalo je na sreću tj ovisno kako bios preferira redosljed gpt-mbr ili obrnuto..). Rufus ili mctool (može i ručno, kao i sama instalacija koja je banalno jednostavno raspakriavanje kompresiranog esd-wim-a (kao zip) na kreirane particije + boot a to sve radi sam os, ne neki čudnovati alati, svaki os..).

+ disk ovisno u kojem je modu i u kojem modu se želi, obrisati diskpartom-clean..(ode sve). Tad se inicijalizira. To možeš i npr u win ako imaš drugo računalo.. i tad u diskmanageru imaš klikajuće opcije inicijalizacije gpt ili mbr (ili dinamički)..

 

-tako pripremljeno računalo ako je ispravno, radi.. ako ne radi imaš problem-kvar, nešto.. a što ovisi o postavkama, željama ili kvaru diska. Npr na nekom disku ode boot sektor, na nekom ode logika-kontroler, bugovit firmware.. kvar koji ne mora biti 'klasičan' tj disk tad nije bootabilan ali može raditi kao storage. To ne znači da je ispravan nego samo da nisu svi kvarovi jednaki-jednostavni iz klase radi/ne radi.

-Jednak problem napravi uefi-fičeri kao sec.boot/enkripcija koja može biti bios, os ili treća app.. a može i greška pa interno disk ostane zaključan (dok ne znamo tko-što ga je zaključalo.. 'marsovci' pa okrivimo malware ili bug..).

 

-što god da je uzrok problema u tvojem slučaju.. ako je kvar tad će se jednako ponoviti tj neće se ništa popraviti samo od sebe (zaliječiti), a ako je pogrešna postavka-kombinacija tj nekompatibilnost (soft-logički problem) tad ćeš ga eliminirati. Sumnje ostavljamo onima koji koriste čarobni grah i kuglu za nagađanje, računala su ili-ili, ili radi ili ne. 0-1.

 

-to nema veze s win10 kao verzija-os, tj pravila su ista-identična za sve postojeće oseve uz razliku da os evolucijom podržava npr boot medij (bios) i kontroler ide-sata-usb-nešto deseto.. npr m2.nvme.. i jedino što razlikuje oseve je fat sys koji koriste (nativni, razlikovati od podržavanih + driver, jer i win može čitati lin itd..) i svaki os je na svojoj particiji-FSu, dok je FAT32 univerzalan (free licenca i zato se koristi za sve uređaje ne samo računala.. + standardi, dok ntfs nije free i svaki uređaj koji želi legalno koristiti tad plaća msu licencu.. osim 'kineza' koji ne plaćaju..).

 

- istina, ima i bržih načina, npr hirens.. ili pokuašti 'ručno' fix-repair, ovisno što je problem, npr postoji li boot particija, svaka greška se može ispraviti, napraviti novo-potrebno pa čak i alati-soft koji to obave na klik-next shemu, no što bi tad naučili? :)) Pridržavanje pravila i alati-soft-fixevi su nepotrebni. Ponoviti instalaciju je najmanji problem (postupak od desetak minuta, dok je računalo čisto-prazno.. nema podataka za spašavanje i sl.) i upravo zato to trebaš sad probati-naučiti, tj jednom kad imaš pravi protokol, tad radi svaki put ili je kvar. (eliminiraš čarobnu kuglu).

 Ma gledajte nije da prvi put instaliram windows, probao sam sve opcije i jednostavno ne želi 10 tku dovršit poslje reboota i kraja instalacije. Disk odnosno SSD nov je kupljen i ugrađen u laptop. Probao sam isključit ACHI mod i u IDE instalirat ali kao što sam i pretpostavio ništa se nije promjenilo, preko rufusa sam napravio mbr, sad ću probat i gpt sa ACHI modom možda jednostavno nije kompatabilan laptop ili neki njegov dio. Premda vidim ljudi uredno stavljaju desetku na njega tako da mi niti to ne drži vodu.

ihush čet 22.4.2021 12:43

-gle, svaki laptop je specifičan, za sebe, tj bios-opcije + generacija i razlike što je nekad bio default i danas. (zato reset na default ne znači ništa, nego sve treba podesiti, tj što se nudi u biosu a to može ovisiti čak o seriji koja je za win ili linux pa nema neku opciju-izbor.. jednostavno izbornik u biosu ima jednu stavku).

-ide je za stare oseve kao npr xp (bez slipstrimanog sata supporta-drivera za kontroler), za sve ostalo-novije koristi ahci, dok os u svojoj bazi ima neki generički driver-support ili ga dodaš za vrijeme installa.

