Windows

Windows 10 - Akcijski Centar

MarioMD sri 24.8.2022 10:24

Pozdrav.

 

U zadnje vrijeme imam mali problema sa windowsom...

 Ne mogu otvoriti akcijski centar....

Pokušao sam sva moguća riješenja što internet nudi, ali bez uspjeha....

Uz to vidim da ne mogu pristupiti pomoćniku za koncentraciju i Mreža i Internet...

 

Ulaskom u postavke, čim kliknem na mreža i internet ruše se postavke....

 

Također preko neta sam našao neke mogućnosti, pa se probalo i ništa.

 

Pokušao sam u Safe mode... Tada pod postavkama opciju Mreže i internet normalno otvaram, ali akcijski centar i pomoćnik za koncentraciju i dalje ne radi..

Nakon što kliknem na pomoćnik za koncetraciju otvara mi se prozorčić u kojem piše: SystemSettings.exe - System Error (The system detected an overrun of a stack-based buffer in this application. This overrun could potentially allow a malicious user to get gain control of this application.)

Prošao sam komp sam Avastom, Windows Defenderom, MalwareBytsom, te očistio sam registry sa CCleanom....

 

Jedina mogućnost za popravljanje mi je ponovna reinstalacija windowsa, a za to trenutno nemam vremena..

 

Ima te li kakvih ideja, što bi se moglo napraviti da to sve proradi?

 

Hvala.

ihush sri 24.8.2022 11:25
MarioMD kaže...

..

 

Jedina mogućnost za popravljanje mi je ponovna reinstalacija windowsa, a za to trenutno nemam vremena..

 

..

 -nađi vrijeme. (ako ga već trošiš na cc i ostao kemijanje, clean je gotov za 15min.. naravno, backup dokumenata, postavke i instalacije svega što koristiš.. ili ne koristiš-smeće..).

-no ako nešto ne primijeniš u načinu rada tad ćeš opet završiti s jednakim rezultatom jer računalo je običan calculator i deterministički daje rezultat... ili imaš kvar-hw ili malware... no ne opisuješ tako pa nećemo nagađati.

Valentin17 čet 25.8.2022 08:34
MarioMD kaže...
Jedina mogućnost za popravljanje mi je ponovna reinstalacija windowsa, a za to trenutno nemam vremena..

Onda to nije toliko ni bitno pa neka ostane kako je, kad crkne do kraja, naći ćeš vremena za reinstall.

Zaporožac čet 25.8.2022 12:55
MarioMD kaže...

Pozdrav,.

 

Windows je popravljen. Reinstall nije bio potreban...

Na Microsoftovoj stranici sam pronašao jedan program s kojim je sve obavljenu, a da nije ništa izgubljeno.

 

LP.

 I,majstore !

 

Možeš li reći koji je to program da i drugima pomogneš..

Valentin17 čet 25.8.2022 13:21
Zaporožac kaže...
Možeš li reći koji je to program da i drugima pomogneš..

Hvala.

MarioMD kaže...
Windows je popravljen. Reinstall nije bio potreban...

Ovakav problem uzrokovan je oštećenjem sistemskih failova, pitanje je sada što je uzrokovalo oštećenje, pitanje je kako će sustav raditi dalje jer ne mora nužno biti da je program sve popravio i da je popravljeno kako treba, ako je tu bilo virusa, malwera i sl. cirkusa, pitanje je što još vreba tu. Iz toga razloga je predložen reinstall Windows OS jer samo tada se može biti siguran da je sve u redu i ispravno, ovako sada uvijek ostaje pitanje "jel sve u redu ili nije i što će biti drugi put".

MarioMD čet 25.8.2022 23:39

Pozdrav..

 

Znam da je najbolja opcija da se briše windows i ponovno sve instalira.. I tek tada će sve biti uredno i čisto...

Na kompu imam hrpu programa i igrica, te bi mi za podizanje cijelog sistema trebao cijeli dan, a jednostavno sada, trenutno nemam baš toliko slobode da se mogu s time poigrati.

Kolege su na godišnjem i radi se malo i previše...

 

Tek kad se malo sve to smiri, mogu riješiti to..

 

Koristio sam program: Media Creation Tool....

https://www.microsoft.com/hr-hr/software-download/windows10

 

Napravi se upgrade windowsa...

Mora biti označeno:

-install windows 10 pro ili home...

-Keep personal files and apps...

 

I kad je sve završilo, restartao se komp i sve je radilo....Da li je to popravilo ili samo zamaskiralo, ne znam...

 

Kažem, čim se malo popravi situacija na poslu, riješiti ću i tu fresh instalaciju....

 

LP.