Windows

Windows 10 blokira instalaciju USB drivera

ficosime sub 5.3.2022 13:10

Pozdrav,

imam problem da mi Windows 10 na kompu ne želi učitati USB stickove koje sam kupio.

Izbacuje poruku "The installation of this device is forbidden by system policy".

 

Naravno googlao sam i probao fixeve:

 

- "Prohibit non-administrators from applying vendor signed updates" da stavim na Disable

- Software Restriction Policies u Enforcement staviti "All users except local administrators"

- u Registry Editoru pod Microsoft>Windows>Installer dodati Disable MSI (s vrijednosti 0)

 

I dalje isti problem. Na drugom računalu (Win 7), kao i na laptopu (Win 10 također) USB najnormalnije radi.

Svi ostali USB-i normalno rade na računalu.

Probao spajanje USB-a i na prednje i stražnje utore.

 

Ideje što bi mogao biti problem i fix?

renato1977 sub 5.3.2022 14:40
ficosime kaže...

Pozdrav,

imam problem da mi Windows 10 na kompu ne želi učitati USB stickove koje sam kupio.

Izbacuje poruku "The installation of this device is forbidden by system policy".

 

Naravno googlao sam i probao fixeve:

 

- "Prohibit non-administrators from applying vendor signed updates" da stavim na Disable

- Software Restriction Policies u Enforcement staviti "All users except local administrators"

- u Registry Editoru pod Microsoft>Windows>Installer dodati Disable MSI (s vrijednosti 0)

 

I dalje isti problem. Na drugom računalu (Win 7), kao i na laptopu (Win 10 također) USB najnormalnije radi.

Svi ostali USB-i normalno rade na računalu.

Probao spajanje USB-a i na prednje i stražnje utore.

 

Ideje što bi mogao biti problem i fix?

 Miš ,tipkovnica rade normalno?

mbaksa sub 5.3.2022 14:47

Jesi siguran da instalacijski fajlovi nisu oštećeni ili inficirani virusom?

 

Jesi probao ručno pokrenuti instalaciju s Run as administrator?

 

Jesi se probao ulogirati kao administrator pa onda instalirati?