 

-ne može biti razlika lin-win od strane osa ili stikića-installera jer su to stvari već godinama standardne, radi. Jedini problem su najnovije serije računala tj chipset-kontroler-driver pa ih installer nema u svojoj bazi (jer nisu postojali..) i tad treba noviji driver dodati u instalaciji. Bez pravog drivera su mogući ovakvi problemi .. no većinom tad jednostavno ne vidiš disk.

 

-nije važno što ti nije prvi put, tj rutina je kad to radiš dnevno na raznim računalima i kad se ne držiš pogrešnog pravila ko pijan plota samo zato jer ti je do sad tako radilo, npr napravljen stikić u npr mbr ili gpt modu, radi na jednom ali ne na drugom računalu, ovisno o postavkama biosa + trenutnom modu diska. Sve troje mora biti sukladno-kompatibilno-jednako da bi radilo. Pri tome je osevima zapravo nevažno, tj os radi na nivou filea, vidi storage, ne mod, osu je nevažno jel disk gpt ili mbr, no tad se razlikuje particijska shema tj upravo dio za boot a pošto imaš problem upravo s bootom tad je to moguće objašnjenje-uzrok ili imaš kvar. (npr možeš ostaviti stikić i bootai preko njega s instaliranog diska, tj za boot je samo bitno da neki bootabilan medij postoji, koji tad može prosljediti boot osu.. a tad imaš dokaz da je sve ostalo ok osim samog boota tj partcija-standard ili neki sys-file-greška ako je soft-logička ili kvar.

 

-kvarovi su kvarovi, npr neispravan ssd.. možeš li biti siguran da je ispravan? Nestašica, vraćena roba itd.. pa kad kupiš novo opet može biti kvar, možda interni bug serije, možda su u šumici.. no kad imaš provjenu rutinu koja radi, tad ono što ne radi dokazuje kvar i ne pokušavaš uzaludno pogotovo ne 'čačkati' opcije kao što sad beskorisno pokušavaš ide-ahci tj to ne može 'popraviti' problem jer to nema veze s problemom. (jedina poveznica što uključivanje uefi opcije automatizmom uključuje i ahci kao defaultna postavka u biosu, jednako kao što je tad defaultno gpt mod, sec.boot itd.. dok u laptopovom biosu ništa od tog ne mora biti ponuđeno kao izbor + wintelove igre s oemima jer tako eliminiraju i samu mogućnost installa npr xp-w7 .. ne rade problem linuxu, jer je realno sporedan 2%.. za što su nekad plaćali kazne..).

 

-ispravno računalo, pravilno-odgovarajuće podešeno (kompatibilno) mora raditi. Ako ne radi imaš kvar, odnosno nešto je pogrešno podešeno ili zbog mbr-gpt pogrešan mod diska/installera. Zato se uvijek koriste f-boot-meni tipke i tad jednostavno vidiš pod kojim modom bios vidi boot i ako se nudi piše npr uefi.. računalo je 'običan calculator', uvijek će 2+2 biti = 4.. ako nije tad imaš kvar. Pošto je ssd novi, on je i sumnjivac, ili nisi odgovarajuće podesio bios ili medij-f-tipka bootmod..

 

opet, ovo nije za win10 temu, nego generički, svaki os, ista pravila, isti rezultati, ista kompatibilna platforma x86 uključujući i mac-hakintoš. Uz wintel interese koji stvaraju umjetnu nekompatibilnost unazad tj onemogućavaju install starijeg winver (pa postoje bios-boot patchevi npr za w7 ili brand kao asrock..) no to ne onemogućava install win10 (ili linuxa).

 

-laptop nije pc-kompatiblno računalo nego outofbox proizvod, kompletan i tad razlika da ne mora nuditi sve opcije koje inače nudi zasebna mbo-bios, kao mobitel-tablet ili mac + oem igre i sponzoriranja pa tako ralunalo koje je došlo s predinstaliranim win ne mora nuditi drugačiji boot osim za win (win8 gen) dok identično računalo iz serije bez win ima tu opciju i tad ovisno o želji korisnik podesi win8 fičere ili drugi os (koji je za sve oseve, ne isključivo win8-10) no to bi objasnilo problem da želiš neki linux ili stariji win dok ti imaš suprotnu situaciju i time je vjerojatniji kvar-neispravnost.

 

-ručno, ubaciš disk u drugo funkcionalno računalo i vidiš stanje diska, particije-mod.. primarna boot particija neovisno gpt-mbr je za boot, postaviš 'oznaku' diskpartom i to je to.. ili bootaš s installa i automatika obavi fix. Ako npr ne možeš označiti disk particiju kao bootabilnom tad je kvar ili pogešan mod, pa i pogrešan driver.. tj nešto što bi tako onemogućilo promjenu a tad znaš što je-nije, ili-ili.

