Windows

Win7 na postojećem laptopu sa Win10

ihush sub 26.2.2022 00:33

-veze jedno s drugim nema, osim što vm može koristiti vhd kao disk-image ili bilo koji drugi koji podržava dok os može mountati image, kao svaki drugi image npr iso (popularni cd-dvd mediji + proizvoljni kapacitet uobičajeno za igre i sl.). Disk je samo disk, medij, neovisno u kojem formatu kao što je nevažno ssd-hdd (fizički) .. vm je opet samo vm, virtualni pc-hw ovisno o vmu npr koji chipset koristi, koju vga, koju mrežnu itd. tj vm emulirani hw je jednako drugačiji hw kao drugo računalo + SIDovi pa muvanje čisto zbog licence nije samo tako.

-particije su najmanji problem, tj to nije dovoljno dobar razlog za korištenje vhd-a jer danas i sam win nudi dovoljno mogućnosti kao resize-shrink (dok su drugi alati zgodniji-lakši s više mogućnosit i za minutu + vrijeme da se sadržaj muvne je sve pripremljeno, najmanji problem. pravi problem je kompatibilnost, boot-uefi-sec.. kao i potreban soft za diagnostiku, nije to word i tetris, nije gaming, nije ono što radi većina..).

freerock0 uto 1.3.2022 13:39
Nuclear_Phoenix kaže...

Da još zakompliciram stvar ;)

 

Ne treba virtualbox (vrlo, vrlo vjerojatno da takav sw kao auto dijagnostika gleda da li je u VMu i ne da se pokrenuti radi zaštite od kopiranja i reverse engineeringa) nego je dovoljno upaliti hyperv, dignuti virtualku sa Win7 (ima milijarda tutoriala na netu kako), NE instalirati taj sw na nju nego dodati VHDX u boot meni (isto ima tutoriala na netu), bootati VHDX i tek onda na tim Win7 instalirati sw. Nema prosljeđivanja portova, zezanja sa anti tamper zaštitom...

 Zamolio bih te ako mi možeš poslati linkove za svaki potrebni postupak(koji ti misliš da je OK) : "hyperv , dignuti virtualku sa Win7 (ima milijarda tutoriala na netu kako), NE instalirati taj sw na nju nego dodati VHDX u boot meni (isto ima tutoriala na netu), bootati VHDX .." 

 

Nažalost , u okolici nemam koga pitati za takavu pomoć pa mi je svaka pomoć dobrodošla..

 

Ako želiš , može i na PM...