Over(C)lock čet 22.4.2021 13:19

Ma jasno je to sve, mora radit srecom imam 3 računala sastrane pa mogu ubacit ssd u neki od njih te probat tamo složit 10tku ako tamo radi nije do ssd-a. Probao sam sad delete particija u partition magicu vratio natrag u laptop ssd i kreno clean instal achi mode. Vidjet ću sad hoće li uspjet.

 

I dalje je tu 0xc0000001 greška.

ihush čet 22.4.2021 13:45

-ne znam što radi partmagic.. (svi disk-part alati rade isto..) ali imaš diskpart-os, ne treba treći alat jer to sve radi sam os, ako on ne može tad ne može nitko. :) .. tj naredba clean briše sve i mod-inicijalizacija a to je ono bitno. U win je lakše klikati, tj u diskmanageru (koji je dio frontend mogućnosti diskparta) vidiš fizički disk, dok je neinicijaliziran označen crno + raw.. i biraš koji mod, basic-mbr ili gpt ili dinamički.. tek nakon tog se kreiraju particije, jer je particijska shema ono što se mijnja. tj nije dovoljno obrisati particiju i-ili formatirati disk, ovo je stvar niže razine prije kreiranja particije i vjerojanto može svaki parman isto (ali ne mora biti tj ne znamo što radi..).

 

ponekad je čudno ponašanje stvar pogrešnog drivera, .. neki stari izbačen iz win-baze ili novi koji nije uključen, možda pogrešno pročitan vendor-id.. pa ponekad pomogne davanje 'pravog' drivera prije installa tj kad vidiš izbor diska imaš button za driver... npr intel RST ili kako se već nazove (vidš chipset-kontroler na supportu proizvođaća i skineš ako ima za win10x64.. ili prvi stariji win 8.1-8,7... mora biti x64 za 64bitni os (često su oba 32+64 u installeru). Ovisno o supportu koji možda ne nudi nove drivere za nove w10-buldove, skineš s intela (koji to baš ne voli, pa moraš tražiti koji chipset.. ili koji već chipset imaš, npr amd..).

-pazi, za chipset (vga, audio i sl.) od 1703-1803.. 1909 i su različiti driveri za iste-različite winver (jer je ms mijenjao drivermodel...) i zato uz driver imaš i oznaku verzije-buiilda win10, mada su sve 'isti' driveri za w10.. pogledaj za neku mbo pa će ti biti jasnije, jer laptopi su po tome opskurni .. najvažnije je znati koji chipset i tad google nađe, ako je to problem, no nekako mi ne zvuči da bi to trebalo biti, jer ostalo radi, reaw-write-particije.. tj driver koji bi samo onemogućio kreiranje boota mi ne zvuči uvjerljivo kao uzrok (pa tad 99% nije).. :)

Valentin17 čet 22.4.2021 15:28
Over(C)lock kaže...

imam disk koji nije ssd odnosno originalni od laptopa idem na njega probat, slučajno imam ram drugi i njega sam zamjenio stvar je ista.

Ja bih probao na tvome mjestu instalirati npr. Windows 10 build 1909, možda najnovija nadogradnja ne želi iz nekog razloga raditi na tom laptopu.

Neka netko od kolega stavi linkove za skidanje starijih "buildova" pa isprobaj.

ihush čet 22.4.2021 18:58
Valentin17 kaže...
Over(C)lock kaže...

imam disk koji nije ssd odnosno originalni od laptopa idem na njega probat, slučajno imam ram drugi i njega sam zamjenio stvar je ista.

Ja bih probao na tvome mjestu instalirati npr. Windows 10 build 1909, možda najnovija nadogradnja ne želi iz nekog razloga raditi na tom laptopu.

Neka netko od kolega stavi linkove za skidanje starijih "buildova" pa isprobaj.

 -stari buildovi se skidaju odgovarajućim-starim (build-verzija) mctoolom.. (sam .exe verzija kad se skine, provjeri se properties-svojstva...).

.. ali to ne bi trebalo biti razlog, tj moguće ako je izbačen stari driver i tad koristi neki pogrešan-sličan ali bi ponašanje trebalo biti drugačije, ne samo boot-problem.

Over(C)lock čet 22.4.2021 20:37
Valentin17 kaže...
Over(C)lock kaže...

imam disk koji nije ssd odnosno originalni od laptopa idem na njega probat, slučajno imam ram drugi i njega sam zamjenio stvar je ista.

Ja bih probao na tvome mjestu instalirati npr. Windows 10 build 1909, možda najnovija nadogradnja ne želi iz nekog razloga raditi na tom laptopu.

Neka netko od kolega stavi linkove za skidanje starijih "buildova" pa isprobaj.

 Probao i stariji build ne želi probao sam i drugi disk također ne želi točnije problem je isti. Zanimljivo je što Win 7 normalno radi nemam druge neg njega instalirat i možda probat nadogradnju.

MatijaZG čet 29.4.2021 18:42

Imam jedan problem koji mi se ponavlja na svakom novom laptopu. Svaki put kada upišem podatke svog Microsoft raćuna, user folder mi upiše ime "matij". Gdje bih mogao to promjeniti i upisati npr. cijelo ime i prezime?

Našao sam par tutoriala po netu kako promjeniti ime user foldera, ali ne zanima me trenutna izmjena nego trajna. Dakle ne želim da mi na novom laptopu opet piše "matij".

Posmatrač čet 29.4.2021 21:41
MatijaZG kaže...

Imam jedan problem koji mi se ponavlja na svakom novom laptopu. Svaki put kada upišem podatke svog Microsoft raćuna, user folder mi upiše ime "matij". Gdje bih mogao to promjeniti i upisati npr. cijelo ime i prezime?

Našao sam par tutoriala po netu kako promjeniti ime user foldera, ali ne zanima me trenutna izmjena nego trajna. Dakle ne želim da mi na novom laptopu opet piše "matij".

 Potrazi na MS racunu ima li igdje za promijenuti. Ocigledno ti povuce odatle....

DangerousB čet 13.5.2021 14:01

Pozz drustvo ne znam jel do windowsa ili do hardware-a problem je sljedeci kad upalim racunar pojavi login screen i ako u prvih 2-3 min ne unesem sifru da se logujem u windows racunar se sam resetuje i baci me u bios! jel mozda zna neko sta bi mogao biti problem? Hardware pod moj pc

DangerousB čet 13.5.2021 14:40
Valentin17 kaže...
DangerousB kaže...

Da li računalo radi na stock postavkama BIOSa?

 da sve je stock mislim ako ne mislis na OC jer sam digao clock na 4.0 i ram memoriju digao na 3200mhz ali timinge nisam dirao nista

Yield čet 13.5.2021 15:16

Pozdrav ekipa,

Instalirao sam najnoviji update  ( OS build ) 19042.985 i dosta stvari mi ne radi normalno pa me zanima jel i vi imate isti problem.

Autoplay ne radi normalno. Imam podeseno da svaki put kad prikljucim USB ili ubacim karticu u card reader otvori normalno sve u zasebnom prozoru u exploreru ( tako mi je podeseno ). Medutim sad svaki put pita sta da radi za prikljucenim USB-om....pokusao sam doslovno sve stvari i promjene opcija.....nista ne fukncionira kao prije. 

Hvala

Posmatrač čet 13.5.2021 15:26
Yield kaže...

Pozdrav ekipa,

Instalirao sam najnoviji update  ( OS build ) 19042.985 i dosta stvari mi ne radi normalno pa me zanima jel i vi imate isti problem.

Autoplay ne radi normalno. Imam podeseno da svaki put kad prikljucim USB ili ubacim karticu u card reader otvori normalno sve u zasebnom prozoru u exploreru ( tako mi je podeseno ). Medutim sad svaki put pita sta da radi za prikljucenim USB-om....pokusao sam doslovno sve stvari i promjene opcija.....nista ne fukncionira kao prije. 

Hvala

 Nemoj to ni mijenjati. Nikako nije preporucljivo imati autoplay ukljucen....

Yield čet 13.5.2021 16:13

Ne kuzim. Nisam nista mjenjao. Razj***o se sve zbog novog updatea.  Inace imam iskljucen update maximalno koliko je moguce...ali neki dan mi je povukao sve i instalirao.

Autoplay je uvijek bio ukljucen...tj uvijek normalno otvori USB foldere ili kertice u novom Windows prozoru....samo sad to vise ne radi...nego mi svaki put javlja i pita me za opcije.

Valentin17 čet 13.5.2021 18:21
DangerousB kaže...

 da sve je stock mislim ako ne mislis na OC jer sam digao clock na 4.0 i ram memoriju digao na 3200mhz ali timinge nisam dirao nista

Mislim na OC da, probaj vratiti sve na tvorničke postavke pa probaj onda.

Yield kaže...

Fino u tražilicu upiši autoplay i ugasi ga do kraja.

Uključen autoplay su ti ustvari širom otvorena vrata nekom cirkusu koji se može naći na USBu npr.